NTT znovu podpoří inovativní české studenty v soutěži Red Bull Basement

NTT jako oficiální partner technologických služeb Red Bull Basement podpoří mladé podnikatele v jejich inovativních nápadech

Praha, 9. září 2021 – Společnost NTT Ltd., přední globální poskytovatel technologických služeb, již druhým rokem spolupracuje s Red Bull Basement. Podpoří vysokoškolské studenty, kterým nechybí podnikatelské ambice ani touha zlepšovat svět. Program nabádá účastníky k hledání inovativních řešení, které přinesou pokrok v oblastech založených na Cílech udržitelného rozvoje OSN. V loňském roce se soutěže zúčastnily týmy z 36 zemí celého světa. Vítězem se stal projekt LAVA AQUA X s revoluční pračkou na prádlo, která recykluje vodu ze sprchy, a pere ve třetinovém čase běžné pračky a za spotřeby třetiny energie.

Čeští studenti mohou přihlásit své nápady ve formě minutového videa od 1.9. do 24.10. na stránkách www.redbullbasement.com. V minulém roce se z České republiky do užšího finále probojoval inovativní projekt Reair, který kontroloval kvalitu vzduchu ve vnitřních prostorech.

Cílem projektu Red Bull Basement je poskytnout mladým inovátorům příležitost využít technologie k řešení globálních problémů. Program je otevřen týmům studentů vysokých škol, jejichž cílem je vyvinout technologická řešení pro lepší budoucnost. Studentské týmy z každé ze 45 zúčastněných zemí mohou využívat zdroje, jako je mentoring, workshopy, networkingové akce a další – to vše až do celosvětového finále, které se koná od 13. do 15. prosince.

NTT jako oficiální partner technologických služeb Red Bull Basement poskytne všem účastníkům i organizátorům služby hybridní akce, tedy kombinaci osobního a virtuálního setkávání. NTT ozvláštní globální finále virtuální a rozšířenou realitou a umožní studentům spolupracovat, brainstormovat a realizovat nápady ve virtuálním světě.

Mentoring je klíčovou rolí společnosti NTT v programu. V České republice bude studentům s jejich projekty pomáhat například Lukáš Jelínek, senior GTM Practices Director společnosti NTT, který říká: „Minulý ročník ukázal, že studenti mají mnoho skvělých a inovativních nápadů s potenciálem měnit svět k lepšímu. Naší rolí technologického partnera a mentora je poskytnout účastníkům v první fázi potřebné technologické know-how, které umožní odvážné projekty přeměnit ve skutečnost. V další fází pomůžeme studentům s propagací, byznys plánem a celkovým vedením projektu, aby získal potenciál uspět i komerčně. Je to skvělý pocit stát u zrodu něčeho velkého a podílet se na celé cestě od odvážného nápadu až po úspěšné a funkční technologické řešení.“

Za posledních 18 měsíců se zcela změnil způsob spolupráce a pořádání akcí. Podniky hledají způsoby, jak efektivně spolupracovat na dálku. Počet účastníků Red Bull Basement se zvýšil meziročně o 143 % a ve spolupráci s NTT program ukázal, jakým způsobem je možné sdružovat lidi a pořádat akce v online světě. 

S více než 20 lety zkušeností s realizací globálních digitálních akcí společnost NTT pokračuje v nabízení bezkonkurenčních technologických řešení. Společnost NTT pomohla stovkám organizací transformovat tradičně fyzické akce na online setkání a poskytla optimální prostředí, které splňuje požadavky současného digitálního světa.  Jedním z příkladů je například spolupráce se společností ASO, kdy NTT vytvořilo digitální dvojče Tour de France a tím i největší propojený stadion na světě.

Jako oficiální partner technologických služeb vyberou zaměstnanci NTT tým, který dostane divokou kartu a podporu společnosti až do globálního finále. V loňském roce společnost NTT vybrala a stále podporuje tým ROBOCEAN, jehož mladí inovátoři jsou průkopníky nové generace podmořské robotiky, která pomáhá obnovovat oceánské ekosystémy. 

Zakladatel a ředitel společnosti ROBOCEAN Niall McGrath říká: „To, co začalo jako zájem o náš přírodní svět, se rychle proměnilo ve vášeň pro zachování biologické rozmanitosti a boj proti změně klimatu. Podpora společnosti NTT v průběhu celého programu byla pro náš úspěch a schopnost začít s prototypováním klíčová. Rozdíl mezi dobrou a skvělou věcí je v pozitivním dopadu, který má na svět kolem nás, a my chceme pro planetu Zemi dělat skvělé věci.“

Letos NTT určí další tým na divokou kartu, který bude podporovat, mentorovat a účastnit se globálního finále v roce 2021. Více informací o partnerství společnosti NTT se společností Red Bull Basement naleznete zde.

O společnosti Red Bull Basement

Dnešním studentům nechybí ambice a cílevědomá touha pozitivně ovlivnit svět. Red Bull Basement dává studentům inovátorům ve všech oblastech studia možnost nastartovat své nápady s využitím technologií. Účastníkům se otevírají příležitosti, které jim umožňují navázat kontakty, spolupracovat a účastnit se odborných mentorských workshopů, což podporuje jejich cíl inovovat a neustále zlepšovat svět zítřka. V rámci vyvrcholení ročníku 2021 se týmy ze 45 zemí zapojí do diskuze s lídry z nadnárodních společností, podnikateli a vizionáři z celého světa, kteří své nápady uvedou v život na globálním finále.

Další informace: https://basement.redbull.com/cs-cz 

O společnosti NTT Ltd.

NTT Ltd. je přední globální poskytovatel technologických služeb. Spolupracuje s organizacemi po celém světě. Jeho cílem je nabízet inteligentní technologická řešení a s jejich pomocí dosahovat nejlepších možných výsledků. Inteligentní v podání NTT Ltd. znamená řízené daty, propojené, digitální a bezpečné. Jako globální ICT poskytovatel zaměstnává přes 40 000 lidí v pobočkách 57 zemí, působí v 73 zemích a dodává své služby do více než 200 zemí celého světa. Další informace jsou k dispozici na hello.global.ntt. V České republice má NTT Ltd. své Global Delivery Centrum, které zajišťuje klientskou podporu 24/7 v jazycích všech svých evropských zákazníků a zabezpečuje vysokou kvalitu servisních služeb na globální úrovni.