DACHSER a Velpack: pět let B2C dodávek pro segment Dům a zahrada

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic a společnost Velpack vstupují do pátého roku spolupráce v logistice pro segment Dům a zahrada. DACHSER pro balicí společnost z Českých Budějovic realizuje B2C dodávky zahradního příslušenství, přímo do domácností kutilů a zahrádkářů především v západní Evropě. Vzestup e-commerce a návrat k zahradničení v posledních dvou letech vedly k více než stoprocentním nárůstům v přepravovaných objemech.


Velpack je rodinná společnost se sídlem v Českých Budějovicích a jejím hlavním zaměřením jsou balicí a fulfillment služby s přidanou hodnotou. Mezi její nosné portfolio patří také produkty pro segment Dům a zahrada. Pro e-shopy jednoho ze svých zákazníků zpracovává a řídí objednávky a zušlechťuje a kompletuje díly pro nádoby k pěstování květin z ušlechtilé rzi a nerezu. Pro distribuční logistiku paletových zásilek si za svého logistického partnera vybrala v roce 2017 specialistu na sběrnou službu DACHSER Czech Republic. 

DACHSER se od svého založení zaměřoval primárně na B2B sektor. V souladu se svojí strategií udržitelného rozvoje a s přístupem zaměřeným na inovace společnost identifikovala nové potřeby trhu a zavedla doručovací produkt pro B2C sektor – targo on-site. „Doručování v režimu targo on-site jsme spustili před více než pěti lety, abychom vyšli vstříc našim zákazníkům ze sektoru B2B, kteří stále častěji zavážejí svými produkty i koncové zákazníky, domácnosti či drobné provozovny. Doplňkový produkt targo on-site se osvědčil a dokázal úspěšně uspokojit i mnohanásobně zvýšenou poptávku po těchto službách v době koronakrize,“ vysvětluje Ing. Jan Polter, MBA, obchodní ředitel DACHSER Czech Republic a. s.

Společnost Velpack využívá targo on-site pro zahradní produkty, většina jejich objednavatelů jsou soukromé domácnosti. „S rozmachem kutilství a zahradničení se zvýšila poptávka i po velkých produktech, které odesíláme na denní bázi jako paletové zásilky prostřednictvím sítě DACHSER,“ uvádí Carl Marcus Schmölder, jednatel společnosti Velpack s.r.o., a doplňuje, „DACHSER je jedním z mála, kdo nám pro takové nestandardní a křehké zásilky dokázal zaručit vysokou kvalitu přeprav.

DACHSER tyto výrobky distribuuje především ve výměnných nástavbách, které v soupravě jednoho tahače a dvou výměnných nástaveb nabízejí vyšší ložnou kapacitu než běžný návěs. Výměnné nástavby pak míří přímými linkami z České republiky do domácností zejména v Rakousku, Německu a Švýcarsku, ale zásilky putovaly například i do Francie, Velké Británie či Litvy. „Síť sběrné služby společnosti DACHSER a vybrané doručovací produkty umožňují realizovat dodání do 48 hodin, což je pro naše zákazníky oceňovaný benefit,“ uvádí Carl Marcus Schmölder.

O tom, že je segment Dům a zahrada na vzestupu, svědčí i čísla společnosti Velpack, která jen v prvním lockdownu na jaře loňského roku zaznamenala meziroční zvýšení prodejů o 120 procent. „Enormní zvýšení poptávky se nám společně s DACHSEREM podařilo zvládnout ke spokojenosti všech zúčastněných stran a především koncových zákazníků. Velký podíl na tom má skvělá a efektivní komunikace a snaha vyřešit všechny výzvy, které jsou v logistice na denním pořádku,“ uzavírá Carl Marcus Schmölder.

Základní informace o společnosti DACHSER v České republice

DACHSER působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na DACHSER Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010. 

DACHSER disponuje více než 60 500 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává 570 lidí. 

Základní informace o skupině DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Dachser poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování
a individuální zákaznické služby ve třech obchodních divizích: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktní logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobená na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jak v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává 30 800 lidí ve 387 pobočkách a má zastoupení ve 42 zemích světa. Za rok 2020 zrealizoval přepravu 78,6 milionů zásilek o celkové tonáži 39,8 milionů tun. Celkový konsolidovaný čistý obrat koncernu DACHSER v roce 2020 činil 5,6 miliard euro. Pro více informací navštivte www.dachser.cz.