Sberbank je dle Global Finance nejlepší digitální bankou střední a východní Evropy pro individuální a firemní klienty

Praha 15. 9. 2021 Global Finance jmenovala vítěze ceny 2021 World’s Best Digital Corporate/Institutional Bank pro střední a východní Evropu. Sberbank vyhrála v obou kategoriích a byla vyhlášena nejlepší digitální bankou v Rusku. Byla také úspěšná v dalších sedmi kategoriích a vyhlášena i nejlepší digitální finanční institucí ve střední a východní Evropě v různých oblastech podnikání.

Sberbank získala ocenění za nejlepší design svých webových stránek, za nejlepší responzivní web pro mobilní bankovnictví, nejlepší marketing a služby v oblasti sociálních médií a nejlepší API pro otevřené bankovnictví. Ve firemním bankovnictví zvítězila v kategoriích informační bezpečnost, nejlepší marketing a služby na sociálních sítích a nejlepších API pro otevřené bankovnictví.

Vítězné banky byly vybrány na základě následujících kritérií: síla strategie k získání nových digitálních zákazníků a jejich následnou obsluhu, úspěch při přesvědčování klientů k pravidelnému využívání digitálních služeb, šíře produktové nabídky, jasné obchodní přínosy získané digitálními projekty a design a funkčnost webových/mobilních webů.

„Těší nás, že Global Finance opět vyhlásila Sberbank jako lídra digitálního bankovnictví ve střední a východní Evropě. Sberbank prošla velkou digitální a technologickou transformací, z níž mají hlavní prospěch naši individuální a firemní klienti,“ uvedl k ocenění Herman Gref, předseda představenstva Sberbank Rusko.

Global Finance je ekonomický měsíčník založený v USA v roce 1987, který sleduje dění ve světě financí. Přináší informace z oblasti podnikových financí, společných podniků, fúzí a akvizic, kapitálových trhů, světových ekonomik, vztahů s investory, světových měn, bankovnictví, řízení rizika, správy cizího majetku, přímých investic a řízení peněz, a sestavuje každoroční hodnocení finančních institucí a společností. Vychází ve 158 zemích světa, v nichž má více než 50 000 čtenářů a předplatitelů. Běhema posledních několik let získala společnost Sberbank ocenění od Global Finance několikrát v různých kategoriích.

Sberbank CZ, a.s. 

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.