Lynx Day oslavuje spolupráci společnosti Rheinmetall s českými průmyslovými partnery

Včera, 16. září, se v Kopřivnici uskutečnil speciální „Lynx Day“, který uspořádala společnost Rheinmetall a její tuzemský partner, společný podnik Rheinmetall Tatra Land Systems. Jednalo se o konferenci pro rozsáhlou síť českých dodavatelů a potenciálních partnerů. Německá technologická skupina zde představila své osvědčené metody spolupráce s místními partnery. Ty zajišťují maximální přínos pro tuzemskou ekonomiku a zároveň vedou k rozšíření obchodních příležitostí pro místní podniky.

V rámci výběrové řízení Ministerstva obrany ČR na nákup 210 nových bojových vozidel, kterého se Rheinmetall účastní se svým obrněncem Lynx KF 41, se „Lynx Day“ netýkal jenom nabídky společnosti Rheinmetall, ale zejména možností spolupráce v rámci nejrůznějších projektů celé společnosti obecně. Lynx patří mezi nejmodernější pásová vozidla střední kategorie na světě, vyniká především svojí modularitou, přizpůsobivostí, bojovou účinností a schopností přežití. To usnadňuje zapojení domácího průmyslu.  

Kromě prezentace vozidla Lynx KF41 na zkušebním polygonu Tatra diskutovali zástupci Rheinmetallu s tuzemskými firmami o postupu a potřebných krocích, které vedou k praktickému navázání této spolupráce, protože ta není omezená pouze na Lynx nebo Českou republiku, ale týká se i dalších programů v Maďarsku, Austrálii, USA a dalších zemích.

„Tuzemská průmyslová partnerství tvoří páteř našich projektů po celém světě,“ řekl Oliver Mittelsdorf, viceprezident pro prodej společnosti Rheinmetall a dodal: „Vzhledem k tomu, že se jedná o naprosto klíčovou součást našeho podnikání, věnujeme velké úsilí výběru správných partnerů v každé zemi, kde působíme. Vybíráme si takové dodavatele, kteří jsou schopni zajistit nejvyšší standardy výroby a dodávek, což přináší maximální užitek našim zákazníkům a celkově i širšímu domácímu hospodářství.“

Návštěvníci měli možnost vidět dynamické ukázky vozidla Lynx a mohli se také svézt v nákladních automobilech Tatra, které jsou rovněž součástí nabídky společnosti Rheinmetall ve výběrovém řízení českého ministerstva obrany.

Rheinmetallu se v České republice podařilo vytvořit, kromě společného podniku Rheinmetall Tatra Land Systems, rozsáhlou síť českých partnerů, kteří participují na dodávkách různých komponentů pro transportéry Lynx a další vozidla z portfolia společnosti. Patří mezi ně Ray Service, který dodává elektrické a osvětlovací systémy, EVPU Defence pro integraci detekčních radarových a laserových systémů LAWAREC, a další české společnosti, jako jsou Excalibur Army, ČZ nebo MESIT.

Lynx Day v Kopřivnici byl úspěšný při hledání dalších partnerů, kteří se připojí k rostoucí průmyslové síti Rheinmetallu v České republice. Celé akce se zúčastnilo přibližně 20 firem, jak stávajících, tak i nových potenciálních partnerů.