ARBES Technologies získal majoritu ve společnostiCrede Experto Praha

Praha 21. září 2021 – Většinový vlastnický podíl v české firmě Crede Experto Praha, která se specializuje na software pro oblast bankovnictví a platebního styku, odkoupila společnost ARBES Technologies. Sloučením aktivit obou podniků vznikne jednička na českém i slovenském trhu v oblasti informačních systémů pro bankovnictví a platební styk s ročním obratem přes půl miliardy korun.

Nově vzniklý tým čítající více než 200 odborníků bude i nadále rozvíjet myšlenky a funkčnosti nynějších systémů a vytvářet pokroková řešení s ohledem na požadavky a trendy 21. století s využitím těch nejmodernějších technologií. „Mám velkou radost, že akvizice přinese spojení dvou týmů, které mají mnohaleté zkušenosti v oboru vývoje specializovaného softwaru pro finanční služby. Využijeme potenciál každého člena týmu k návrhu nové generace produktů pro oblast bankovnictví, přičemž stávající řešení u klientů budou podporována a rozvíjena i nadále,“ vysvětluje Michal Houštecký, ředitel společnosti ARBES Technologies.

Spojení obou společností je jedinečné především v kvalitě a know-how obou týmů. Proto se oba podniky těší na unikátní a inovativní nápady a řešení, které přinese kooperace všech specialistů. Z hlediska právní formy bude Crede Experto Praha dceřinou společnosti ARBES Technologies. 

Všechny identifikační údaje (obchodní jméno, IČO, DIČ, čísla účtů apod.), stejně jako kontakty společnosti Crede Experto Praha zůstávají beze změny. Dosavadní majitel Crede Experto Praha, pan Jiří Sandanus, zůstává i nadále menšinovým společníkem a jednatelem společnosti. V souvislosti se změnou vlastnické struktury nejsou ve společnosti plánovány žádné personální změny.

Regionálně bude společný tým obsluhovat stávající země, kde působí, tedy Česko, Slovensko, Rakousko, Polsko a Německo. Předpokladem je však expanze i do dalších zemí, zejména s novou generací řešení pro platební styk a bankovnictví. Jednotlivé týmy budou i nadále sídlit v Praze, Brně, Bratislavě, Katovicích a Frankfurtu nad Mohanem.

„Cílem akvizice je rozšíření týmu zkušených odborníků v ARBES Technologies a posílení našeho postavení na trhu, což bude přínosem především pro naše stávající, ale o potenciální obchodní partnery. To vše přispěje k dalšímu maximálnímu zkvalitňování našich služeb a řešení,“ dodává Michal Houštecký. Nově vzniklá skupina se zařadí mezi největší poskytovatele řešení pro oblast kapitálových trhů, treasury a custody působící na evropském trhu.

O společnosti ARBES Technologies

Společnost ARBES Technologies byla založena v roce 1991. V průběhu své mnohaleté působnosti získala zkušenosti v oblasti tvorby, vývoje a podpory softwarových řešení. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje komplexní řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a řešení pro enterprise content management a business proces management. Od roku 2011 se ARBES také věnuje rozvoji řešení pro správu obsahu a podporu obchodních procesů na platformách Alfresco a Documentum. Od roku 2014 dodává kompletní řešení pro leasingové společnosti, integruje biometrické podpisy a sleduje nové technologické trendy, které zakomponovává do svých řešení. V roce 2018 akvírovala společnost Finamis, významného poskytovatele IT řešení pro finanční instituce v segmentu investičního bankovnictví a leasingu. Koncem roku 2019 založil bodyshoppingový start-up INBRAIT s ženským elementem, jehož posláním je dodat organizacím chybějící specialisty v oblasti informačních technologií, a to formou outsourcingu IT kapacit.
Více informací na www.arbes.com a http://www.linkedin.com/company/arbestechnologies.