TP-Link Tapo P110: Vylepšená smart zásuvka s měřením spotřeby energie

Česká republika, Praha – 22. září 2021 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, představuje na trhu dlouho očekávanou chytrou zásuvku s měřením spotřeby energie TP-Link Tapo P110, která doplňuje řadu smart home produktů. 

Kompaktní design, který bude ladit
Jednou z výhod nové zásuvky je už na první pohled kompaktní a elegantní design, který svým minimalistickým pojetím bude ladit v prakticky každém interiéru. Navíc nezabírá příliš místa, a tak bude vedlejší zdířka zásuvky stále volná – nebude chytrou zásuvkou blokovaná. Za zmínku určitě stojí i nehořlavé materiály, z nichž je zásuvka Tapo P110 vyrobena a které minimalizují nebezpečí vzniku požáru.

Ovládání přes mobilní aplikaci
Stejně jako všechna zařízení chytré domácnosti řady TP-Link Tapo je i chytrou zásuvku Tapo P110 možné ovládat v češtině přes stejnojmennou aplikaci. Tímto způsobem můžete na dálku zapínat nebo vypínat připojená zařízení, a to s příkonem až 2 300 W. Pokud si kdekoliv na světě, kde je právě přístup k internetu, vzpomenete, že jste zapomněli zapnout čerpadlo v akváriu, nebo potřebujete vypnout světlo v obývacím pokoji, či jakýkoliv jiný spotřebič, který je do elektrické sítě připojený právě přes chytrou zásuvku Tapo P110, není nic jednoduššího a stačí klepnout na tlačítko v aplikaci.

Zásuvka Tapo P110 je ovladatelná prostřednictvím Wi-Fi (standardy IEEE 802.11b/g/n) a spárovat ji se smartphonem je možné díky podpoře technologie Bluetooth verze 4.2. Veškeré funkce zásuvky lze navíc ovládat hlasem díky podpoře asistentů Google Assistant a Amazon Alexa.

Speciální funkce, které dokážou ochránit váš domov
Samozřejmostí je i podpora speciálních funkcí, které dokážou ochránit váš domov třeba ve chvíli, kdy jste právě na cestách. Například režim V nepřítomnosti dokáže inteligentně simulovat, že je někdo doma, nepravidelným vypínáním a zapínáním připojených spotřebičů, tedy primárně světla. A funkce Časovač zase umí vytvářet týdenní a denní rozvrhy s možností odpočítávání času do vypnutí a zapnutí jednotlivých koncových zařízení, která jsou napájena přes zásuvku Tapo P110. To se hodí pro například řízení čerpadel bazénové filtrace, vzduchování akvarijních rybiček, spínání topení či ventilace a pro mnoho dalších aplikací.  

Novinka v portfoliu Tapo: monitoring spotřeby
Zásadní novinkou u modelu TP-Link Tapo P110 je oproti předchozím zásuvkám v portfoliu zařízení pro chytrou domácnost funkce monitoringu spotřeby, díky které budete přesně vědět, kolik připojená elektronika „žere“. A díky tomu si můžete snadno spočítat, zda je vaše záloha za elektrickou energii v normě.

Klíčové vlastnosti Tapo P110:

  • Elegantní a kompaktní design chytré zásuvky TP-Link Tapo P110 zapadne skvěle do všech interiérů
  • Kompaktní design Tapo P110 nezabírá příliš místa, takže vůbec neblokuje sousední zásuvky
  • Nehořlavé materiály pomáhají minimalizovat nebezpečí vzniku požáru
  • Pomocí bezplatné aplikace Tapo můžete vzdáleně zapnout nebo vypnout připojená zařízení do 2 300 W
  • Rychlé počáteční nastavení pomocí Bluetooth 4.2 a bezplatné aplikace Tapo trvá necelých 20 vteřin
  • Podpora hlasových příkazů Google Assistant a Amazon Alexa maximálně usnadní provoz domácích spotřebičů
  • Přednastavte si plán na automatickou správu zařízení pomocí funkce Časovač
  • Pomocí integrovaného časovače snadno vytvoříte seznamy odpočítávání pro připojenou elektroniku
  • Režim V nepřítomnosti automaticky zapíná a vypíná zařízení v různém časovém rozmezí – tento režim pak navozuje dojem, že je někdo doma, čímž spolehlivě odradí potenciální zloděje a narušitele.

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/smart-plug/tapo-p100/

Fotografie produktu jsou k dispozici zde:
https://www.flickr.com/photos/69923807@N07/albums/72157713275302138 

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 4G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.