OPPO vyhlašuje 10 nejlepších uměleckých děl projektu Renovators 2021 pro začínající umělce

Vybraná díla jsou v současné době vystavena na 19. ročníku London Design Festivalu a představují kreativitu a jedinečné koncepty umělců z projektu Renovators

Praha, 23. září 2021 – Přední světová technologická značka OPPO představila deset vítězů projektu OPPO Renovators 2021 pro začínající umělce, vybraných z celkem 3 345 přihlášených uměleckých děl. Společnost OPPO tato vynikající umělecká díla rovněž přihlásila na London Design Festival 2021, kde budou využita k prezentaci talentu začínajících umělců a pomohou podpořit jejich tvůrčí ambice. 

Zkoumání vizí budoucnosti očima mladých tvůrců

Umělci měli v letošním programu projektu Renovators za úkol vytvořit umělecká díla nebo kreativní koncepty na téma Světlo v rámci dvou profesionálních soutěžních kategorií – ART TECH a ART TOY. Soutěž OPPO Renovators 2021, která probíhala několik měsíců, přilákala tisíce začínajících umělců ze 40 zemí a regionů po celém světě a celkem bylo přihlášeno 3 345 jednotlivých prací. Všechna přihlášená díla byla následně vyhodnocena na základě úrovně inovace, uměleckého zpracování, proveditelnosti a výraznosti a bylo z nich vybráno 10 nejlepších projektů soutěže Renovators.

Jako vítězové projektu OPPO Renovators 2021 pro začínající umělce byli vybráni tito účastníci a jejich umělecká díla: *

  • „Point to Planet: perceiving nature with light“ – autor: Hengyue Zhao & Chengxiu Yin, ocenění: 2021 Artistic Creativity Award
  • „DreamCatcher-O“ – autor: Xinyi Zhao, ocenění: 2021 Design Future Award
  • „Time Traveler-Punk Superman-O“ – autor: Ruofan Song, ocenění: 2021 Brand Application Award
  • „AutoGene“ – autor: Peter William Holden, ocenění: 2021 Creative Excellence Award
  • „Global Youth Entrepreneurship Program“ – autor: Luyang Wang, ocenění: 2021 Brand Application Award
  • „A.I. Intelligent Space“ – autor: Jianwen Li, ocenění: 2021 Creative Excellence Award
  • „Privacy Sonata 2.0“ – autor: Ganquan Tan, ocenění: 2021 Creative Excellence Award
  • „Autonomy of Plants“ – autor: Liang Xiao, ocenění: 2021 Creative Excellence Award
  • „AR Graffiti“ – autor: WERC, ocenění: 2021 Creative Excellence Award
  • „Project: Cover up“ – autor: Rongling Tang, ocenění: 2021 Creative Excellence Award

*Stejná ocenění bez určení pořadí

V uplynulých měsících byly do soutěže OPPO Renovators 2021 přihlášeny tisíce uměleckých děl z celého světa, která se zabývala tématy, jako jsou technologie, lidstvo, ochrana životního prostředí, biologie, historie, sociální interakce a současné trendy, přičemž využívala prostředky, jako jsou digitální média, interaktivní zážitky, scénické instalace, nositelná zařízení, biologické a materiálové návrhy a další. Začínající umělci svými příspěvky demonstrovali své vyhraněné názory na širokou škálu témat, v nichž se odráží propojení mezi člověkem, technologií a přírodou a jak je lze prostřednictvím technologie a umění posílit a vytvořit tak lepší budoucnost pro všechny. 

V práci autorek Hengyue Zhao a Chengxiu Yin, nazvané Point to Planet: perceiving nature with Light a přihlášené do kategorie ART TECH, zkoumají obě umělkyně, jak porozumět přírodě vnímáním všech neviditelných a tichých procesů, které jako lidé každý den přehlížíme. Dílo DreamCatcher-O autora Xinyin Zhao, přihlášené do kategorie ART TOY, vidí každého snílka jako zářivé světlo na světě, jehož cílem je chránit jeho sny a zároveň spolu s ním pracovat na jejich dosažení.

Výstava OPPO Renovators na London Design Festivalu posouvá začínající umělce na světovou scénu

V rámci projektu Renovators 2021 pro začínající umělce vystavuje OPPO vynikající přihlášené práce také na 19. ročníku London Design Festivalu, čímž umělce a jejich díla přibližuje světovému publiku. Mezi vystavenými díly je například projekt Sounds of Nature od Yuxiana Qina, který vytváří propojení mezi zvukem a obrazem, aby umožnil městskému obyvatelstvu vytvořit si vlastní vizuální prostředí přírodních zvuků a zvýšit tak povědomí o ochraně životního prostředí. Revival od Diszy Lee se pokouší napodobit dystopickou budoucnost s kyberpunkovou tematikou, kde lidé zkoumají trosky civilizace na cizích planetách. Vypráví příběh o životě, smrti a přežití, jehož hlavním poselstvím je, že Země je stále naší jedinou nadějí na budoucí přežití našeho druhu. Projekt #3.0 fabuluje podoby květin a lidí a umožňuje umělé inteligenci převzít roli evoluce, aby prozkoumala, jak může technologie definovat nové druhy a formovat budoucnost.

Další díla, včetně Out with the Olds, Roar of the Sea · Sea Sensory Experience, Still Have To Squat Down For The Light, Artificial Galapagos, New Concept Nucleic Acid Scanner a Misunderstanding Façade, jsou rovněž k vidění na London Design Festivalu, který probíhá od 18. do 26. září na adrese 31 Smiths Ct Soho, Londýn, Spojené království. Jedná se o první krok k představení těchto uměleckých děl globálnímu publiku: po debutu na London Design Festivalu bude společnost OPPO pokračovat v jejich propagaci prostřednictvím mezinárodních platforem, jako je Dubai Design Festival a vlastní akce společnosti OPPO INNO DAY. V návaznosti na projekt Renovators 2021 bude společnost OPPO podporovat začínající umělce, aby mohli realizovat své tvůrčí sny, a zdůrazňovat vize mladé generace.

_________________________________________________________________

O ZNAČCE OPPO

OPPO je přední světová značka na poli chytrých telefonů a zařízení. Svůj první mobilní telefon společnost uvedla na trh již v roce 2008 a od samého začátku se snaží do technologií vkládat své srdce i duši.  Zároveň neúnavně usiluje o dokonalou harmonii designu a inovací. Dnes OPPO nabízí širokou škálu chytrých zařízení v čele se sériemi smartphonů s označeními Find a Reno. Mimo ta poskytuje OPPO svým uživatelům vlastní softwarovou nadstavbu uživatelského prostředí ColorOS. OPPO působí ve více než 40 zemích světa. Po celém světě má také 6 vlastních výzkumných ústavů a 5 center výzkumu a vývoje. V Londýně sídlí OPPO International Design Center. Po celém světě má OPPO více než 40 000 zaměstnanců.

Označeno tagem