Gebrüder Weiss ČR převzal certifikát Superbrands 2021

Praha, 27.září 2021 – Národní dům na Vinohradech se ve čtvrtek 23. září stal místem slavnostního setkání držitelů titulu Superbrands z České republiky. Součástí galavečera bylo vedle předání certifikátů také osobní setkání specialistů a expertů z oblasti byznysu, komunikace, marketingu, médií a marketingového výzkumu. „Zisk titulu Superbrands award a setkání se zástupci dalších úspěšných společností má pro nás v Gebrüder Weiss veliký význam. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou úroveň spolehlivosti služeb, kterou našim zákazníkům poskytujeme, stejně jako na otázky udržitelnosti, společenské prospěšnosti a také ekonomické stability“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Slavnostní atmosféře večerního setkání dodávala svým neotřelým moderátorským výkonem unikátní punc herečka Simona Babčáková, součástí programu bylo i vystoupení předních české stand-up umělkyně Adély Elbel. Přítomné laureáty a hosty dokázal zaujmout i zkušený beatboxer a moderátor Nasty. V přátelském, dynamickém a výjimečném duchu se nesl celý večer, který se vedle ceremoniálu osobních převzetí ocenění stal také networkingovou příležitostí pro zástupce úspěšných společností z nejrůznějších průmyslových odvětví. 

Odborná porota Brand Council a Business Brand Council hodnotí značky podle předem daných kritérií jako jsou známost, budování brandu, stabilita, inovace či prestiž. Gebrüder Weiss rozvíjí svoji činnost také v souladu se svými základními hodnotami, kterými jsou nezávislost, udržitelný rozvoj, závazek a dokonalý servis. Gebrüder Weiss se v České republice vedle poskytování komplexních logistických řešení na míru, věnuje také charitativním aktivitám pro Českou asociaci paraplegiků nebo podpoře dětem samoživitelů. Je aktivní i na poli hledání reálně využitelných řešení alternativních pohonů v nákladní dopravě a snižování vlastní uhlíkové stopy. 

„Ocenění Superbrands 2021 vnímáme jako potvrzení, že naši práci děláme dobře. Zároveň je to pro nás i závazek do budoucna abychom pokračovali v inovacích, zdokonalování našich služeb a abychom i nadále zůstali atraktivní, silnou, stabilní, ekonomicky nezávislou a současně sociálně odpovědnou společností, “ uvádí Jan Kodada.

O společnosti


Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.