NETGEAR představil třípásmový přístupový bod WAX630

Nový přístupový bod NETGEAR WAX630 s Wi-Fi 6 je napájený přes PoE, umí vytvořit mesh systém a lze ho spravovat přes cloud. Je kompatibilní se stávajícími přístupovými body NETGEAR Wi-Fi 5 a Wi-Fi 6.

Praha, 29. září 2021 – Společnost NETGEAR, přední poskytovatel síťových produktů pro malé i velké podniky, představil nový třípásmový multigigabitový Wi-Fi 6 přístupový bod AX6000 (WAX630) spravovaný prostřednictvím služby Insight. Rodina přístupových bodů s Wi-Fi 6 spravovaných službou NETGEAR Insight se tak rozrostla o čtvrtého člena. 

Třípásmový přístupový bod WAX630 je navržen tak, aby poskytoval maximální Wi-Fi výkon zejména malým a středním firmám. Hodí se především do prostředí s otevřeným prostorem, kde je potřeba zajistit souběžné Wi-Fi připojení velkému počtu uživatelů. Výhody nového přístupového bodu proto ocení typicky školy, výrobní závody, sklady nebo kancelářské prostory středně velkých firem.

Pokročilé funkce a kompatibilita

NETGEAR WAX630 přináší prémiovou Wi-Fi 6 (802.11ax) nové generace a ve srovnání s Wi-Fi 5 (802.11ac) přináší až o 40 % vyšší rychlost každému připojenému zařízení. Je kompatibilní s dalšími přístupovými body NETGEAR spravovanými službou Insight, včetně modelů s Wi-Fi 5 (WAC510, WAC540) a Wi-Fi 6 (WAX610, WAX610Y, WAX620). Novinka navíc umožňuje vzájemné propojení přístupových bodů pomocí technologie Instant Mesh – bezdrátové backhaulové technologie společnosti NETGEAR. Model WAX630 je dále vybaven dvěma ethernetovými porty – jedním gigabitovým ethernetovým portem a jedním 2,5gigabitovým ethernetovým portem Power-over-Ethernet (PoE ++). 

Přístupový bod WAX630 také umožňuje až 12 streamů (4×4 v každém pásmu), přičemž všechna tři pásma podporují Wi-Fi 6 a každá jednotka je schopna dodávat agregovanou datovou propustnost až 6,0 Gb/s. Unikátní třípásmové řešení, navržené speciálně pro nasazení v prostředí s vysokou hustotou klientských zařízení, umožňuje buď jedno vyhrazené pásmo pro bezdrátový backhaul se dvěma fronthaulovými pásmy pro klientská zařízení, nebo 2,5Gb/s kabelový backhaul se třemi fronthaulovými pásmy pro připojení klientských zařízení. Díky tomu se NETGEAR WAX630 řadí mezi nejuniverzálnější a nejvýkonnější přístupové body v oboru.

Vzdálená správa a robustní zabezpečení

Služba NETGEAR Insight umožňuje správu WAX630 a dalších zařízení přes mobilní aplikaci nebo prohlížeč. Přes Insight mohou prodejci a poskytovatelé spravovaných služeb (MSP) vzdáleně nastavovat, monitorovat a udržovat síť zákazníků.

NETGEAR WAX630 poskytuje robustní zabezpečení sítě Wi-Fi podnikové třídy se 128bitovým až 192bitovým šifrováním WPA3, možností nastavení VLAN a až šestnácti různých SSID.

„Malé a střední firmy chtějí od své Wi-Fi sítě především co nejlepší celkovou propustnost a maximální podporovanou rychlost pro jednotlivá připojená zařízení. NETGEAR WAX630 poskytuje špičkový výkon založený na jedinečné dvanáctistreamové třípásmové architektuře Wi-Fi 6. Spolu s dříve představenými modely WAX610 a WAX620 nabízí nový přístupový bod WAX630 zákazníkům z oblasti SMB nebývalou škálu možností při skvělém poměru ceny a výkonu, přičemž všechny tyto modely nabízejí bohatou sadu funkcí, prvotřídní zabezpečení a jedinečnou kvalitu,“ uvedl Doug Cheung, vedoucí divize SMB Wireless ve společnosti NETGEAR.

Cena a dostupnost

Přístupový bod WAX620 je možné zakoupit v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 8.390 Kč s DPH (329 eur).

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.