Sodexo Zaměstnavatel roku 2021: Vítězové z Jihočeského kraje a z Vysočiny

Letošní 19. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku má za sebou další regionální vyhlášení výsledků. V úterý 5. října odpoledne se zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, kterým je společnost Sodexo Benefity, sešli se zástupci vítězných firem z kraje Jihočeského a z kraje Vysočina. Slavnostní dekorování proběhlo v hotelu Concertino v Jindřichově Hradci. 

V Jihočeském kraji prvenství obhájila v kategorii do 500 zaměstnanců vodňanská společnost A. Pöttinger. „Rok 2020 byl pro nás odlišný od předchozích let. Zájem zákazníků o naše výrobky byl enormní a pandemie negativně ovlivnila dodavatelské řetězce i naše zaměstnance několik desítek z nich prodělalo covid a mnozí byli v karanténě. Přesto jsme dokázali poptávku uspokojit. Všichni zaměstnanci byli velice vstřícní, ochotní pracovat nad rámec svých povinností, a to i za ztížených pracovních podmínek. Výsledek tohoto roku vychází ze společné práce všech a za to zaslouží obrovský dík a také rekordní prémii za podíl na výsledku hospodaření firmy,“ uvedla při přebírání ceny Karolína Říhová, koordinátorka týmu HR ze společnosti A. Pöttinger.

V kategorii nad 5000 zaměstnanců zvítězil vimperský závod ROHDE & SCHWARZ. Na Vysočině bylo ocenění Zaměstnavatel roku uděleno pouze v kategorii do 500 zaměstnanců, kde si prvenství odnesla skupina firem PKS ze Žďáru nad Sázavou, která byla v předchozím roce druhá.

„Mám radost, že si vítězové mohli převzít své ocenění osobně. Myslím si, že se všem ulevilo, že se konečně můžeme scházet „na živo“. V loňském roce se totiž tři ze sedmi vyhlášení regionálních vítězů i celorepublikové finále musely přesunout do virtuálního prostoru,“ řekl Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity s tím, že v časech po covidu mnoho věcí v oblasti péče o zaměstnance nebude jako dříve: „O to zajímavější bude naše soutěž v této nové realitě.“

„Letošní ročník je v něčem podobný loňskému, protože kvůli covidovým omezením jsme opět museli vyhlášení výsledků posunout na druhé pololetí. Doufejme, že nyní na podzim se nám všechna vyhlášení, včetně celostátního finále, podaří realizovat s osobní účastí všech hostů,“ doplnil Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je organizátorem soutěže. 

Pro letošní rok pořadatelé připravili celkem sedm regionálních vyhlášení, vždy pro dva kraje současně. V úterý 2. listopadu pak čeká všechny celostátní finále v pražském obchodním domě Máj, kde kromě vyhlášení republikových vítězů budou uděleny i ceny v doprovodných kategoriích Cena personalistů za nejlepší HR projekt a Osobnost roku v oboru HR určené pro výjimečné individuality v oboru péče o lidské zdroje, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů a o vítězi následně rozhoduje hlasování na LinkedIn. Na celostátním finále bude letos už podruhé udělena také cena pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem „Férový zaměstnavatel 2021 s dobrou atmosférou“.

Rok a půl života s covidem nám ukázal, že vedle ekonomických výsledků jsou pro úspěch firem minimálně stejně nebo možná ještě důležitější také lidé. Přístup k zaměstnancům se potom zúročí i v celkových finančních výsledcích firem. My věříme, že firmy mohou fyzické i psychické zdraví svých zaměstnanců podpořit i díky našim benefitům a ti se jim odvděčí dobře odvedenou prací a loajálností. To je také důvod, proč chceme oceňovat ty nejlepší zaměstnavatele a proč jméno naší společnosti již jedenáctým rokem spojujeme s hodnocením Zaměstnavatele roku,“ uzavřel Daniel Čapek a připomněl tak ještě jednu z vedlejších kategorií, a sice Cenu za ochranu zdraví zaměstnanců.

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu v Jihočeském kraji

Kategorie do 500 zaměstnanců
1. A. Pöttinger, spol. s r. o.
další místa nebyla udělena

Kategorie nad 5000 zaměstnanců

1. ROHDE&SCHWARZ závod Vimperk, s. r. o.

2. Robert Bosch spol. s r.o.

3. nebylo uděleno