Aplikace Můj Albert slaví milion stažení

Po půl roce od spuštění dosáhla aplikace Můj Albert milionu stažení. Poté, co se v květnu stala nejstahovanější aplikací pro mobilní zařízení v App Store a Google Play, ji nyní má v telefonu již milion zákazníků. Ti si oblíbili nabídku slev na míru, vytváření nákupních seznamů a zejména sbírání odměn formou kreditů za nákupy. Důvodem pro používání je také elektronická účtenka s archivem nákupů, který nahrazuje tištění účtenek na papír a šetří přírodu. 

Po testech v loňském roce v Jihlavě a prověření zaměstnanci spustil Albert v letošním dubnu aplikaci pro širokou veřejnost. „Krátce po uvedení se Můj Albert stal nejstahovanější aplikací v Google Play i App Store. Jsme velmi rádi, že ani ne po půl roce má aplikaci již více než milion zákazníků,“ popisuje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert. „Aplikace nabízí to, co zákazníci vidí v prodejnách – důraz na zdravý životní styl, čerstvé zdravé potraviny, a také ohled k životnímu prostředí. Aplikace je také užitečný pomocník při nakupování i v kuchyni,“ doplňuje.

Inspirace i budoucnost bez účtenek

Aplikace nabízí funkce jako je elektronická forma letáku, Albert magazín, ale i možnosti zvolit si pouze elektronickou účtenku. Obsahuje více než tisícovku inspirativních receptů, ze kterých si lze přímo v ní vytvořit nákupní seznam. Můj Albert zákazníky odměňuje za každých 200 Kč nákupu. Další kredity lze získat za výběr produktů s certifikátem bio, výrobky Nature’s Promise a vybrané zdravé potraviny. Kredity lze následně proměnit na peníze, které si mohou zákazníci odečíst z ceny dalšího nákupu. 

O Albertu

  • Obchody Albert působí na českém trhu více než 30 let. První obchod, supermarket v Česku pod názvem Mana 6. června 1991 v Jihlavě.
  • Síť prodejen Albert má více než 300 obchodů po celé České republice, hypermarkety a supermarkety Albert najdou zákazníci v každém kraji.
  • Albert patří mezi největší soukromé zaměstnavatele v Česku, o zákazníky se denně stará téměř 20 000 zaměstnanců.
  • V roce 2021 Albert obdržel ocenění za mimořádnou kvalitu v soutěži EFQM Global Award. Jako jediný zástupce České republiky získal v konkurenci firem z celého světa nejvyšší možné hodnocení. Albert také získal již čtyřikrát Národní cenu kvality ČR a jako první tuzemská firma se v roce 2016 dostal do finále evropské úrovně soutěže. 
  • Činnost obchodů Albert oceňují i odborníci. V roce 2019 získala společnost Albert cenu Odpovědný zahraniční investor, kterou uděluje vláda za aktivitu v oblasti společenské odpovědnosti, zlepšování životního prostředí a podporu regionů a dobrovolnictví.
  • Albert neustále pracuje na modernizaci prodejen a zkvalitňování služeb. Od roku 2017 prošla rekonstrukcí a modernizací již více než polovina prodejen Albert v Česku.  
  • Prodejna Albert z olomouckého NC Olympia se stala vítězem mezi hypermarkety v prestižní soutěži Diamantová liga kvality 2019, která vybírá nejkvalitnější prodejny v České republice. Tato výhra navazuje na prvenství v roce 2018, které získal hypermarket v nákupním centru na Chodově.
  • Od roku 2012 spolupracuje Albert s Českou federací potravinových bank. Za poslední dva roky jí daroval 3 dodávky na svoz čerstvých potravin. Každoročně zvyšuje počet darovaných potravin. I letos se zavázal dary zdvojnásobit a poskytnout více než 3 200 000 porcí potravin
  • V roce 2009 byl založen Nadační fond Albert za účelem podpory zdravého životního stylu dětí i jejich rodičů a podpory vzdělávání, integrace a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněných skupin. 

 V obchodech Albert mohou zákazníci využít program 100% garance kvality, který se vztahuje na téměř celý sortiment potravin, kosmetiku, drogerii i například na krmivo pro zvířata.