VMware na konferenci VMworld 2021 nabízí chytrý přístup ke cloudu pro multicloudovou éru

VMware představuje balík služeb Cross-Cloud Services, které zákazníkům pomohou získat svobodu volby, flexibilitu a bezpečnost v každém cloudu

PALO ALTO, Kalifornie VMworld 2021 (6. října 2021) — Společnost VMware, Inc.  (NYSE: VMW) na konferenci VMworld 2021 představila svoji strategii a balík služeb VMware Cross-Cloud, které zákazníkům pomohou uspět v éře multicloudu. Tento soubor integrovaných služeb nabídne digitálním podnikům rychlejší a chytřejší cestu do cloudu tím, že umožní svobodně, flexibilně a bezpečněji budovat, provozovat a zabezpečovat aplikace v libovolném cloudu.  

Průměrný podnik dnes v různých cloudech provozuje zhruba 500 aplikací1. Tři čtvrtiny zákazníků společnosti VMware využívají jeden nebo dva veřejné cloudy a 40 % využívá tři nebo více.2 Tento multicloudový přístup zrychluje vývojový cyklus aplikací a inovací a zvyšuje akceschopnost a odolnost podniků. Multicloudové prostředí je však podstatně rozmanitější, složitější a distribuovanější než cokoli, s čím se podniky setkaly v minulosti. Komplikovanost celého prostředí si často vynucuje kompromisy mezi rychlostí postupu a řízením rizik. To zpomaluje realizaci a zvyšuje náklady. Strategie společnosti VMware je zaměřená na pomoc zákazníkům zbavit se komplikací a omezení a poskytnout jim jednak svobodu rozhodování, jednak kontrolu nad jejich multicloudovým prostředím.

„Celá odvětví prochází proměnou a multicloud je digitální obchodní model pro příštích 20 let,“ říká Raghu Raghuram, generální ředitel společnosti VMware. „Již nejde o pouhé upřednostňování cloudu, ale o chytré využití cloudu. Podniky by měly mít svobodu zvolit si „ten správný“ cloud podle svých strategických obchodních cílů. Náš univerzalistický přístup nám umožňuje vyjít vstříc všem zákazníkům bez ohledu na to, jaký cloud a v jaké fázi využívají, a pomáhat jim dosáhnout jejich cílů. Každému podniku dáváme možnost urychlit inovace a mít svoji budoucnost v éře multicloudu ve vlastních rukou.“

„V průběhu uplynulého roku se podniky naplno vydaly na cestu digitální transformace a rekordně urychlily tempo zavádění inovací – byly totiž nuceny reagovat na řadu dramatických změn,“ říká Richard Villars, viceprezident výzkumné a poradenské společnosti IDC. „Podniky ve velké míře sází na cloudové technologie jako na prostředek k dalšímu růstu a rozvoji v konkurenčním prostředí digitální ekonomiky. Multicloudově zaměřená strategie společnosti VMware má za cíl pomoci podnikům naplno těžit z výhod různých cloudů a prostředků ve vlastních datových centrech ke zvyšování provozní odolnosti a využívat důvěryhodné technologie ke zlepšování uživatelské zkušenosti i obchodních výsledků.“

Služby VMware Cross-Cloud pro veškeré aplikace 

Pomoci zákazníkům uspět v éře multicloudu má za cíl soubor služeb VMware Cross-Cloud, který nabízí tři hlavní výhody: urychlení přechodu do cloudu, nákladovou efektivitu, flexibilitu a kontrolu nad všemi cloudovými prostředími. Služby VMware Cross-Cloud rozšiřují schopnosti portfolia produktů VMware na multicloudový svět a umožňují zákazníkům volit přesně takové služby, jaké potřebují v daném cloudu k dosažení svých aktuálních obchodních cílů. Služby VMware Cross-Cloud zahrnují pět hlavních stavebních kamenů: 

 • Špičková platforma pro budování a zavádění nativně cloudových aplikací; 
 • Cloudová infrastruktura pro provoz moderních podnikových aplikací; 
 • Cloudová správa pro monitorování a řízení výkonu a nákladů na aplikace v různých cloudech; 
 • Bezpečnostní a síťové technologie, které pokrývají celé multicloudové prostředí a propojují a chrání veškeré aplikace;
 • Digitální pracovní prostředí pro distribuovanou pracovní sílu spolu s řešeními pro zavádění a správu nativních aplikací pro edge computing.

Společnost VMware na konferenci VMworld 2021 také představuje řadu inovací v rámci souboru služeb VMware Cross-Cloud: 

 • Cloudová infrastruktura a správa: Inovace v oblasti multicloudu, které zákazníkům pomohou rychleji a bezpečněji přejít do cloudu, urychlit modernizaci aplikací a zavést cloudový provozní model. 
 • Aplikace: Novinky v portfoliu VMware Tanzu, které poskytnou vývojářům větší autonomii při tvorbě a nasazování aplikací v libovolném cloudu. 
 • Okraj sítě: VMware představuje portfolio produktů VMware Edge, které umožní zákazníkům provozovat a spravovat nativní aplikace pro edge computing v různých cloudech. 
 • Bezpečnost a sítě: Bezpečnostní inovace uplatňující architekturu na principu nulové důvěry ve všech cloudových a aplikačních prostředích.

Řešení VMware pomáhají zákazníkům urychlovat zavádění multicloudu 

SGB-SMIT je středně velká firma, která je nejvýznamnějším evropským výrobcem transformátorů pro datová centra. „Multicloudové prostředí je základem naší virtuální firmy. Pravidelně zavádíme nové cloudové aplikace a opouštíme starý způsob práce,“ říká Salvatore Cassara, CIO skupiny SGB-SMIT. „K tomu potřebujeme flexibilitu, abychom dokázali rychle škálovat a bez omezení přesouvat pracovní zátěže mezi různými cloudovými poskytovateli. VMware propojuje naše různé cloudové prvky, čímž nám umožňuje spolupracovat novým způsobem a zavádět inovace ve všech částech firmy.“

Western Union je jedním z nejvýznamnějších světových zprostředkovatelů přeshraničního platebního styku „V uplynulém roce jsme se soustředili na inovace zaměřené na potřeby našich zákazníků a na maximální vylepšení uživatelské zkušenosti,“ říká Sada Iyer, ředitel infrastruktury společnosti Western Union. „Stejně jako mnoho dalších finančních společností je součástí modernizace našich technologií přechod do cloudu. Díky řešením společnosti VMware máme flexibilní multicloudový model nutný pro digitální věk, který nám umožní urychlit inovace v celé naší globální platformě.“   

Strategie a inovace společnosti VMware na podporu růstu partnerů v oblasti služeb a cloudu
Společnost VMware oznámila několik novinek v partnerském programu v rámci své strategie zaměřené na koncového zákazníka a spolupráci s partnery, včetně uvolnění předplatní služby VMware Cloud Universal pro prodejce a programu VMware Success 360, který partnerům umožňuje získat kvalifikace k poskytování služeb (MSC), aby mohli poprvé svým zákazníkům sami nabízet podporu ve všech fázích pořizování, zavádění a užívání řešení VMware. Nové a inovované pobídky VMware Customer Lifecycle jsou zaměřené na podporu růstu partnerů v oblasti služeb a cloudu.

Další informace o tom, jak společnost VMware nabízí digitálním podnikům chytřejší cestu do cloudu, naleznete v tiskových materiálech z konference VMworld.

O konferenci VMworld 2021

VMworld 2021 je největší světová konference věnovaná cloud computingu a digitální infrastruktuře. Během konference VMworld se za podpory více než 75 sponzorů uskuteční přes 600 specializovaných sekcí a praktických seminářů a několik neformálních setkání se společným cílem, a to urychlit cestu k softwarově definovanému podniku – od mobilních zařízení přes datové centrum po cloud. Účastníci konference VMworld budou mít jedinečný přístup ke znalostem a nástrojům, které potřebují k tomu, aby dokázali uspět v novém světě cloudu a transformovat své podniky. Další informace o konferenci VMworld naleznete na stránkách www.vmworld.com.

O společnosti VMware 

VMware je přední poskytovatel multicloudových služeb pro veškeré aplikace, který podnikům usnadňuje bezpečně zavádět digitální inovace. Software společnosti VMware slouží jako důvěryhodný základ pro urychlení inovací a poskytuje podnikům flexibilitu a možnosti volby, které potřebují k dalšímu rozvoji. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je budovat lepší budoucnost na základě své Agendy 2030. Další informace naleznete na stránkách www.vmware.com/company

VMware and VMworld jsou ochranné známky společnosti VMware, Inc. nebo jejích dceřiných společností v USA a dalších zemích.

Zdroje:

 1. K2 Cybersecurity, “Average Enterprise Runs 464 Custom Applications,” březen 2021. 
 2. Podle interní analýzy společnosti VMware z července 2021