VMware pomáhá zákazníkům rychle a flexibilně přejít do cloudu

VMware Cloud umožňuje zákazníkům modernizovat aplikace a provozovat je ekonomičtěji a s menšími riziky

Společnost VMware na konferenci VMworld 2021 představuje technologické preview budoucích schopností řešení VMware Cloud

PALO ALTO, Kalifornie – VMworld 2021 (6. října 2021) – Dnešní podniky jsou motivované naléhavou nutností jednat rychle a digitalizovat. Multicloud je model pro digitální podniky, které se chtějí rychle transformovat. VMware umožňuje v multicloudovém prostředí provádět digitální inovace při zachování plné kontroly (více zde). Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW) dnes představila inovace řešení VMware Cloud, první a jediné multicloudové infrastruktury na trhu, která zákazníkům umožňuje přesunout podnikové aplikace do cloudu téměř dvakrát rychleji a s méně než polovičními náklady.

Oznámené novinky:

 • Nové portfolio řízených služeb Kubernetes pro modernizaci aplikací v prostředí VMware Cloud;
 • Schopnosti, které umožní jednodušeji a bezpečněji provozovat podnikové aplikace v prostředí VMware Cloud;
 • Nová iniciativa vycházející vstříc potřebě zákazníků provozovat podnikové aplikace v suverénních cloudech;
 • Technologická preview budoucích schopností VMware Cloud 

Společně tyto inovace poskytnou zákazníkům VMware Cloud ještě více nástrojů k urychlení modernizace podnikových aplikací, zvyšování agility a odolnosti podniku a výrazné snížení nákladů oproti dosavadním přístupům.

„Společnost VMware si vybudovala jedinečnou pozici ve světě multicloudu tím, že vychází vstříc potřebám zákazníků a pomáhá jim dosáhnout cílů ve vztahu ke cloudovým technologiím,“ říká Mark Lohmeyer, viceprezident a generální ředitel divize cloudové infrastruktury společnosti VMware. „VMware pomáhá eliminovat falešnou volbu mezi obchodními inovacemi a kontrolou nad IT. Naše nejnovější inovace pomáhají zákazníkům modernizovat aplikace, infrastrukturu a provoz, zvýšit hospodárnost a snížit rizika a zvýšit produktivitu vývojářů. Projektem Arctic, který dále rozvíjí platformu VMware vSphere, zpřístupníme hybridní cloud všem podnikům.“

Poskytování kontejnerů založených na Kubernetes a infrastruktury ve formě služby

VMware Cloud se službami Tanzu je nové portfolio řízených služeb Kubernetes, které budou k dispozici bez dalších poplatků v rámci řešení VMware Cloud na AWS. Služby Tanzu urychlí, usnadní a zlevní modernizaci aplikací pomocí Kubernetes v prostředí VMware Cloud oproti alternativním řešením řízených Kubernetes. Správci IT budou moci využívat rozhraní VMware vCenter k jednotné správě virtuálních strojů a kontejnerů na společné platformě a poskytovat klastry Kubernetes v řádu minut. Správci provozu a infrastruktury budou moci konzistentně spravovat klastry Kubernetes napříč různými cloudy s pomocí služeb Tanzu jako multicloudové vrstvy pro správu Kubernetes.

VMware Cloud je pro podnikové aplikace jednodušší a bezpečnější

VMware Cloud umožní jednodušeji a bezpečněji provozovat podnikové aplikace vSphere v libovolném cloudovém prostředí. Výzkum ukazuje, že zákazníci VMware Cloud mohou nasazovat Kubernetes o 300 % rychleji(1), migrovat do cloudu o 46 % rychleji(2) a dosáhnout o 57 % nižších celkových nákladů na vlastnictví (TCO)(2)

JEDNODUŠŠÍ: VMware Cloud dává zákazníkům flexibilitu přecházet do cloudu podle svých časových plánů a provozovat pracovní zátěže vSphere v libovolném cloudu podle své volby. Pouze VMware Cloud běží jako nativní služba ve více než 100 regionech všech veřejných cloudů – Amazon Web Services (AWS), Azure, Google Cloud, IBM Cloud a Oracle Cloud – a ve více než 4000 partnerských cloudech, v privátních datových centrech a v okrajových prostředích. U služby VMware Cloud Universal mohou zákazníci flexibilně nakupovat a užívat VMware Cloud od společnosti VMware nebo jejích prodejních partnerů a ušetřit při tom náklady díky využití stávajících trvalých licencí VMware.

 • VMware Cloud na AWS Outposts bude k dispozici k zakoupení prostřednictvím portálu VMware Cloud Service Portal od 3. čtvrtletí účetního roku 2022 společnosti VMware a umožní zákazníkům využívat výhody cloudového provozního modelu u infrastruktury VMware Cloud běžící v jejich vlastních datových centrech nebo na výkonné edge infrastruktuře. Toto plně externě spravované řešení poskytne lepší kontrolu nad daty a aplikacemi na jednoduché, škálovatelné a bezpečnější lokální infrastruktuře VMware Cloud poskytované ve formě služby s optimalizovaným přístupem k více než 200 nativních služeb AWS.
 • Dell Technologies APEX Cloud Services s VMware Cloud je služba spravovaná společností Dell, která přináší možnosti VMware Cloud do ekosystému APEX. Nová služba je v současné době ve fázi privátního preview a vydání se plánuje na 4. čtvrtletí účetního roku 2022 společnosti VMware. Zákazníkům umožní nasazovat předkonfigurované cloudové instance ve svých datových centrech, v edge prostředích nebo v kolokačních centrech.
 • Vylepšené nástroje VMware vRealize Cloud Management umožňují poskytování prostředků v libovolném cloudu, aktivní monitoring, optimalizaci kapacity a nákladů, řešení potíží s ohledem na konkrétní aplikace a komplexní přehled o síti ve všech cloudových prostředích. Nový nástroj VMware Skyline Advisor Pro aktivně předchází výskytu problémů a pomáhá zákazníkům vyhnout se nákladným neplánovaným odstávkám IT systémů.
 • Tržiště VMware Marketplace přidává další schopnosti, které umožňují rychlejší vývoj a poskytování aplikací s využitím katalogu privátních služeb, který zahrnuje open-source software (Bitnami), řešení VMware a produkty nezávislých dodavatelů softwaru. Zákazníci nyní mohou zkrátit proces pořizování a zavádění softwaru koupí řešení od společnosti VMware a nezávislých dodavatelů na jediném existujícím multicloudovém tržišti.
 • Projekt Arctic, ve fázi technologického preview, zprostředkuje služby VMware Cross-Cloud milionům správců IT. Projekt Arctic nativně integruje cloudovou konektivitu do vSphere a zavádí hybridní cloud jako výchozí provozní model. Zákazníci budou moci využívat výhod neomezené cloudové kapacity dostupné na vyžádání a okamžitého přístupu ke službám VMware Cross-Cloud prostřednictvím vCenter. 

BEZPEČNĚJŠÍ: VMware využívá možnosti softwaru, horizontálně škálované distribuované architektury a modelu poskytování prostředků z cloudu k posílení a zároveň usnadnění bezpečnosti a ochrany dat. Zákazníci využívající VMware Cloud mají k dispozici bezpečnostní funkce a mohou uplatňovat bezpečnostní pravidla konzistentně ve všech prostředích. 

 • Inovace včetně VMware NSX NDR, Secure Workload Access a Elastic Application Security Edge posilují bezpečnost ve všech prostředích VMware Cloud.
 • Vylepšené nástroje VMware Cloud Disaster Recovery urychlují obnovu služeb a dat po útoku vyděračským softwarem. 
 • VMware Carbon Black Cloud Workload, VMware NSX Advanced Firewall a VMware NSX Advanced Load Balancer pomáhají zákazníkům využívajícím VMware Cloud na AWS omezovat prostor pro možný útok, zlepšovat dostupnost a dobu nepřetržitého provozu aplikací a zefektivňovat provoz zabezpečení.
 • Podpora uspořádání Stretched Cluster v prostředí již od dvou serverů zvyšuje provozní odolnost u zákazníků VMware Cloud na AWS všech velikostí.

Naplnění požadavků zákazníků na suverenitu cloudů

Bezpečnost dat je otázka nejen na úrovni podniku nebo organizace. Výzkum ukazuje, že 50-60 % dotázaných subjektů se domnívá, že je nutné zlepšovat bezpečnost dat, ochranu soukromí a inovace na národní úrovni(3). Nová iniciativa VMware Sovereign Cloud pomáhá zákazníkům využívat služeb důvěryhodných národních poskytovatelů se zohledněním požadavků na geografické umístění dat a jurisdikci, přístup k datům a integritu, zabezpečení dat a compliance; nezávislost a mobilitu dat a datovou analýzu a inovace. Mezi prvními partnery programu VMware Sovereign Cloud jsou UKCloud,  OVHcloud, AUCloud, Datacom, NxtGen, Noovle, Telefonica, TietoEvry, Telmex a ThinkOn.  Poslechněte si, co o přínosech nové iniciativy VMware Sovereign Cloud říkají partneři.

Nahlédnutí do budoucnosti řešení VMware Cloud

VMware představuje i další investice do výzkumu a vývoje a probíhající práci na inovacích VMware Cloud ve formě technologických preview:

 • Projekt Capitola: softwarově definovaná paměťová implementace, která nabídne nejlepší poměr výkon/cena u stávajících aplikací i aplikací nové generace díky agregaci paměťových vrstev DRAM, PMEM, NVMe a dalších technologií budoucnosti. O partnerech podporujících projekt Capitola se můžete dočíst zde.
 • Projekt Cascade: toto technologické preview řeší potřeby vývojářů a pracovníků DevOps, kterým nabízí na standardech založené programové rozhraní využívající Kubernetes, které poskytuje jednotné deklarativní rozhraní pro konzumaci infrastruktury (IaaS) i kontejnerů (CaaS). 
 • Projekt Ensemble: koncipovaný jako jednotná řídicí vrstva pro VMware Cloud. Zlepšuje provoz díky jednotnému přehledu o službách vRealize Cloud Management. 

Zákazníci využívající VMware Cloud se podělili o své zkušenosti

„Carrefour při realizaci své digitální vize využívá technologie Google Cloud a VMware, díky nimž dokáže reagovat na obchodní příležitosti rychleji a zároveň snižovat provozní náklady na IT a omezovat dopady na životní prostředí,“ říká Damien Cazenave, technický ředitel a ředitel IT společnosti Carrefour France. „S pomocí Google Cloud VMware Engine dokážeme snadno a rychle přesouvat pracovní zátěže VMware do prostředí Google Cloud za kratší dobu, než jsme původně očekávali. Nyní máme příležitost modernizovat IT infrastrukturu v prostředí Google Cloud díky lepším možnostem automatizace a vyšší provozní odolnosti.“

„Bankovní dům Sterling National Bank díky spolupráci se společnostmi VMware a Deloitte opustil dvě datová centra a v průběhu jednoho roku přešel na platformu VMware Cloud na AWS,“ říká Vesko Pehlivanov, ředitel pro strategická řešení a architekturu Sterling National Bank. „Navzdory omezením způsobených pandemií proběhla migrace naprosto hladce, takže naši uživatelé a vlastníci aplikací vůbec nezaznamenali, že došlo ke změně. Nebyla nutná žádná odstávka systémů. Úzká spolupráce s VMware a Deloitte nám pomohla postupovat rychleji a efektivněji, než bychom to dokázali sami.“

„Společnost Tower Health rozsáhle investovala do lokální infrastruktury VMware Cloud, která našemu podnikání vyhovuje. Viděli jsme však příležitost přenést správu a řízení provozu IT do modelu SaaS,“ říká Brian Weigle, vedoucí systémový inženýr společnosti Tower Health. „Díky nástrojům vRealize Cloud Universal jsme získali flexibilitu k tomu, abychom převedli téměř veškerou správu produkčního cloudu na SaaS. Máme k dispozici všechny možnosti vRealize Operations, Log Insight a Automation a k tomu další výhody, jako je škálovatelnost, rychlejší přístup k inovacím nebo provozní efektivita, které model SaaS nabízí. A s VMware Skyline jsme navíc přešli od reaktivní k aktivní podpoře.“

„Přenesením našeho prostředí VMware do Azure VMware Solution jsme podle odhadů dosáhli šesticiferných úspor nákladů na hardware, vyhnuli se více než pětiměsíčnímu zpoždění ve výrobě a dodavatelském řetězci a získali lepší možnosti zajištění prostředků pro virtuální desktopy, jejichž využití prudce vzrostlo v důsledku pandemie,“ říká Mari Lovo, ředitelka služeb cloudové infrastruktury Miamské univerzity. „Díky licenčnímu benefitu Azure Hybrid od společnosti Microsoft může Miamská univerzita využívat pro virtuální stroje v prostředí Azure VMware Solution stávající lokální licence Windows Server bez dodatečných nákladů.“ 

VMware pomáhá zákazníkům orientovat se v multicloudovém světě 

Společnost VMware na konferenci VMworld 2021 představuje svoji strategii, jejímž cílem je pomoci zákazníkům uspět v době multicloudu a urychlovat inovace díky svobodě rozhodování, flexibilitě a bezpečnosti. Další informace o tom, jak společnost VMware nabízí digitálním podnikům chytřejší cestu do cloudu, naleznete v tiskových materiálech z konference VMworld.

O konferenci VMworld 2021

VMworld 2021 je největší světová konference věnovaná cloud computingu a digitální infrastruktuře. Během konference VMworld se za podpory více než 75 sponzorů uskuteční přes 600 specializovaných sekcí a praktických seminářů a několik neformálních setkání se společným cílem, a to urychlit cestu k softwarově definovanému podniku – od mobilních zařízení přes datové centrum po cloud. Účastníci konference VMworld budou mít jedinečný přístup ke znalostem a nástrojům, které potřebují k tomu, aby dokázali uspět v novém světě cloudu a transformovat své podniky. Další informace o konferenci VMworld naleznete na stránkách www.vmworld.com.

O společnosti VMware

VMware je přední poskytovatel multicloudových služeb pro veškeré aplikace, který podnikům usnadňuje zavádět digitální inovace při zachování kontroly nad IT. Software společnosti VMware slouží jako důvěryhodný základ pro urychlení inovací a poskytuje podnikům flexibilitu a možnosti volby, které potřebují k dalšímu rozvoji. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je budovat lepší budoucnost na základě své Agendy 2030. Další informace naleznete na stránkách http://www.vmware.com/company.  

Citace

1. ESG Economic Validation – Analyzing the Economic Benefits of Operationalizing Kubernetes with VMware Tanzu Standard, leden 2021 

2. IDC White Paper, sponsored by VMware, “The Business Value of Running Applications on VMware Cloud on AWS in VMware Hybrid Cloud Environments,” IDC #US46919520, říjen 2020 

3. IDC Whitepaper, „Deploying the Right Data to the Right Cloud in Regulated Industries“, #US47726321, červen 2021