V Čechách startuje FinGO digitální poradenská platforma pro správu rodinných financí

Praha, 8. října 2021 – Na český trh vstupuje společnost FinGO, která provozuje stejnojmennou platformu pro správu rodinných a firemních financí. Společnost patří do skupiny InTeFi Capital podnikatele a investora Lukáše Nováka. Do pěti let se FinGO plánuje dostat do pozice jedné ze tří největších poradenských sítí v ČR. 

FinGO je moderní digitální platforma, která svou službu staví zejména na rychlém propojení online poptávky po finančních službách s výsledným řešením. To klientovi nabídne vhodný finanční poradce, který je schopen řešit plnou škálu bankovních, pojistných či investičních produktů od bank a pojišťoven. Digitální propojení nabídek z celého trhu v jedné společnosti zajistí to, co klienti hledají: rychlost, kvalitu a šířku nabídky. 

V současné době má v České republice poradenská síť FinGO už 200 vázaných zástupců a do konce roku míří k číslu 400 poradců. Tato obchodní síť umožňuje FinGO tvořit v současnosti obrat přes 300 mil. korun ročně a obsloužit komplexní finanční potřeby klientů po celé České republice. Společnost FinGO má stabilní zázemí investiční skupiny Intefi Capital investora Lukáše Nováka.  

„Vidíme zásadní příležitost v rychle se digitalizujícím světě, kde si klienti chtějí z mobilního telefonu finanční produkty porovnávat a často i sjednávat. Proto budujeme službu, která jde těmto klientům vstříc pomocí online nástrojů, zároveň je však i schopna zajistit kvalitní finanční servis skrze širokou obchodní síť ke které se budou klienti s důvěrou vracet. Právě v tomto propojení online a offline světa chceme konkurovat zavedeným společnostem,” říká ke startu FinGO v České republice ředitel pro online a inovace Jakub Ryba.   

Díky moderním nástrojům a unikátnímu procesu zprostředkování obchodních příležitostí si FinGO v Česku klade za cíl stát se první volbou pro finanční poradce, hledající zázemí férové, inovativní a silné značky. Svým vázaným zástupcům pak nabízí plně digitalizované pracovní postupy a nástroje, které se ukázaly být klíčovou přidanou hodnotou i v časech, kdy je osobní setkávání s klienty z různých důvodů složité.    

Značka FinGO už od roku 2018 úspěšně funguje na Slovensku. Příchod na český trh byl tedy naprosto logický krok. Pro klienty v České republice bychom se chtěli stát první volbou, kam se vždy budou s důvěrou vracet pro rychlá řešení svých finančních potřeb. Našim poradcům pak chceme nabídnout unikátní ekosystém digitálních nástrojů a obchodních příležitostí na technologické platformě podporující jejich efektivitu.,” dodává zakladatel a CEO společnosti FinGO Lukáš Novák. 

FinGO.sk se za 3 roky působení vypracovalo mezi největší hráče na trhu finančního zprostředkování. V tomto roce zprostředkuje úvěry v objemu přes 700 milionů eur a patří tak mezi TOP 3 makléře na trhu. Společnost také přinesla vlastní platformu Fingo Reality, která propojuje makléřský broker pool s realitními kancelářemi a rozšiřuje svou síť poboček Fingo Premium.

O společnosti Fingo:

Digitální finančně-poradenská společnost FinGO.sk začala na Slovensku působit v roce 2018 s cílem přinést makléřům i klientům pohodlí, férovost a díky digitálním technologiím i příležitost, jak oslovit nové klienty. V současnosti má společnost téměř 1300 finančních makléřů, kteří působí ve všech 79 okresech Slovenska a po celé České republice. Společnost FinGo je součástí lokální investiční skupinu InTeFi Capital podnikatele a investora Lukáše Nováka. Skupina vlastní a řídí slovenské a české společnosti z oblastí informačních technologií, financí, a real estate developmentu. Podíl vlastní i v předním českém nakladatelství, distributorovi a prodejci knih Euromedia Group, pod kterou spadá např. značka LUXOR.