Posuňte své televizní zážitky na úplně novou úroveň! Přichází nová mini LED TV Hisense U9GQ

Říjen 2021 ‒ Hisense uvádí na trh další převratnou novinku roku 2021, a to první mini LED TV 75U9GQ. Špičkový 4K televizor s monumentální 75palcovou obrazovkou nabízí strhující obraz s přirozeně podanými barvami, temnou černí a precizně vykreslenými detaily. To vše díky  zcela nové, ultra tenké ULED obrazovce s  více než 10 000 miniaturními LED diodami, vrstvě kvantových teček a přímému podsvícení FALD PRO  s 1280 stmívacími zónami v celé ploše obrazovky.  Prožitek ještě umocňuje vestavěný soundbar 3.1.2 s technologií prostorového zvuku Dolby Atmos®. Nejnovější HDR technologie  Dolby Vision IQ navíc optimalizuje obraz podle okolního světla a postará se o dokonale živé scény v tmavých i světlých částech obrazu. Nechybí ani chytré funkce nebo filmařský či herní mód.

Ostrý obraz, černočerná čerň, extrémní kontrast a špičkový jas i ve dne

Ponořte se do děje na opravdu velké, 75palcové obrazovce, kterou nemá každý. Zcela přepracovaná ultratenká ULED obrazovka má špičkové technické parametry. Zadní panel osvěcuje více než 10 000 miniaturních LED diod. Systém FALD PRO disponuje 1 280 samostatně stmívatelnými zónami v celé ploše panelu a zajišťuje spolu s vysokým jasem (více než 3000 nitů) potřebný kontrast bez přesvícených barev a dodává obrazu hloubku se skutečně tmavou černou. Vrstva kvantových teček se zase postará o věrnou reprodukci ultra široké palety barev s více než miliardou skutečně přirozených odstínů včetně bílé o vysoké čistotě. 

I tato nová TV sází na technologii Dolby Vision IQ.  „Využívá mimo jiné i senzor okolního světla, aby posunula zážitek ze sledování ještě nad rámec standardního HDR obsahu. Výsledkem je dokonale přirozený obraz upravený podle aktuálních světelných podmínek, navíc s rozšířenou reprodukci detailů v tmavých i světlých částech obrazu současně a také s větší dynamikou. Nová mini LED TV s jasem přes 3000 nitů nabídne brilantní obraz nejen večer nebo při zatažených závěsech, ale i při denním světle. Navíc se širokým pozorovacím úhlem a bez odlesků,“ říká Matej Hušták, produktový manažer značky Hisense., a dodává: „V porovnání s tradičními LED TV nabízí tato novinka hlubší černou, dokonalejší kontrast a velmi jemně vykreslené detaily, protože jsou stmívatelné oblasti o hodně menší.“

K poutavějšímu diváckému zážitku přispívá i nová technologie Hisense AI Picture Optimization. Díky výkonnému výpočetnímu akcelerátoru dokáže vyhodnotit snímek, přiřadit jej k některému z mnoha známých scénářů a v reálném čase optimalizovat nastavení obrazu i vykreslení detailů ve tmavých polích obrazu. »Akcelerátor přitom nezabírá místo v centrální řídíce jednotce a nezpomaluje její chod, a to ani při hraní akčních her,“ pokračuje Matej Hušták.  

TV navíc používá vyšší vnitřní rychlost zobrazení snímků 120 Hz s vkládáním dalšího mezisnímku (MEMC). I velmi rychlý pohyb je proto plynulý a ostřeji ohraničený bez rozmazání nebo problikávání. Oceníte to u sportovních přenosů a závodů, při zmíněném hraní her nebo v akčních filmových scénách. 

Prostorový zvuk

Ozvučení zajišťuje integrovaný soundbar 3.1.2 s výkonem 90 W, který nabízí prostorovou zvukovou technologii Dolby Atmos®, takže se při sledování jakéhokoliv obsahu stanete sami součástí děje. To, že tyto nové TV přinášejí obrazový i zvukový zážitek jako v kině, potvrzuje i certifikace IMAX Enhanced

Připraveno pro multimediální zábavu 21. století

Nová mini LED TV využívá vlastní inteligentní platformu VIDAA U 5.0 SMART OS, která je jednoduchá, intuitivní a pohotová a nabízí podporu pro řadu streamovaných služeb: například YouTube, Netflix a Amazon Prime, na ovladači najdete i tlačítko pro rychlý přístup k Facebook Watch. Umožňuje využívat velké množství předinstalovaných aplikací včetně českých (VOYO, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, TV Seznam  ad.) nebo aplikaci uefa.tv pro fotbalové nadšence. Filmové fanoušky potěší FilmMaker Mode pro puristické přehrávání filmů tak, jak je zamýšlel režisér.

Game Mode Pro

TV je vybavená kromě řady vstupů a portů i rozhraním nové generace HDMI 2.1. Herním fanouškům tak nabízí plynulé sledování interakcí a minimalizuje zpoždění vstupu, chvění obrazovky a trhání. Funkce eARC zase zaručuje, že jakýkoliv zvuk uslyšíte o trochu dřív, a tak snáz odhalíte akci protivníka. Jakmile připojíte herní zařízení, TV se automaticky přepne do profesionálního herního režimu.

Elegantní, ultra tenká TV má i vestavěné rozhraní Bluetooth a rychlou dvoupásmovou Wi-Fi pro bezdrátové připojení. Získala také certifikaci TÜV Rheinland za nízké emise modrého světla a ochranu soukromí.  Stojí 99 000 Kč.

Fotogalerie je trvale přístupná zde: https://1drv.ms/u/s!AlDUuB6kZhh4sFLaSmTRxMFCtFeQ?e=AQFnbe

O společnosti:

Skupina Hisense je předním celosvětově působícím výrobcem inovativního sortimentu technologických produktů, které výrazně zasahují do mnoha oborů spotřební elektroniky – konkrétně domácích spotřebičů, klimatizací, mobilních komunikačních zařízení nebo řešení pro infrastrukturu a zdravotnictví. Je čtvrtým největším výrobcem televizorů na světě. Skupina zaměstnává více než 80 000 pracovníků téměř po celé planetě. Tato společnost působí prostřednictvím 54 zámořských obchodních společností, 16 výzkumných center a 16 výrobních závodů ve více než 130 zemích. 

V roce 2018 se společnost Hisense International stala 100% strategickým vlastníkem světové skupiny Gorenje Group. Tato akvizice dále posílila pozici Hisense na evropských trzích a také přinesla řadu synergií ve vývoji a výrobě, provozní efektivitě a distribuci. 

V České republice je společnost Hisense zastoupena od roku 2015. Postavení si postupně buduje nejen v segmentu  televizorů s uhlopříčkou od 32″ až do 100″, vybavených patentovanou technologii ULED a všemi typy tunerů, ale i chladniček, praček a klimatizací. V dubnu roku 2019 převzala společnost Gorenje spol s.r.o. prodejní a marketingové aktivity značky Hisense v České a Slovenské republice s cílem představit a stabilizovat značku Hisense na těchto trzích. 

Hisense je oficiálním sponzorem největšího fotbalového svátku – EURO 2020. Je také oficiálním partnerem prestižního prvoligového fotbalového klubu Paris Saint-Germain a nově i oficiálním partnerem mistrovství světa ve fotbale, které se uskuteční v Kataru v roce 2022.

Více informací: www.hisense.czglobal.hisense.com/