Společnost Mars má novou ředitelku lidských zdrojů pro střední Evropu

Praha 18. října 2021 – Společnost Mars, jeden z největších světových výrobců cukrovinek, žvýkaček
a krmiv pro domácí zvířata, oznámila jmenování nové ředitelky Lidských zdrojů pro středoevropský tým. Od 12. října se k týmu v Praze připojila Daria Maslovskaya, která je zodpovědná za čtyři země v oblasti Mars Multisales, včetně České republiky.

Daria Maslovskaya je zkušená profesionálka v oboru. Její kariéra je ukázkovým příkladem snahy Marsu rozvíjet talenty svých spolupracovníků. Za dobu 13 let, které Daria strávila ve společnosti Mars, měla možnost pracovat v různých oblastech, pozicích a regionech
a zastávala řadu vedoucích rolí v oblasti Lidé & Organizace (jak Mars označuje lidské zdroje). Poslední tři roky pracovala jako ředitelka v Rusku a Bělorusku ve společnosti Royal Canin, která je součástí podnikání Marsu.

Ve své nové pozici ředitelky pro lidské zdroje bude Daria zodpovědná za čtyři země v regionu Mars Central Europe: Maďarsko, Slovensko, Česká republika a Rumunsko. Do týmu pro střední Evropu přinese cenné zkušenosti, jelikož ve svých předchozích funkcích měla na starosti agendu i organizaci ruského podnikání, které velmi rychle roste.

„Mars má jedinečnou firemní kulturu, která klade velký důraz na pohodu a profesní rozvoj spolupracovníků, jak říkáme našim zaměstnancům. Všichni máme příležitost růst, což znamená, že máme také příležitost se neustále učit a budovat svoji kariéru. Zároveň máme možnost zkoušet nové oblasti, pozice a regiony. Velmi se těším na další krok v mé kariéře, díky kterému se připojím k úžasnému týmu společnosti Mars Central Europe,“ komentuje Daria Maslovskaya.

Daria Maslovskaya je původem z Ruska, rozmanitost národností v týmu středoevropského vedení se tedy opět zvyšuje. Velký důraz je také kladen na genderovou rovnováhu. V současné době tvoří polovinu členů vedoucího týmu ženy.

Společnost Mars v České republice a střední Evropě

Společnost Mars vstoupila na český trh v roce 1992. Od roku 2016 jsou její aktivity na českém trhu zastřešeny organizací Mars Multisales Central Europe, která propojuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh. Se svými více než 500 zaměstnanci (zvanými spolupracovníci) dnes působí ve třech kategoriích: segment cukrovinek (čokoláda, žvýkačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a rýže) a výživa pro domácí mazlíčky. Kromě toho Mars v regionu provozuje dvě ze svých největších továren. V Poříčí nad Sázavou v České republice funguje jeden z největších výrobních závodů na výrobu nečokoládových cukrovinek v rámci celé společnosti Mars a také středisko vývoje cukrovinkových produktů, v Maďarsku pak továrna v oblasti Csongrád-Bokros produkující krmiva a pochoutky pro psy.

 O společnosti Mars,Incorporated  

Mars je rodinná firma s více než stoletou historií, která nabízí širokou škálu produktů a služeb pro spotřebitele a jejich zvířecí mazlíčky. S obratem téměř 35 miliard dolarů je společnost globálním byznysem, který vyrábí některé z nejoblíbenějších značek na světě: M&M’s®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5 ™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S®, MARS DRINKS a COCOAVIA®. Mars také zajišťuje veterinární služby v síti veterinárních nemocnic BANFIELD® Pet Hospitals, Blue Pearl®, VCA® and Pet Partners™. Společnost má sídlo ve městě McLean ve Virginii a působí ve více než 80 zemích světa. Pět Principů společnosti Mars – kvalita, odpovědnost, vzájemnost, efektivita a svoboda – inspiruje více než 125 000 spolupracovníků, aby vytvářeli hodnotu pro všechny své partnery. Každým svým počinem tak Mars posouvá svět k lepšímu.  

Více informací o společnosti Mars naleznete pod tímto odkazem www.mars.com. Sledujte nás na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a na YouTube.