Komplex chytrých továren KION Group u Stříbra se rozšíří o distribuční centrum Urban Transporte

Tisková zpráva, 19. října 2021 – Stříbrsko a Kostelecko se stávají světovým centrem manipulační techniky. Po závodu na výrobu vysokozdvižných vozíků Linde, závodu na výrobu vysokozdvižných vozíků Still a hale výrobce dopravníkových systémů Dematic roste v Panattoni Parku Stříbro čtvrtá budova koncernu KION Group. Nové distribuční centrum pro společnost Urban Transporte vybuduje stavitel průmyslových zón Panattoni ve spolupráci s investorem do průmyslové infrastruktury skupinou Accolade. Část nové haly (celková velikost budovy: 9 500 m2) bude sloužit k expedici manipulační techniky z výrobních závodů u Stříbra a zároveň jako logistický uzel pro produkty z ostatních závodů vyrábějících pro střední a východní Evropu. Hodnota projektu bude více než 250 mil. Kč (9,6 mil. EUR) a vytvoří přes 30 nových pracovních míst.

„Rozvoj společnosti Kion Group v Panattoni Parku Stříbro jasně potvrzuje, že firmy potřebují mít co nejblíže u sebe nejen vývoj a výrobu, ale také logistiku svých materiálů a hotových výrobků. Minimalizují tím dopad na životní prostředí eliminací CO2 stopy při dopravě,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a SR.

„Rozšíření komplexu chytrých továren u Stříbra dokládá, že pro významné hráče světového průmyslu už nejsme žádná montovna Evropy. Naopak vnímají nás jako rovnocenného partnera, který je podpoří při realizaci jejich vizí a zavádění inovativních řešení, a na kterého se především mohou dlouhodobě spolehnout,“ zdůrazňuje Milan Kratina, CEO skupiny Accolade 

Společnost KION Group uvedla do provozu svou první halu v Panattoni Parku Stříbro na začátku roku 2016. Následovala výstavba další budovy, v níž se vyrábí vysokozdvižné vozíky Still v roce 2017 a v roce 2020 hala číslo tři. V souladu s dlouhodobou strategií Panattoni Go Earthwise všechny budovy obdržely vysoké hodnocení v rámci prestižní ekologické certifikace BREEAM New Construction podle nejnovějších standardů a ani poslední čtvrtá budova nebude výjimkou. 

KION Group však není jedinou společností, která nyní v Panattoni Parku Stříbro expanduje – svůj závod tam zároveň rozšiřuje jeden ze stávajících výrobců automobilových komponent. Nová část budovy vyniká inovativními technologiemi i minimálním dopadem na životní prostředí. Investice přesahující 600 milionů korun potvrzuje, že ekonomika se vrací k růstu a že Plzeňský kraj zůstává atraktivní destinací pro rozvoj moderního podnikání.

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu, Slovensku, Španělsku a Nizozemí vlastní síť 41 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Za deset let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze téměř 3 mil. m². Aktuální hodnota portfolia dokončených průmyslových parků dosahuje hodnoty 2,6 mld. eur. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů. Jejich podíl v portfoliu společnosti aktuálně dosahuje téměř 40 %. Celková plocha obnovených lokalit dosahuje více než 1,1 mil. m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany. Dynamický růst a udržitelný rozvoj jsou pro Accolade prioritou. I díky tomu se skupina v roce 2019 stala nejrychleji rostoucí firmou v České republice dle prestižního žebříčku Financial Times. Za investice do nových environmentálních řešení v oboru průmyslových nemovitostí byla společnost v roce 2020 oceněna certifikací udržitelnosti BREEAM úrovně „Outstanding“. Budova v revitalizovaném areálu chebských strojíren se tak s rekordním skóre stala nejekologičtější industriální budovou na světě. Do budoucna plánuje Accolade vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením, který bude sloužit jako centrum výzkumu a vývoje, kde budou působit ty největší kapacity z oboru. Skupina dlouhodobě podporuje dobročinné projekty a organizace. Vedle podpory hendikepovaným investuje do kultury, sportu, vědy i vzdělání. V lokalitách, kde působí, spolupracuje s městskými samosprávami a podporuje občanskou vybavenost a místní rozvoj. Cílem Accolade je být odpovědným partnerem, dobrým sousedem a celkově vytvářet z regionů, kde skupina působí, lepší místo pro život. Accolade klade důraz také na vytváření vhodných pracovních podmínek, podporu rovných příležitostí a zaměstnance motivuje a podporuje v osobním rozvoji. Více na www.accolade.eu. Data k 30.6. 2021


Panattoni Development Company je jednou z největších světových developerských společností v soukromých rukách a má v Severní Americe a Evropě 43 poboček. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila dohromady přes 11 milionu m2 moderních průmyslových prostor v Polsku, České republice, Slovensku, Německu, Španělsku, Portugalsku, Nizozemí, Francii a Velké Británii. Nabízí průmyslové, skladové i kancelářské plochy. Specializuje se na stavby na klíč (BTS build-to-suit), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. Panattoni obhájila již po páté za sebou pozici lídra evropského industriálního trhu. Mezi klíčové klienty patří společnosti jako Amazon, Kion Group, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tchibo. Kromě České republiky a Slovenska má Panattoni kanceláře také v Polsku, Velké Británii, Lucembursku, Německu, Španělsku, Francii, Itálii, Švédsku, Nizozemí a v Maďarsku. Více na www.panattonieurope.com.