OPPO se stává členem představenstva Connectivity Standards Alliance

OPPO se ujímá vedoucí úlohy při vývoji a propagaci standardu konektivity Matter, který sjednocuje odvětví, spolu s dalšími členy CSA

Praha, 19. října 2021 – Globální technologická značka OPPO a organizace Connectivity Standards Alliance (CSA) oznámily, že OPPO s okamžitou platností zaujme pozici v představenstvu aliance. V rámci své nové role se OPPO stane hlavním členem aliance, kde převezme vedoucí úlohu při vývoji průmyslově sjednocujícího protokolu Matter pro připojení k internetu věcí (Internet of Things, IoT) a povede propagaci tohoto protokolu v Číně. 

Protokol Matter, který vyvinula a spravuje CSA, je základem pro propojené věci a nabízí zjednodušené uživatelské prostředí pro propojení různých zařízení internetu věcí. Jako člen představenstva CSA bude OPPO významně přispívat pracovní skupině Matter k vytvoření vysoce kompatibilního ekosystému IoT a společně s partnery podpoří vývoj protokolu vytvořeného aliancí prostřednictvím návrhů nových protokolů, stanovením nových standardů a vývojem nových prototypů produktů založených na protokolu Matter. Společnost OPPO přijme technologie aliance do svého vlastního ekosystému a produktů IoT a bude pracovat na propagaci CSA v Číně i mimo ni, aby pomohla dále transformovat budoucnost konektivity. Společnost OPPO také rozšíří spolupráci s ostatními členy CSA, aby uživatelům poskytla spolehlivé, bezpečné a bezproblémové konvergentní zážitky z IoT ve více různých scénářích.

„Jsme potěšeni a poctěni, že se můžeme připojit k představenstvu CSA, abychom podpořili rozvoj standardu Matter a vytvořili lepší uživatelské zážitky s našimi produkty internetu věcí,“ řekl Neil Yang, ředitel oddělení výzkumu standardů ve společnosti OPPO. „Poskytneme své globální zkušenosti v oblasti internetu věcí a marketingu ve více než 50 zemích, abychom podpořili Matter v Číně i mimo ni. Společně s CSA a jejími členy budeme utvářet budoucnost internetu věcí spolu s naším závazkem vytvářet produkty internetu věcí, které poskytují lepší služby všem uživatelům.“

„Díky členství společnosti OPPO v našem představenstvu bude bezprecedentní spolupráce mezi námi hnací silou našeho poslání budovat intuitivnější, nápaditější a užitečnější svět,“ řekl Tobin Richardson, prezident a generální ředitel CSA. „Pozice společnosti OPPO v představenstvu bude také klíčová pro podporu standardu Matter v Číně a v celé Asii, což nám nabízí příležitost poskytovat lepší zkušenosti s internetem věcí více než miliardě uživatelů.“

Organizace Connectivity Standards Alliance, dříve známá jako Zigbee Alliance, byla založena v roce 2002. Jako základ a budoucnost internetu věcí se její široká celosvětová členská základna skládá z více než 400 společností a 23 členů představenstva. Už téměř dvě desetiletí členové CSA spolupracují na zjednodušení a zvýšení kompatibility v oblasti internetu věcí prostřednictvím technologických standardů. Mezi ně patří i Matter, jednotný a bezpečný protokol pro připojení, založený na protokolu IP a postavený na osvědčených technologiích. Pomáhá propojovat a budovat spolehlivý a bezpečný ekosystém internetu věcí a dosahovat bezproblémového propojení mezi širokou škálou chytrých zařízení.

Společnost OPPO, která směřuje ke svému poslání „Technologie pro lidstvo, laskavost pro svět“, věří, že by měla přinášet výhody uživatelům a veškerou složitost si nechat pro sebe. S rozvojem 5G investuje OPPO do vývoje ekosystému internetu věcí, který přináší konvergentní uživatelský zážitek. Jako lídr v oblasti 5G vyvinula společnost OPPO řadu průlomových technologií. V roce 2015 založilo OPPO tým pro standardizaci 5G a zavedlo své nové standardy 5G ve více než 20 zemích a regionech po celém světě. OPPO předložilo 3GPP více než 3 000 návrhů souvisejících se standardy 5G a u ETSI ohlásilo více než 1 000 souborů patentů na 5G standardy. K dnešnímu dni přilákal ekosystém společnosti OPPO pro IoT více než 30 podobně smýšlejících partnerů a její řada IoT produktů zahrnuje chytré televizory, nositelná zařízení, audio zařízení a další příslušenství, které přinášejí nejnovější technologie uživatelům po celém světě.

S cílem přinést všem bezproblémovou konektivitu a pokročilé zážitky z internetu věcí bude společnost OPPO i nadále prohlubovat své zapojení do CSA a globální komunity IoT, aby vyvinula otevřený a udržitelný ekosystém internetu věcí.

O ZNAČCE OPPO

OPPO je přední světová značka chytrých telefonů. Od uvedení svého prvního mobilního telefonu na trh v roce 2008 se společnost OPPO snaží vytvářet technologie se srdcem a duší. Výrobky OPPO kombinují pokročilé technologické možnosti se snadno použitelnými funkcemi v zařízeních s úžasným designem. V současné době působí společnost OPPO ve více než 50 zemích světa a má mezinárodní designové centrum v Londýně. Společnost OPPO se zavázala podporovat rozvoj standardů 5G na celém světě a byla první společností, která na evropském trhu představila komerční smartphone 5G. Značka spolupracuje s více než 80 předními světovými operátory na urychlení zavádění 5G ve velkém měřítku prostřednictvím inovativních technologických řešení.
oppo.comfacebook.com/oppomobileczinstagram.com/oppomobilecz