Sodexo Zaměstnavatel roku 2021: Vítězové z Olomouckého a Moravskoslezského kraje

Letošní 19. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku má za sebou poslední regionální vyhlášení výsledků. V pondělí 18. října odpoledne se zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, kterým je společnost Sodexo Benefity, sešli se zástupci vítězných firem z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Slavnostní dekorování proběhlo mezi historickými unikáty vystavenými v Technickém muzeum Tatra v Kopřivnici. 

„Mám radost a jsem si jist, že to platí o nás všech, že i poslední regionální vyhlášení proběhlo „naživo“ a že si vítězové mohli převzít svá ocenění osobně. Myslím si, že se nám všem ulevilo, že se konečně můžeme scházet. V loňském roce se totiž tři ze sedmi vyhlášení regionálních vítězů i celorepublikové finále musely přesunout do virtuálního prostoru,“ připomněl Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity s tím, že v časech po covidu se v oblasti péče o zaměstnance mnoho věcí proměnilo. 

A kdo si mezi nablýskanými veterány ocenění převzal? 

V Moravskoslezském kraji první příčku v kategorii do 5000 zaměstnanců obhájil několikanásobný laureát, společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech. „Rok 2020 se v důsledku pandemie stal synonymem pro nepředvídatelnost, nejistotu a přeměnu tradičních postupů. I v naší automobilce jsme čelili prvotnímu snížení poptávky po vozech, problémům s včasnými dodávkami dílů a dostupností zaměstnanců. Díky přizpůsobivosti, flexibilitě a nasazení našich zaměstnanců i vedení společnosti se nám podařilo situaci zvládnout a přizpůsobit se novým podmínkám. Na podzim 2020 jsme spustili výrobu nového Tucsonu, chystáme se podílet na vývoji nových vozů, prostě kráčíme stále vpřed,“ uvedla v Kopřivnici Klára Klepáčová, vedoucí oddělení lidských zdrojů Hyundai Motor Manufacturing Czech.

Ve stejné kategorii v Olomouckém kraji zvítězila loni a předloni druhá WINDMÖLLER & HÖLSCHER Machinery, strojírenská firma z Prostějova. V kategorii do 500 zaměstnanců pak na zlato dosáhla – stejně jako v roce 2020 – Koyo Bearings. V naší práci se dlouhodobě snažíme implementovat koncept age managementu, pozornost zaměřujeme na transparentnost předávaných informací, srozumitelnou komunikaci a budování důvěry našich zaměstnanců. Domnívám se, že právě tento přístup nám pomohl překonat obtížný rok 2020, který byl nejen pro nás výzvou. Byl to rok plný bilancování a přehodnocení pracovních, ale také osobních priorit a hodnot. Při ohlédnutí zpět vnímáme jako nejcennější podporu našich zaměstnanců, kteří i v kritických okamžicích akceptovali mnohdy nepopulární opatření a projevili nám tak svoji loajalitu,“ vyzdvihla své kolegy a spolupracovníky Jana Blažková, HR manažerka společnosti Koyo Bearings.


Foto: Deník
společná fotografie oceněných v Technickém Muzeu TATRA 18. října., s popisem:

Vladimíra Trávníčková, Thomas Breitenberger WINDMÖLLER & HÖLSCHER Machinery k.s.

Pavla Bakalářová, Koyo Bearings Česká republika s.r.o.

Jana Kutínová, SSI Schäfer s.r.o.

Klára Klepáčová, Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Otakar Kocur a Květuše Hrubá, BONATRANS GROUP a.s.

„Letošní ročník je v něčem podobný loňskému, protože kvůli covidovým omezením jsme opět museli vyhlášení výsledků posunout na druhé pololetí. Od začátku jsem ale věřil, že se nám všechna vyhlášení podaří realizovat s osobní účastí všech hostů. Nyní už je před námi pouze celorepublikové finále, a to už nám snad covid nepřekazí,“ doplnil Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je organizátorem soutěže, a připomněl, že finále je plánované na 2. listopadu.  Proběhne v pražském obchodním domě Máj, a kromě vyhlášení republikových vítězů na něm budou uděleny i ceny v doprovodných kategoriích Cena personalistů za nejlepší HR projekt a Osobnost roku v oboru HR určené pro výjimečné individuality v oboru péče o lidské zdroje, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů a o vítězi následně rozhoduje hlasování na LinkedIn. Na celostátním finále bude letos už podruhé udělena také cena pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem „Férový zaměstnavatel 2021 s dobrou atmosférou“.

Rok a půl života s covidem nám ukázal, že vedle ekonomických výsledků jsou pro úspěch firem minimálně stejně nebo možná ještě důležitější také lidé. Přístup k zaměstnancům se potom zúročí i v celkových finančních výsledcích firem. My věříme, že firmy mohou fyzické i psychické zdraví svých zaměstnanců podpořit i díky našim benefitům a ti se jim odvděčí dobře odvedenou prací a loajálností. To je také důvod, proč chceme oceňovat ty nejlepší zaměstnavatele a proč jméno naší společnosti již jedenáctým rokem spojujeme s hodnocením Zaměstnavatele roku,“ uzavřel Daniel Čapek a připomněl tak ještě jednu z vedlejších kategorií, a sice Cenu za ochranu zdraví zaměstnanců.

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu v Moravskoslezském kraji

Kategorie do 5000 zaměstnanců

1. Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

2. BONATRANS GROUP a.s.

3. nebylo uděleno

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu Olomouckém kraji 

Kategorie do 5000 zaměstnanců

1. WINDMÖLLER & HÖLSCHER Machinery k. s.

2. SSI Schäfer s. r. o.

3. nebylo uděleno

Kategorie do 500 zaměstnanců

1. Koyo Bearings Česká republika s.r.o.

další místa nebyla udělena

Sodexo v České republice 

Od roku 1992, kdy Sodexo vstoupilo na český trh, poskytuje všech 2 000 zaměstnanců skupiny v ČR služby, které zlepšují kvalitu každodenního života. Sodexo nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Dále pak i služby v oblasti komplexních řešení služeb na míru u klienta (firemní restaurace a širokou škálu služeb facility managementu – správy budov, údržby mechanických zařízení a elektro, revizí, projekt managementu, úklidu a administrativních služeb).