Freedom Finance Europe získalo přímé členství v Euroclear Bank

Praha, 26. 10. 2021 – Přijímací komise banky Euroclear schválila žádost o přímé členství společnosti Freedom Finance Europe. Klienti Freedom Finance Europe, jediného evropského brokera zalistovaného na největší technologické burze na světě Nasdaq, tak nyní budou moci využívat burzovní infrastrukturu předního mezinárodního centrálního depozitáře cenných papírů.

Trvalo více než devět měsíců, než jsme prošli všemi nezbytnými procesy, abychom se stali přímým členem Euroclear. Členství poskytuje našim klientům dodatečné zabezpečení a je důležitým krokem v naší globální expanzi,“ uvedl Evgeniy Tyapkin, výkonný ředitel společnosti Freedom Finance Europe.

Mezinárodní systém vypořádání Euroclear existuje od roku 1968 a od té doby působí jako centrální registr pro transakce s akciemi, investičními fondy a dalšími cennými papíry. Je jen jednou ze dvou institucí, které působí na mezinárodní úrovní. Aktiva držená Euroclearem jsou v současné době oceněna na 32,8 bilionu EUR. Transakce s cennými papíry společnosti Euroclear pro její klienty dosahují hodnoty více než 897 bilionů EUR ročně.

„Členství v tomto prestižním clearingovém domě nám umožňuje rozšířit naši nabídku investičních služeb pro naše klienty na evropských, britských i amerických trzích,“ doplnil Tyapkin.

Freedom Finance Europe vstoupila letos na český trh s aplikací pro obchodování na burze Freedom24. Prostřednictvím aplikace a platformy Freedom24 mohou klienti obchodovat s akciemi a burzovně obchodovanými fondy společností v USA, Evropě i Asii. Hlavní výhodou Fredoom24 je možnost soukromých investorů účastnit se tzv. IPO – počátečních veřejných nabídek. Platformu využívá aktuálně přes 330 000 investorů.

O společnosti Freedom Finance

Freedom Finance Europe Ltd, aktivní člen Asociace finančních trhů v Evropě (AFME), je evropskou dceřinou společností Freedom Holding Corp. Prostřednictvím obchodní platformy Freedom24.com nabízí Freedom Finance přímý přístup k transakcím největších burz cenných papírů na americkém, evropském, ruském a asijském trhu. Kromě investic do akcií nabízí Freedom24 také přístup k IPO s vysokým růstovým potenciálem a úspěšně slouží investorům v 35 zemích.

Více informací najdete na: https://cs.freedom24.com/