Nové depo Tišnov navýší kapacity balíkové přepravy v Jihomoravském kraji až o třetinu 

Praha, 2. listopadu 2021 – Nadnárodní balíkový přepravce GLS posiluje a zlepšuje svoji přepravní síť v České republice a před další vánoční sezónou otevírá nové depo v Tišnově. Kapacita v Jihomoravském kraji se tak navýší až o 30 %. Nové depo, v pořadí již 28. v České republice, rovněž vytvoří dalších minimálně 15 nových pracovních míst.

Doručovací trasy se zkrátí o 30 % a vzniknou nová pracovní místa

Přepravní společnost GLS otevřela své 28. depo v České republice, které vzniklo úpravou haly v již existujícím areálu u jihomoravského Tišnova. Otevřením depa získává GLS další přepravní uzel balíkové logistiky na jižní Moravě, který bude primárně obsluhovat prostor severně od Brna, zejména Tišnov, Blansko, Kuřim a Rájec-Jestřebí, a navýší kapacity v regionu až o 30 %. Posílením sítě se rovněž zkrátí doručovací trasy i časy. 

„Očekáváme, že letošní vánoční sezóna bude co do počtu přepravených balíků opět atakovat rekordní objemy, proto systematicky posilujeme nejen kapacitu třídicího centra v Jihlavě, ale také doručení na poslední míli. Proto jsme letos otevřeli již druhé nové depo, tentokrát v Tišnově. Naše hustá síť regionálních dep umožňuje zkrátit doručovací trasy a zároveň snížit produkci emisí,” vysvětluje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika, a dodává: „V současné době stále nabíráme nové kurýry a dopravce pro balíkovou přepravu, nejen pro tuto pobočku. Volné pozice pravidelně aktualizujeme na našich webových stránkách.”

Pro více informací navštivte naše webové stránky gls-group.com

O GLS Group 

GLS Group je předním poskytovalem mezinárodní balíkové přepravy. Společnost svým zákazníkům napříč 41 zeměmi poskytuje spolehlivé a kvalitní zásilkové služby doplněné o nákladní a expresní služby. Díky rozsáhlé mezinárodní síti a výborným znalostem lokálního trhu mohou zákazníci očekávat bezproblémové, flexibilní a osobní služby napříč Evropou i mimo ni. GLS rovněž působí prostřednictvím dceřiných společností, které má ve stoprocentním vlastnictví také v Kanadě a na západním pobřeží USA. Síť GLS se skládá ze 71 ústředních a regionálních překladišť a z 1 500 dep, které jsou podporovány přibližně 31 000 dodávkami a 4000 nákladními vozy. GLS zaměstnává přibližně 21 000 lidí.  V roce 2020/21 dosáhla společnost GLS rekordních zisků ve výši 4,5 miliardy EUR a navzdory globálním výzvám doručila 840 milionů balíků.