Circular Computing bude repasovat zařízení Panasonic TOUGHBOOK

PRAHA, 8. listopadu 2021 – Společnosti Panasonic TOUGHBOOK a Circular Computing dnes oznámily partnerství, které změní udržitelnost odolných počítačů. Přední evropský dodavatel odolné mobilní výpočetní techniky se spojil s tvůrci prvních repasovaných notebooků na světě, aby vytvořil etičtější, udržitelnější a sociálně odpovědnější způsob, jak prodloužit životnost své odolné technologie.


Společnost Circular Computing bude repasovat zařízení TOUGHBOOK – počínaje tabletem TOUGHBOOK G1, jehož dostupnost se očekává v polovině roku 2022. Tato organizace převezme starší zařízení TOUGHBOOK a repasuje je. Zařízení tak získají druhou dobu možnost používání, tím se výrazně zvýší udržitelnost a sníží emise uhlíku. Očekává se, že první repasované zařízení G1 ušetří 316 kg emisí uhlíku na jedno zařízení.

Společnost Circular Computing vezme každé zařízení a podrobí je rozsáhlému, více než pětihodinovému procesu repasování a 360bodové kontrole kvality, aby zajistila bezkonkurenční kvalitu a konzistenci. Zařízení budou repasována podle norem BS8887 plně kvalifikovanými techniky v moderním výrobním závodě společnosti Circular Computing.

Společnost Circular Computing, která jako první na světě používá proces repasování notebooků s certifikací BSI KITEMARK, zaručí konzistentní kvalitu stejného modelu ve velkých objemech. Díky komplexním kosmetickým úpravám bude každý TOUGHBOOK repasován podle přísných standardů kvality. Repasované spotřebitelské notebooky od společnosti Circular Computing jsou již oblíbené u ekologicky smýšlejících organizací, ve vzdělávacím sektoru a u malých a středních organizací s omezeným rozpočtem.

Kevin Jones, provozní ředitel divize Mobile Business Solutions Europe ve společnosti Panasonic, prohlásil: „Jsme velmi hrdí na to, že jsme prvním dodavatelem odolných počítačů, který se ve spolupráci s Circular Computing chopil této ekologicky udržitelné příležitosti. Naším cílem je, aby naši zákazníci a poskytovatelé prodejních kanálů nemuseli v budoucnu vyhodit žádné další zařízení TOUGHBOOK.“
Rod Neale, zakladatel společnosti Circular Computing, dodává: „Po dlouhou dobu se IT kanál snažil legitimně nabízet použité produkty s tím, že je nazýval renovované nebo třídy A, ale zákazník potřebuje jistotu a konzistenci, které u renovovaných produktů prostě nezískáte. Společnost Circular Computing vznikla právě proto, aby zajistila stejnou úroveň konzistence co do rozsahu a podmínek dodávek jako kanál se zcela novými výrobky. Tímto způsobem můžeme zákazníkovi dodat nejudržitelnější notebook na světě a zajistit všechny jeho technologické potřeby, aniž by musel riskovat kompromisy v kosmetických, technických nebo záručních vlastnostech produktu. Dohoda se společností Panasonic je skvělou zprávou pro průmysl, spotřebitele i pro nás jako společnost.“

Repasovat odolné zařízení je mnohem složitější než u běžného notebooku, ale obě organizace se zavázaly řešit tyto problémy a přispět k lepšímu světu prostřednictvím udržitelného využívání technologií.
Jakmile bude k dispozici první repasovaný model TOUGHBOOK, budou následovat práce na dalších oblíbených modelech této řady. Další informace naleznete na webu: www.circularcomputing.com