Adrop.cz nabízí jako jediný v Česku jízdu v nejrychlejším autě světa, Tesle S Plaid

  • Zrychlení 0-100 km/h za 2,1 sekundy
  • 400 metrů s pevným startem za 9,2 sekundy
  • Nejvyšší rychlost: 322 km/h (200 mph)
  • V České republice se v Tesle S Plaid svezete pouze u Adrop.cz

Zážitková společnost Adrop.cz do své nabídky přidala možnost svézt se v nejrychlejším sériově vyráběném automobilu na světě. Není to Ferrari, Bugatti ani Porsche, aktuálně nejlépe zrychlujícím osobním automobilem je elektromobil od kalifornské firmy Tesla. Konkrétně model S Plaid. Adrenalinový zážitek, který nebude vhodný pro lidi se slabším žaludkem, vám umožní vyzkoušet zrychlení na 100 km/h za pouhé 2,1 sekundy. 

Tesla S Plaid vychází z modelu S, její tři elektromotory ale produkují výkon 1 020 koní, který se přenáší na všechna čtyři kola. Tvarem karoserie jde o typický sedan, určený až pro pět cestujících. Na jedno nabití by Tesla S Plaid měla zvládnout ujet až 628 kilometrů a na vysokovýkonné nabíječce Supercharger se baterie za 15 minut dobije na 300 kilometrů jízdy.

Za zmínku stojí také velice nízký aerodynamický odpor vzduchu – v případě provedení S Plaid činí pouhých 0,208. V interiéru pak zaujme volant bez horní části věnce nebo obří dotykový displej o velikosti sedmnáct palců. Během jízdy bude možné dát ruce z volantu a vyzkoušet unikátní systém autonomního řízení Tesla Autopilot.

Zájemci o extrémní elektromobil si ale na svou první jízdu ještě počkají – první vozy se k nim dostanou nejdříve v prvním čtvrtletí příštího roku. Už na jaře 2022 bude možné supersportovní model díky Adrop.cz vyzkoušet na českých silnicích.

„Jsme rádi, že díky velkým objemům, které realizujeme s naším dvorním dodavatelem vozů Tesla, se nám jako jediným v Česku podařilo spustit předprodej na zážitkové jízdy v tomto mimořádně výkonném modelu,“ říká Rostislav Peníška, šéf zážitkové firmy Adrop.cz.

Jízda touto „silniční stíhačkou“ stojí od 2 790 korun a v nabídce má Adrop.cz připraveny varianty od 15 minut do 50 minut. V případě pořízení poukazu před koncem letošního roku navíc čeká na kupující i parádní vánoční bonus.

V automobilu mohou být kromě řidiče až dva spolujezdci, tento unikátní zážitek tak může absolvovat celá rodina nebo parta kamarádů. Adrop.cz tento unikátní motoristický zážitek nabízí hned na šesti místech republiky – v Liberci, v Plzni, V Českých Budějovicích, Hradci Králové, Brně a v Olomouci.  Model lze vyzkoušet také v Bratislavě. 

Kromě nejrychlejšího auta světa najdou zájemci o rychlé svezení v nabídce Adrop.cz i další zajímavé automobily k vyzkoušení. Kromě dvou modelů od Tesly (základní Model 3 a S P85D o výkonu 700 koní) to je například Ferrari 458 Italia, Nissan GT-R, Ford Mustang Shelby nebo Lamborghini Gallardo. Milovníci klasických automobilů mohou usednout za volant Dodge Challengeru, Chevroletu Camaro nebo Dodge Chargeru. 

Základní technické parametry Tesly S Plaid:

Celkový výkon: 1 020 koní (750 kW)

Maximální točivý moment: 1 140 Nm

Zrychlení 0-100 km/h: 2,1 s (0-96 km/h – 1,99 s)

Rozměry: 4 979 × 1 964 × 1 445 mm (délka x šířka x výška)

Pohotovostní hmotnost: 2 162 kg 

Prodejní cena: 3 449 900 Kč

Adrop.cz – česká společnost, která se již 16 let zaměřuje na zážitkové dárky, které lze absolvovat na celém území České republiky a na Slovensku. V současné době společnost Adrop.cz nabízí více než 600 zážitkových dárků.