Cisco pro své partnery zjednodušuje program nákupu software a služeb

Praha, 11. listopadu 2021 – Společnost Cisco představila v rámci konference Partner Summit novou podobu licenční smlouvy Enterprise Agreement (EA), která partnerům a zákazníkům usnadní nákup, prodej a správu softwaru a služeb. Jednotná smlouva výrazně zlepší přístup k portfoliu řešení Cisco. A firmám, které usilují o urychlení své digitální transformace, nabídne předvídatelnost nákladů, širší možnosti volby a větší flexibilitu. 

Nová podoba Enterprise Agreement je základním kamenem probíhající transformace společnosti Cisco a jejího závazku podporovat ziskovost partnerů a zjednodušovat zákaznickou zkušenost. Již na základě doposud fungující EA si pořídilo software a služby přes 10 000 zákazníků. Nová smlouva dovoluje zákazníkům a partnerům trávit méně času administrativou a více se soustředit na obchod. Tam, kde se dříve museli starat o několik různých smluv EA, budou mít nyní jedinou smlouvu pro všechna portfolia řešení Cisco.

„Nová licenční smlouva Enterprise Agreement poskytuje našim zákazníkům a partnerům efektivní, jednoduchý a extrémně flexibilní způsob, jak pořídit a využívat naše špičkové softwarové produkty,“ uvedl Gerri Elliott, výkonný viceprezident a ředitel pro vztahy se zákazníky a partnery společnosti Cisco. 

Nová verze EA přináší zákazníkům a partnerům tři klíčové výhody:

Zjednodušený přístup do různých portfolií Cisco

Se zaváděním dalších inovativních technologií narůstá v podnicích problém správy různých licenčních ujednání. Nová smlouva Cisco EA situaci zjednodušuje: 

  • Jediný soubor smluvních podmínek platný pro pět portfolií řešení (aplikační infrastruktura, síťová infrastruktura, spolupráce, bezpečnost a služby).
  • Nižší požadovaná minimální útrata umožňuje zákazníkům snáze dosáhnout na výhody EA. 
  • Pod jednou smlouvou může být zahrnuto více partnerů, přičemž zákazník má přehled o všech jejich licenčních podmínkách.

Větší finanční flexibilita

Podniky se potýkají se stále složitějším IT prostředím a hledají nový software a služby s předvídatelnými náklady. Nová licenční smlouva Cisco EA umožňuje:

  • Zákazníci Cisco Networking mohou využít klauzuli Value Shift, která jim umožňuje přesouvat smluvně vázané výdaje mezi softwarem Cisco DNA a Meraki.
  • Rychle aktivovat licence a zprovozňovat řešení ve chvíli, kdy je to skutečně potřeba. Klauzule True Forward pak upravuje budoucí zúčtovací cykly podle nové úrovně využití. 
  • Nová nabídka Cisco Enterprise Agreement Pay od divize Cisco Capital poskytuje bez sankcí prodloužit splatnost u vybraných smluv EA a samostatně pořizovaného softwaru. Doplňkové možnosti financování eliminují partnerům Cisco úvěrová a měnová rizika, umožňují fakturaci a inkaso prostřednictvím Cisco Capital. Partneři obdrží platbu na počátku platnosti smlouvy se zákazníkem. 

Vyšší akceschopnost podniku 

Správa a aktualizace softwaru je u velkých organizací tradičně složitá a časově náročná záležitost. Nová licenční smlouva Cisco EA:

  • Zlepšuje přístup k inovativním technologiím bez celopodnikového závazku. 
  • Zjednodušuje pořizování licencí, nabízí jednoduchou administraci s jedním místem, kde lze licence zobrazovat, spravovat a obnovovat.

Nová smlouva Cisco EA je v současné době k dispozici vybraným partnerům, s rozšířením dostupnosti se počítá počátkem roku 2022. Stávající programy Enterprise Agreement zůstávají dočasně zákazníkům a partnerům k dispozici po dobu přechodu na novou smlouvu Cisco EA v první polovině roku 2022. 

O Cisco Systems 

Cisco (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti technologií, které zajišťují fungování internetu. Cisco inspiruje a otevírá nové možnosti tím, že mění váš pohled na aplikace, zabezpečuje vaše data, transformuje vaši infrastrukturu a pomáhá vašim týmům k úspěchu v globální a inkluzivní budoucnosti. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.