Olympus využije architekturu Pure Storage ve své kontejnerové platformě pro vývoj umělé inteligence

Společnost Pure Storage® (NYSE: PSTG), průkopník v poskytování datových úložišť formou služby v multicloudovém prostředí, oznámila, že společnost Olympus, přední světový dodavatel endoskopů a dalších lékařských přístrojů, si pro zajištění rychlého vývoje umělé inteligence (Artificial Intelligence, AI) vybrala její řešení AIRI®.

AIRI je moderní infrastruktura pro AI vytvořená kombinací systémů Pure Storage FlashBlade® a NVIDIA DGX-1. Společnosti Olympus poskytne rychlost, škálovatelnost a flexibilitu, které jsou potřebné k nepřetržitému vývoji a nasazování vysoce výkonných aplikací náročných na data. Platforma FlashBlade Unified Fast File and Object (UFFO) dokáže ukládat stovky terabajtů dat a bude dodávat snímky a další data do modelů AI a strojového učení (Machine Learning, ML), což těmto systémům umožňuje poskytovat stále přesnější výsledky.

Zároveň se společnost Olympus rozhodla pro úložiště pro kontejnerová prostředí poskytované na vyžádání (on-demand). Díky proaktivní podpoře společnosti Pure bylo možné spustit vývojovou platformu a prostředí AI, které jsou založeny na kontejnerech, a zároveň celkově zefektivnit využívání zdrojů. Tím se zvýšila rychlost poskytování vývojového prostředí pro umělou inteligenci. Vývojáři získali samoobslužné funkce a zbavili se nutnosti řešit problémy spojené se správou zdrojů ve vývojovém prostředí, řešení FlashBlade totiž podporuje rychlé upgrady bez prostorů. Společnosti Olympus se díky tomu podařilo urychlit uvádění nových inovativních řešení na trh.

„Při výzkumu a vývoji souvisejícím s umělou inteligencí vzniká velké množství dat v podobě snímků, a infrastruktura pro jejich ukládání je tak stále důležitější. Kromě toho se s nárůstem typů procesů provázejících vývoj AI stalo nezbytným prostředí, které efektivně využívá výkon grafických procesorů, GPU. Získat flexibilní vývojové prostředí pro AI, které tyto problémy řeší, pro nás proto představovalo důležitou výzvu,“ uvádí Shuta Yanagita, manažer pro softwarovou strategii ve společnosti Olympus.

Společnost Olympus má 70% podíl na celosvětovém trhu gastrointestinálních endoskopů a v důsledku toho se množství dat zpracovávaných při vývoji AI neustále zvyšuje. Očekává se, že potřebná kapacita úložiště se bude i nadále rozšiřovat a vývoj umělé inteligence dále zintenzivní.

Ve zdravotnictví existuje obrovský potenciál pro inovace založené na umělé inteligenci. Jsme nadšeni z toho, že společnost Olympus využije architekturu AIRI k dalšímu rozvoji medicíny a pomůže přitom lékařům po celém světě,“ řekl Yoshiyuki Tanaka, prezident japonské pobočky Pure Storage.

Podrobnější informace přináší případová studie společností Olympus a Pure: Olympus Advances AI Development.

O společnosti Pure Storage

Společnost Pure Storage (NYSE: PSTG) šetří čas IT specialistů. Přináší novou zkušenost v oblasti práce s daty a nabízí moderní a inovativní datové prostředí, které organizacím umožňuje provozovat úložiště jako službu v automatizovaném režimu a napříč více cloudy. Pure je jednou z nejrychleji rostoucích IT společností v historii. Pomáhá zákazníkům efektivně využívat jejich data a zároveň zjednodušuje celé IT prostředí i náklady na správu infrastruktury. Podle certifikovaného skóre spokojenosti zákazníků z top B2B společností patří zákazníci Pure mezi nejšťastnější na světě.

Pure Storage, „P“ logo, DirectFlash, Evergreen, FlashArray, FlashBlade, FlashStack a Pure1 jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Pure Storage, Inc. Všechny ostatní ochranné známky nebo názvy uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků. Více informací naleznete na www.purestorage.com.

Uznání analytiků

Společnost Pure Storage se v Magickém kvadrantu společnosti Gartner pro primární úložiště umístila mezi lídry: 2020 Gartner Magic Quadrant for Primary Storage.

Spojte se se společností Pure

Blog

LinkedIn

Twitter

Facebook