Nově oznámená spolupráce se společností L’Oréal; globální partnerský ekosystém rozšířen i do oblasti výroby; HP Metal Jet pokračuje v rozvoji ještě před komerčním uvedením na trh
Hlavní body zprávy:
- Nová spolupráce mezi HP a L’Oréal umožní flexibilnější výrobu kosmetických přípravků a otevře prostor dalším inovacím
- Nové rozšíření sítě HP Digital Manufacturing Network přispěje k urychlení masové výroby
- HP Metal Jet pokračuje v dynamickém rozvoji ještě před komerčním uvedením na trh v roce 2022
Praha – 18. listopadu 2021 – Společnost HP tento týden na veletrhu Formnext, největší světové akci zaměřené na aditivní výrobu, informuje o připravenosti oslovit nové zákazníky a rozšířit partnerské programy i ekosystém. HP navázalo spolupráci s největším světovým výrobcem kosmetiky, firmou L’Oréal, s níž se hodlá zaměřit na nasazení aditivní výroby v masovém měřítku a na zkoumání možností zcela nových kosmetických obalů a dalších inovací.
Vedle toho rovněž představuje inovativní výrobní aplikace vyvinuté s využitím platforem pro 3D tisk Multi Jet Fusion a Metal Jet. Aby HP uspokojilo rostoucí poptávku po flexibilnější 3D výrobě a masové personalizaci napříč průmyslovými odvětvími, rozšiřuje také síť dodavatelů zařazených do platformy Digital Manufacturing Network (DMN).
„3D tisk přináší nové úrovně personalizace, flexibility v podnikání a udržitelnosti,“ říká Didier Deltort, prezident divize Personalization and 3D Printing ve společnosti HP Inc. „S našimi partnery a zákazníky budeme i nadále dláždit cestu k masové výrobě vylepšováním našich tiskových platforem Multi Jet Fusion a HP Metal Jet, a stejně tak pomocí investic do softwaru či služeb.“
Společnosti L’Oréal a HP jsou odhodlány spolupracovat na transformaci kosmetického průmyslu
Spolupráce mezi společnostmi HP a L’Oréal umožní zvýšit flexibilitu výroby, vytvářet nové inovativní obaly a nabídnout spotřebitelům novou zákaznickou zkušenost. L’Oréal se rozhodl využít technologii HP Multi Jet Fusion, aby mohl rychleji reagovat na změny ve výrobních procesech a na výrobních linkách. Obě firmy společně vyvinuly systém pro rychlý návrh a výrobu tzv. „puků“ (kulatých krabiček s kosmetickými přípravky), které společnosti L’Oréal usnadní a urychlí přepravu, plnění i etiketování produktů při výrobě, což přinese 33% úsporu nákladů a 66% úsporu času. Možnost snadno upravit design těchto obalů se osvědčila i v průběhu pandemie covidu-19, kdy díky této technologii dokázalal L’Oréal pružněji reagovat na změny v nákupním chování spotřebitelů. L’Oréal plánuje využít platformu HP Digital Manufacturing Network k rozšíření výroby kulatých obalů na celý svůj globální dodavatelský řetězec a dále také k naplnění svých cílů v oblasti udržitelnosti, neboť tak bude moci jednotlivé díly efektivně vyrábět na místě a v čase, kdy jsou zapotřebí.
Společnosti L’Oréal a HP představí na veletrhu Formnext příklady na míru navržených „puků“ a také jedinečné textury pro luxusní kosmetiku, které je možné vytvořit pouze díky 3D tiskovým řešením HP. Obě firmy zkoumají nové možnosti v oblasti designu i dalších inovací, které se nabízejí díky pokročilým schopnostem platformy HP Multi Jet Fusion . Výsledkem spolupráce mezi společnostmi L’Oréal a HP a Komisí pro alternativní a atomovou energii (le Commissariat à l’énergie atomique et aux énergies altertatives, CEA) navázané v loňském roce je například návrh jedinečných textur a inovativních mřížkových obalů.
Cesta k výrobě: dodavatelé dílů využívají výhod poskytovaných služeb, předplatného, softwaru a automatizace
Společnost HP rozšiřuje svou globální síť Digital Manufacturing Network o nové certifikované dodavatele dílů, a zaručuje tak nejvyšší standardy kvality a spolehlivosti, protože poptávka po výrobě s využitím technologie Multi Jet Fusion roste.
Partneři sítě HP Digital Manufacturing Network a dodavatelé dílů, jako jsou společnosti Forecast 3D, Jawstec, Weerga ZiggZagg, využívají portfolio HP pro aditivní výrobu včetně 3D Factory Services, softwarových řešení, jako jsou HP 3D API a HP 3D Center, a hardwarových řešení, jako je HP Automatic Unpacking Station, k usnadnění správy a automatizace komplexních pracovních postupů 3D tisku a souborů zařízení pro masovou aditivní výrobu. ZiggZagg je také nejnovějším partnerem, který využívá obchodní model 3D jako služba (3DaaS) společnosti HP zajišťující větší kapitálovou flexibilitu a vyšší obchodní agilitu k rychlejšímu rozšiřování výroby. Ukázalo se, že tento model přináší v nestálém období pandemie covidu-19 obrovské výhody, a zákazníci HP na něj stále častěji přecházejí.
Společnost HP a její zákazníci představují nové inovace:
- Společnosti BASF 3D Printing Solutions GmbH a Oechsler AG: vyvinuly plně zakázkové celoskořepinové automobilové sedadlo pro 3D tisk pomocí technologie Multi Jet Fusion a prášku BASF ULTRASINT TPU01. Firma Oechsler vyvinula jedinečnou strukturu elastomerové mřížky, která je ideální pro sedadla luxusních a sportovních vozů a vysoce individuální prvky.
- Impress: největší evropský technologický řetězec v oblasti ortodoncie využívá řešení HP Jet Fusion 5210 k rozšíření výroby čirých zubních rovnátek v novém výrobním závodě ve Španělsku.
- Finalisté soutěže Pumundus Challenge 2021: Technologii Multi Jet Fusion využili k vývoji aplikací oceněných v letošním ročníku soutěže Pumundus Challenge následující zákazníci. Výherci budou vyhlášeni na veletrhu Formnext.
- ATHOS: připravuje komerční uvedení zcela na míru šité lezecké obuvi, která zajišťuje bezkonkurenční pohodlí a vyšší výkonnost.
- Glaze Prosthetics: odolnost, nízká hmotnost a možnost personalizace aktivní ruky Symbious předčily očekávání pacientů s amputovanou horní končetinou.
- Odisei Music: tento cestovní saxofon je nejmenší a nejlehčí elektronický saxofon na světě a pořídilo si jej více než 1200 uživatelů po celém světě.
Převrat ve výrobě kovových dílů díky technologii HP Metal Jet
HP na veletrhu Formnext rovněž představí nové trendy v oblasti platformy Metal Jet včetně nových dílů a pokrok ve spolupráci s partnery, jako jsou GKN a Volkswagen. Volkswagen integruje finální díly vyrobené technologií HP Metal Jet do sloupku A modelu T-Roc Cabriolet. Konstrukční díly prošly certifikací pro nárazové zkoušky a váží téměř o 50 % méně než běžné komponenty.
HP pokračuje v ověřování výrobních aplikací u partnerů a zákazníků a směřuje k širší komerční dostupnosti technologie Metal Jet v roce 2022.
„Našimi partnery jsou například společnosti GKN, Parmatech, Volkswagen, Cobra Golf, které již technologii Metal Jet využívají a úspěšně demonstrují výhody masové výroby kovů,“ prohlásil Ramon Pastor, globální ředitel divize Metals Business v HP Inc. „Díky tomu, že pokračujeme ve zdokonalování našich technologií, můžeme vše směřovat k uvedení našich produktů na trh v roce 2022. Těšíme se na to, že našim zákazníkům poskytneme špičkovou efektivitu, úsporu nákladu a volnost v oblasti designu, abychom pomohli urychlit a rozšířit digitální výrobu.“
HP Metal Jet je také finalistou soutěže Purmundus Challenge 2021. Více informací o budoucnosti kovového 3D tisku najdete zde.
O společnosti HP
Společnost HP Inc. (NYSE: HPQ) vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na http://www.hp.com.