Společnost HMD Global oznamuje zahájení prodeje svého nejdostupnějšího 5G telefonu – Nokia G50

Praha, 23. listopadu 2021 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila zahájení prodeje svého nejdostupnějšího 5G telefonu Nokia G50 na českém trhu. Ten přináší do cenově nižší kategorie finskou kvalitu, ultra rychlé připojení a pokročilé funkce. 

Nokia G50 nabízí pro všechny milovníky multimédií jasný a prostorný 6,82″ displej s rozlišením HD+, kvalitně zpracovanou konstrukci, kterou jsou telefony Nokia již dobře známé s odkazem na své severské kořeny, vestavěnou baterii o velikosti 5000 mAh, která telefon udrží až tři dny na jedno nabití, moderní a výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 480 a podporu sítí páté generace. Své majitele Nokia G50 také jistě potěší pokročilým hlavním 48MP snímačem s umělou inteligencí, 5MP ultra širokoúhlým snímačem, 2MP kamerkou pro hloubku ostrosti a přední 8MP selfie kamerkou nabízející technologii stabilizace videa.

Budoucí majitelé novinky se navíc mohou stejně jako u ostatních modelů řady Nokia G těšit ihned po rozbalení na Android 11 s jistotou dvou let hlavních aktualizací systému a tří let bezpečnostních aktualizací.

Nokia G50, která se těchto dnech začíná prodávat na českém trhu, je další zástupce nových modelových řad, které přináší přehlednější pojmenování jednotlivých modelů:

  • Série X: Nokia XR20, Nokia X20 a Nokia X10 – špičková kvalita zpracování a pokročilé funkce, tříletá záruka a 100% kompostovatelný kryt v balení (Nokia X20 a Nokia X10), který poskytne dostatečně silnou ochranu proti pádům a zamezí vyklouzávání telefonu z ruky.
  • Série G: Nokia G50, Nokia G20 a Nokia G10 – inovativní funkce v krásném a odolném designu s dosud nejdelší výdrží na jedno nabití
  • Série C: Nokia C20 a Nokia C10 – vstupní modely do světa chytrých telefonů, které jsou navržené pro dlouhodobé používání 

Cena a dostupnost

Nokia G50 je v současnosti dostupná exkluzivně u prodejce Alza.cz v modré barevné variantě ve specifikaci 4 GB RAM a s 128GB úložištěm za cenu 6 499 Kč. Další partneři budou brzy následovat.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státecha dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.