Vyjádření ke kauze Lánská obora – Tilia Impact Ventures nemá spojitost s Tilia Capital

Možná jste v pátek 19.11. zaznamenali na serveru Aktuálně.cz článek (LINK) týkající se kauzy kolem Lánské obory. Tento text spojuje celou kauzu s jistým investičním fondem Tilia Capital (odkaz na rejstrik.cz), za nímž dle článku stojí Michal Košatka a Marek Jansta. Tato entita, její zakladatelé, členové ani činnosti nejsou nijak spojené s impaktovým investičním fondem Tilia Impact Ventures (odkaz na rejstrik.cz).

Silke Horáková a Petr Vítek, kteří nadační fond Tilia Impact Ventures založili v roce 2018, nemají s veškerými aktivitami zmíněného fondu Tilia Capital nic společného a od spojování s ním se distancují.

Tilia Impact Ventures je impaktový investiční fond, který jako první v Česku i střední Evropě stojí na pomezí světa filantropie a světa investic s cílem podporovat pozitivní změnu ve společnosti. Spolupracuje výhradně s projekty, které mají měřitelný přínos pro společnost, a je jim oporou nejen po finanční stránce, ale zároveň i partnerem a poradcem v byznysových otázkách. Fond usiluje o hmatatelnou, systematickou změnu, která přispěje k tomu, že svět bude o něco lepším místem k životu.