CETIN představuje nové symetrické tarify pro optické přípojky

CETIN nabídne od 1.3.2022 nové tarify pro uživatele na optických přípojkách, které výrazně navýší upstream pro koncové uživatele. Nově budou mít zákazníci na výběr tarify 250/250 Mb/s, 500/500 Mb/s a 1000/500 Mb/s. CETIN tak reaguje na zvyšující se nároky spojené zejména se stále rozšířenějším využitím cloud computingu, videokonferencí či streamování – prostě všech aktivit, které vyžadují posílení uploadu. Zájemci o tyto nové tarify je mohou získat od poskytovatelů, kteří danou akci využijí, zrychlení ovšem není automatické a záleží na nabídce providerů.


Rozšíření dostupnosti optického připojení formou FTTH (fiber to the home, tedy optika až do bytu) je již několik let hlavní investiční prioritou CETINu. Rozjezd investičního plánu s cílem připojit více než 1,3 milionu domácností rychlostí 1 Gb/s je v plném proudu, letos plánuje CETIN dosáhnout na 135 tisíc domácností a projekty na další stovky tisíc přípojek jsou rozpracované. Abychom umožnili využít možnosti optického připojení naplno, představujeme nyní našim partnerům portfolio nových tarifů. Základní jsou tři: 250/250 Mb/s, 500/500 Mb/s a 1000/500 Mb/s.

Tyto tarify budou k dispozici v síti CETIN od března 2022 a od toho data je bude možné objednávat. Stávající zákazníci, využívající optické přípojky CETIN, budou moci na tyto tarify přejít. Konkrétní parametry včetně ceny, přesného data spuštění nových tarifů a jejich dostupnosti pro koncové zákazníky, jsou ovšem plně v kompetenci našich partnerů. 

I nadále tak pokračujeme v naší dlouhodobé snaze o zrychlování Česka, která se projevuje ve stále se zvyšující průměrně dostupné rychlosti připojení domácností v síti CETIN. Dosud největší roli hrálo zrychlování metalických přípojek, ať už zlepšením parametrů sítě nebo výstavbou DSLAMů, díky nimž se optická síť dostávala blíže ke koncovým zákazníkům. Natažení optických kabelů až do domácností je tedy dalším logickým krokem. Nové tarify ovšem povedou zejména k razantnímu zrychlení uploadu. U nejvyššího tarifu dojde k zvýšení na pětinásobek a u nižších na desetinásobek. Na všech optických přípojkách je dostupný download 1 Gb/s, což je osmkrát více, než kolik je dnes průměrná rychlost downloadu na celém portfoliu našich služeb (přes 120 Mb/s).