Společnost BILLA otevírá novou prodejnu na zrekonstruovaném hlavním nádraží v Brně

  • Expanze obchodního řetězce pokračuje. Ve středu 1. prosince se otevírá v pořadí 242. prodejna BILLA  
  • Cestující si od 1. prosince budou moci nakoupit občerstvení na prodejní ploše o výměře 411 m2
  • Supermarket BILLA na hlavním nádraží v Brně bude po hlavním nádraží v Praze a Letišti Václava Havla 3. prodejnou, která zákazníkům zůstane otevřená i přes státní svátky, kdy jsou obchody zavřené
  • Jde v pořadí o 242. prodejnu, kterou BILLA otevírá, 17. prodejnu v katastrálním území města Brna a 26. prodejnu v Jihomoravském kraji

Levé křídlo budovy brněnského hlavního nádraží se dnes otevírá cestujícím. Prostor, který byl více než rok cestujícím nepřístupný, nabídne zákazníkům zbrusu nový supermarket BILLA s nabídkou čerstvých a kvalitních potravin převážně od českých dodavatelů.

V novém supermarketu BILLA na hlavním nádraží v Brně se cestující mohou těšit na širokou nabídku kvalitních a čerstvých produktů. V sortimentu naleznou 4 175 výrobků, z toho téměř polovina (48 %) tvoří čerstvé potraviny. V portfoliu nechybí ani výrobky privátních značek společnosti BILLA a regionální speciality.  

„BILLA pokračuje ve své strategii přiblížit se zákazníkům ještě více než doposud. Je nám proto velkým potěšením, že otevíráme prodejnu právě ve zrekonstruované budově Hlavního nádraží v Brně a nabídneme naše produkty i cestujícím, kteří přes tento důležitý železniční uzel projíždějí,“ říká Dariusz Tomasz Bator, generální ředitel BILLA ČR. 

Prodejna bude běžně otevřena od pondělí do soboty od 6.00 do 22.00 hodin, v neděli pak od 7.00 do 22.00 hodin. Společnost BILLA nabídne své produkty cestujícím na ploše 411 m2, k dispozici bude mít ještě zázemí o rozloze 249 m2. V rámci ochrany životního prostředí i zde BILLA zavedla ke vše artiklům elektronické cenovky. Pro rychlý a pohodlný nákup budou zákazníci a cestující moci využít v pokladní zóně i šest samoobslužných pokladen, z nichž tři jsou bezhotovostní. Jako obvykle na zákazníky zítra čeká malá pozornost – nákupní taška zdarma a k nákupu nad 500 korun šumivé víno Avanti. 

Nový supermarket BILLA je součástí projektu revitalizace levého křídla výpravní budovy hlavního vlakového nádraží v Brně, které uvádí do provozu Brno new station development a.s. (BNSD). „Revitalizace výpravní budovy je pouze jeden z cílů, který jsme si předsevzali naplnit, a tímto dokazujeme, že jsme připraveni dostát i těm zbývajícím pro celkovou revitalizaci území od ulice Křídlovická až k ulici Benešova,“ řekl ve svém úvodním projevu Ivo Vrzal, předseda představenstva BNSD a.s.

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši 36,5 mld. Kč (2020), s 241 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. 

Společnost BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA BIO, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy, BILLA BON VIA, Today, Clever, Vives, ZOO ROYAL nebo Milora. 

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků. 

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. 

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. 

Více informací na: http://www.billa.cz