Vodafone MČR v PUBG jednoznačně ovládl tým VIKÜRVI

Je dobojováno. Posledními mistry ČR se stávají hráči týmu VIKÜRVI. Ti s přehledem zvládli roli favoritů a z Vodafone MČR v PUBG si odnášejí zlaté medaile i největší část z finanční dotace 80 000 Kč. Hráč Vojtěch Ptáček alias Double navíc získal třetí titul v řadě, pokaždé ale v jiném dresu. Stříbro si nakonec vybojovali střelci celku Cryptova a bronz putuje k Dark Tigers. Turnajem v PUBG skončilo letošní MČR, na kterém letos byla nejvíce vidět organizace SINNERS. Ta si odnesla hned dva tituly. 

Když chcete titul z Vodafone MČR v počítačových hrách, najměte si Doubla. Alespoň tak na diváka mohly působit poslední ročníky turnaje ve hře PUBG. A ani ten letošní nebyl výjimkou. V roce 2019 se Double radoval v barvách týmu eXtatus, v loňském roce si úspěch zopakoval pod hlavičkou organizace Entropiq a letos už jako člen hvězdné sestavy VIKÜRVI. V ní se přestavil i jeho staro-nový spoluhráč a druhý obhájce titulu Matěj „Nowikk“ Krmela spolu s českou superstar Miloslavem „Pixel1k“ Feikem. Čtveřici pak doplnil polský střelec Michał „KnorkiS“ Bławat.

VIKÜRVI převedli jízdu start-cíl. Svůj náskok si vybudovali hned po prvních odehraných mapách a neustále jej navyšovali. Nakonec nasbírali 231 bodů a zvítězili s neuvěřitelným náskokem 68 bodů. Zbytek startovního pole byl vyrovnanější. Druhé místo nakonec uhájil tým Cryptova, který se zastavil na počtu 163 bodů. O třetí místo bojovaly do posledních vteřin hned tři týmy. Po shodném počtu bodů, ale vyšším počtu eliminací soupeřů, si nakonec bronz odnáší Dark Tigers. Pro všechny organizace jde zároveň o první umístění na stupních vítězů v tomto ročníku Vodafone MČR v počítačových hrách.

„Na letošní Vodafone MČR v počítačových hrách budeme vzpomínat hlavně díky návratu před živé brněnské publikum. Poslední turnaj v PUBG pak byl pomyslnou třešničkou na esportovém dortu a já musím smeknout před suverénním výkonem vítězů. Tento rok všichni nově korunovaní mistři ukázali, že jim titul po právu náleží. Už teď mohu prozradit, že pro příští sezónu chystáme několik obřích změn, které posunou nejenom šampionát, ale celý český esport na vyšší úroveň,“ říká Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

MČR patřilo SINNERS

Letošní ročník Vodafone MČR v počítačových hrách se nesl v barvách organizace SINNERS. Její hráči opanovali nejsledovanější turnaj ve hře Counter-Strike: Global Offensive a zlato si odnesli i reprezentanti „hříšníků“ ve hře League of Legends. Dvě bronzové medaile si odnáší eSuba, které přidala i třetí místo ve hře LoL: Wild Rift. Ta se letos poprvé stala součástí Samsung MČR v mobilních hrách. Naopak po dvou loňských titulech nevyšel šampionát organizaci Entropiq. Ta nakonec nezískala ani jedno umístění na stupních vítězů.

Úspěšnost organizací Vodafone MČR v počítačových a Samsung MČR v mobilních hrách

 ZlatoStříbroBronz
SINNERS200
00 Nation100
VIKÜRVI100
Inside Games100
IMPORTant Players100
Team Gravity010
Dynamo Eclot010
ENTERPRISE010
Sampi.Tipsport010
BloodyDevils010
eSuba003
Team Narcis001
Pepis.Shop001

Strategickým partnerem soutěže se letos opět stal operátor Vodafone, titulárním partnerem turnaje v League of Legends pak Dr. Oetker a pizza Guseppe. Generálními partnery byly sázková kancelář Tipsport, výrobce počítačů HAL3000, výrobce hardwaru AORUS a výrobce monitorů AOC. Poprvé se partnerem turnaje stal výrobce energetických nápojů Rockstar. Mediálním partnerem turnaje byly herní magazín Score, hip-hopové rádio SPIN a vydavatelství AVERIA LTD. Oficiální podporu poskytlo Vodafone MČR v počítačových hrách statutární město Brno. 

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O Vodafone MČR v počítačových hrách 

Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách je vrcholná akce profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011 společností PLAYzone, která se stala jeho novým pořadatelem. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrpc.cz/.