Internet věcí nikdy nebyl dostupnější. M2MC uvádí revoluční evropský tarif

Společnost M2MC, provozovatel globální služby miotiq pro správu komunikace v síti internetu věcí, nabízí první masivní univerzální tarif pro Evropu.

Praha, 15. prosince 2021 – Česká inovativní společnost M2MC, globální lídr v oblasti správy komunikace zařízení v síti internetu věcí (IoT), rozšiřuje a zvýhodňuje svou unikátní službu miotiq. Integrační platforma miotiq nyní podporuje výhodný celoevropský tarif, který mohou zákazníci získat na celé tři roky za cenu necelých 10 euro. Dosud si přitom mohli za tuto cenu pořídit pouze roční předplatné.

Společnost M2MC, která se zabývá komplexní správou komunikace nízkoenergetických zařízení v sítích Narrow-Band IoT (NB-IoT) a LTE-M, dlouhodobě usiluje o plošné rozšíření a zpřístupnění technologií internetu věcí. Součástí této strategie je i zavedení prvního masivního univerzálního IoT tarifu Euro, který bude dostupný v 18 zemích Evropy. (1) 

Hranice států už IoT zařízení nezastaví

Za pouhých 9,9 eur mohou uživatelé z řad integrátorů, vývojářů aplikací, dodavatelů řešení pro IoT nebo koncových zákazníků získat předplatné služby miotiq včetně univerzální SIM karty pro sítě Narrow-band a LTE-M s evropským IoT tarifem na tři roky. V rámci této ceny získají na každý měsíc datový balíček 500 kB, což vystačí např. na odeslání typicky 1 000 zpráv z jednoho zařízení měsíčně. IoT tarif Euro samozřejmě podporuje mezinárodní roaming, takže aktivovaná zařízení mohou uživatelé volně přenášet mezi podporovanými zeměmi bez dalších doplatků nebo jakýchkoli omezení.

Nové možnosti služby miotiq ocení například servisní technici, kteří budou moci využívat kontrolní čidla ve více zemích, aniž by se museli zabývat službami lokálních operátorů. IoT tarif Euro mohou zájemci získat do 24 hodin od objednání.

„Náš nový IoT tarif Euro je skvělou příležitostí především pro firmy, které využívají internet věcí na více evropských trzích. Osvobodí je od omezení a prodlev, se kterými by se jinak musely potýkat,“ uvedl Karel Krčmář, CEO M2MC. „Internet věcí čeká obrovský boom, mimo jiné i díky jeho integraci do sítí 5G. M2MC je dlouhodobý ambasador NB-IoT, který přináší jedinečné služby a možnosti, jaké zákazníci jinde na trhu nenajdou.“

Miotiq zprostředkuje veškerou IoT komunikaci

Miotiq je unikátní globální služba pro jednoduché a efektivní propojení elektronických zařízení s aplikacemi, které zpracovávají data ze senzorů a čidel. Taková zařízení provozují především výrobci koncových IoT čidel, vývojáři aplikací, IT integrátoři nebo technicky zdatní koncoví uživatelé. Integrační platforma miotiq využívá pro obousměrnou komunikaci NB-IoT – nejpokročilejší síť internetu věcí dostupnou u mobilních operátorů po celém světě.

O společnosti M2MC

Společnost M2M Communication Holding (M2MC) působí na šesti kontinentech světa a je průkopníkem ve vývoji komunikačních IoT platforem pro NB-IoT/M2M s nízkými náklady na údržbu i spotřebu energie. M2MC je integračním partnerem operátorů Vodafone, AT&T, A1, Telia a Telefonica pro NB-IoT síť. Zákazníkům dodává od jednotek až po tisíce SIM karet, k nimž jim zajistí i vhodný datový tarif mobilních operátorů, účet na unikátní platformě miotiq pro zabezpečení a správu IoT komunikace, propojení se sítí NB-IoT a zprovozní přenos dat od čidla k IoT aplikaci zákazníka. Další informace lze najít na webu www.m2mc.eu.(1) Tarif EURO je dostupný v těchto evropských zemích: Rakousko, Belgie, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Německo, Řecko, Maďarsko, Itálie, Holandsko, Norsko, Polsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie.