Pejsek Chris je pro Helenu každodenním parťákem a nejen na cestě do práce

15. prosince 2021, Praha — Asistenční pes Chris byl vycvičen na pomoc paní Heleně, která je odkázána na invalidní vozík. Úkolem Chrise je především doprovázet svoji majitelku při běžných denních činnostech a usnadnit jí situace, které sama nezvládne. O výcvik Chrise se postarala nezisková organizace Pes pro Tebe s podporou společnosti Mars. Přispět na výcvik mohli i spotřebitelé, kteří se během letošního léta a podzimu zapojili do charitativní akce společnosti Mars, připravené ve spolupráci s řetězcem prodejen Billa. 

Paní Helena měla odjakživa vřelý vztah ke zvířatům. Od mládí byla hrdou majitelkou několika z nich. Také se věnovala jízdě na koni, která se jí však stala osudnou. Po pádu z koně utrpěla vážná poranění, zlomeniny hrudního obratle a přerušení míchy. Helena neovládá trup a spodní končetiny, proto se od úrazu pohybuje na invalidním nebo na mechanickém vozíku. Vozík je jejím velkým pomocníkem a díky němu může být vcelku samostatná. Přesto kvůli svému handicapu a lásce ke psům bylo jejím velkým přáním mít asistenčního psa, s nímž by mohla prožívat nejenom radosti při výletech do přírody, ale který by jí také pomáhal a doprovázel ji do zaměstnání a na všechna další místa, kam obvykle psi nesmějí. 

Nedávno se jí toto přání splnilo. Pomohly jí výše uvedené organizace a také zákazníci řetězce Billa, kteří nákupem produktů Pedigree, Whiskas, Perfect Fit, Sheba, Cesar a Dreamies od společnosti Mars přispěli na výcvik borderáčka Chrise. Nedávno byl pes předán šťastné majitelce. „Chris mi pomáhá hlavně při cestě do práce, s podáváním předmětů nebo třeba se zouváním. Největším pomocníkem však je, když potřebuji psychickou podporu,“ popisuje Helena Terberová.

Helena už několik psů měla. Věděla, že asistenční pes bude v budoucnu jejím parťákem, obětavým přítelem. To se potvrdilo hned po prvním setkání Chrise a Heleny. Setkání asistenčního psa a majitele je neodmyslitelnou součástí celého procesu, kdy se pes učí individuálním potřebám svého nového majitele a také majitel musí vést psa na základě jeho požadavků. Pro Helenu byla velkou výhodou skutečnost, že Chris je border kolie, s těmi má již zkušenost. „S Chrisem si na sebe postupně zvykáme, ale už od začátku jsem věděla, že bude mým věrným přítelem a pomocníkem každý den,“ říká Helena.

Nezisková organizace Pes pro Tebe vybrala plemeno nejen kvůli jeho oblibě paní Helenou, ale také na základě povahy těchto psů. Border kolie jsou velmi inteligentní, učenliví a aktivní psi, kteří se stávají oddanými kamarády svých majitelů.

Přispět na výcvik nejen detekčních, ale i asistenčních psů pro další děti i dospělé může každý také přímo na účet spolku Pes pro Tebe. Číslo účtu veřejné sbírky je 2300402481/2010 a variabilní symbol 202.

„Přejeme si žít ve světě, kde je normální dávat, nikoli jen brát, kde si lidé vzájemně a nezištně pomáhají. Jako jednu z cest, jak takový svět pomoci vytvořit, jsme zvolili závazek přispívat na náročný výcvik asistenčních psů. Chceme pomocí kampaně upozornit na fakt, že jsou tito psi pro mnoho lidí nepostradatelní,“ říká Zuzana Lošáková, ředitelka vnějších vztahů společnosti Mars.

„Společnost Billa realizuje tento krásný projekt se společností Mars již pošesté v řadě. Velmi nás těší, jak ochotně se naši zákazníci zapojují do této akce a přispívají na dobrou věc. Ostatně za vše hovoří již minulý ročník, kdy se nám podařilo vybrat dostatek peněz na to, aby malá Terezka měla svého ,strážného anděla‘ co nejdříve. Jsme rádi, že podobnou radost nyní zažívá i paní Helena,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace společnosti Billa.

# # #

Společnost Mars v České republice a ve střední Evropě

Společnost Mars vstoupila na český trh v roce 1992. Od roku 2016 jsou její aktivity na českém trhu zastřešeny organizací Mars Multisales Central Europe, která propojuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh. Se svými více než 500 spolupracovníky dnes působí ve třech kategoriích: segment cukrovinek (čokoláda, žvýkačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a rýže) a výživa pro domácí mazlíčky. Kromě toho Mars v regionu provozuje dvě ze svých největších továren. V Poříčí nad Sázavou v České republice funguje jeden z největších výrobních závodů na výrobu nečokoládových cukrovinek v celé společnosti Mars a také středisko vývoje cukrovinkových produktů, v Maďarsku působí továrna v oblasti Csongrád-Bokros, produkující krmiva a pochoutky pro psy.

 O společnosti Mars, Incorporated  

Mars je rodinná firma s více než stoletou historií, která nabízí širokou škálu produktů a služeb pro spotřebitele a jejich zvířecí mazlíčky. S obratem téměř 35 miliard dolarů je společnost globálním byznysem, jenž vyrábí některé z nejoblíbenějších značek na světě: M&M’s®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5 ™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S®, MARS DRINKS a COCOAVIA®. Mars také zajišťuje veterinární služby v síti veterinárních nemocnic BANFIELD® Pet Hospitals, Blue Pearl®, VCA® and Pet Partners™. Společnost má sídlo ve městě McLean ve Virginii a působí ve více než osmdesáti zemích světa. Pět Principů společnosti Mars – kvalita, odpovědnost, vzájemnost, efektivita a svoboda – inspiruje více než 125 000 spolupracovníků, aby vytvářeli hodnoty pro všechny své partnery. Každým svým počinem Mars posouvá svět k lepšímu.  Více informací o společnosti Mars naleznete pod tímto odkazem www.mars.com. Sledujte nás na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a na YouTube.