NETGEAR se stal preferovaným dodavatelem přepínačů pro AMX by HARMAN

Přepínače NETGEAR Pro AV sérií M4250 a M4300 jsou nyní oficiálně doporučovány jako nejlepší volba ve spojení s produkty AMX SVSI.

Praha, 16. prosince 2021 – Společnost NETGEAR, přední poskytovatel síťových produktů pro malé firmy i velké podniky, oznamuje, že se stala preferovaným dodavatelem profesionálních AV přepínačů pro společnost AMX by HARMAN, která je průkopníkem v technologii AV přes IP. AV řešení společnosti se používají po celém světě, především v podnikových, vzdělávacích a státních aplikacích.

Při komplexním testování tým AMX ověřil, že přepínače firmy NETGEAR řady M4250 a M4300 poskytují ten nejlepší zážitek i pro jejich nejnáročnější zákazníky.

Spojení průkopníků v oboru AV přes IP

Řada síťových AV produktů AMX SVSI je výsledkem více než deseti let zkušeností na trhu AV přes IP a podpory HARMAN Professional Solutions, strategické obchodní jednotky patřící pod divizi HARMAN International společnosti Samsung. 

Vztah mezi těmito dvěma společnostmi přinesl také vývoj integračního modulu AMX pro přepínače M4300, který zajišťuje monitoring stavu sítě. Kombinace využití sady pro vzdálenou správu od AMX (RMS) a aplikačního programovacího rozhraní (API) na přepínačích M4300 zajistí zákazníkům plynulý chod sítě.

„Naše AMX N-série síťových AV produktů v kombinaci s Pro AV přepínači NETGEAR představuje fantastické komplexní řešení,“ uvedl Jamie Trader, viceprezident divize Video & Control společnosti HARMAN Professional Solutions. „Z funkcí zabudovaných do těchto přepínačů bude kromě naší divize těžit také skupina Audio & Lightning, která oceňuje zejména Power over Ethernet (PoE). Žádný jiný výrobce přepínačů nenabízí stejnou sadu funkcí v kombinaci s takovým výkonem,“ zdůrazňuje.

„Jsme potěšeni, že společnost AMX doporučuje přepínače NETGEAR pro nasazení SVSI,“ říká Laurent Masia, ředitel divize spravovaných přepínačů společnosti NETGEAR. „Naše společné úsilí o dosažení interoperability a technologické integrace nyní povede k vynikajícím uživatelským zkušenostem pro zákazníky firmy HARMAN.“

Profesionální AV přepínače

Na základě úspěšné řady spravovaných přepínačů M4300 navrhl NETGEAR novou řadu přepínačů M4250. Využil k tomu řadu poznatků od AV komunity a více než 25 let vlastních zkušeností se sítěmi. Díky tomu zajistil, že přepínače zvládají náročné požadavky na odesílání zvuku, videa a řídicích signálů přes síť IP. Proto se NETGEAR rychle stal jedním z nejdoporučovanějších dodavatelů pro nasazení AV přes IP.

Přepínače M4300

Řada vysoce výkonných přepínačů M4300 zahrnuje několik modelů, které splňují různorodé požadavky zákazníků na počet portů a konektivitu. Mohou být také stohovány, což umožňuje sestavit rozsáhlejší AV konfigurace. Funkce NETGEAR IGMP Plus™ zajišťuje robustní výkon vícesměrového vysílání bez obav ze zahlcení sítě. Modely z řady M4300 také podporují PoE+, obsahují non-blocking backplane (neblokující základní desku, díky které je zařízení schopné poskytnout plnou šířku pásma všem portům současně) a jsou navrženy tak, aby dokázaly zajistit vynikající výkon pro maximum protokolů AV přes IP.

Přepínače M4250

Přepínače řady M4250 jsou navrženy pro snadnou integraci do AV nosiče, pod stůl nebo za displej. Modely s PoE+ a Ultra 90 PoE++ umožňují napájení AV koncových bodů a mnoho dalšího IT příslušenství. Obsahují také zabudované funkce IGMP Plus, Auto-LAG a Auto-Trunk pro automatickou a dynamickou konfiguraci – včetně podpory více přepínačů současně.

Snadno použitelné rozhraní pomáhá systémovým integrátorům překonat typické únavné konfigurace přepínačů AV přes IP. Stačí jen vybrat protokol nebo dodavatele a poté příslušné porty. Zbytek konfigurace je automatický, což skokově snižuje čas strávený konfigurací sítě.

Široká škála aplikací

Přepínače NETGEAR M4250 a M4300 už se osvědčily po celém světě, od konferenčních místností přes univerzitní kampusy až po sportovní a divadelní sály. Strategický vztah s AMX by HARMAN umožňuje vytvářet ta nejpokročilejší AV řešení využívající IP technologii.

Další informace o produktech a službách NETGEAR Pro AV jsou k dispozici na adrese NETGEAR.com/proav. Pro více informací o produktech AMX by HARMAN SVSI navštivte web AMX.com.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další

informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.