Bolt spouští bleskové doručování nákupů, od objednání přede dveře za pouhou čtvrthodinu

V rámci svojí aplikace Bolt Food spouští platforma Bolt novou službu mimořádně rychlého doručování potravin pod názvem Bolt Market. Například na Silvestra si tak Pražané budou moci i pozdě v noci nechat přivést občerstvení pro celou oslavu až ke dveřím.

Prostřednictvím aplikace Bolt Food si již dnes lze nechat přivézt potraviny z partnerských obchodů. Nyní se ovšem aplikace v Praze rozšiřuje o novou službu – Bolt Market. Ta je přímo zaměřena na dovoz potravin i dalšího běžného sortimentu supermarketů. Od konkurence se díky platformě, která sdružuje velmi hustou síť partnerských kurýrů jak pro Bolt osobní přepravu, tak i pro Bolt Food bude lišit nevídanou rychlostí, doručit na vzdálenost několika kilometrů služba v budoucnu slibuje do 15 minut od uzavření objednávky. 

V tuto chvíli je Bolt Market dostupný ve Vršovicích a okolních pražských městských částech (s bleskovým doručením nyní obsáhne Vršovice, Vinohrady, Žižkov nebo Strašnice, ale s lehce delší dobou doručení si lze potraviny objednat i na Staré město, Smíchov, do Karlína, či na Chodov). Postupně bude služba spouštěna i v ostatních městských částech Prahy tak, aby bylo možné naplnit dlouhodobý cíl dovážky do 15 minut.  Stejně jako v dalších českých a moravských městech, kam se služba bude rozšiřovat již od ledna.

„Díky našim bohatým zkušenostem v oblasti rozvozu jídla, parametrům aplikace Bolt Food a široké základně partnerských kurýrů můžeme v Praze spustit službu, jaká na našem trhu nemá obdoby – dovoz nákupů potravin, hygienických potřeb a dalšího zboží do pouhé čtvrt hodiny. Bolt Market tedy přinese velkou přidanou hodnotu pro stávající i nové uživatele aplikace Bolt Food, ale také nové možnosti výdělku pro naše partnerské kurýry. Praha je nicméně pouze začátek, příští rok plánujeme masivní expanzi jak v nabízeném sortimentu, tak v pokrytí službou v rámci celé České republiky,” vysvětluje Karel Složil, Country manažer Bolt Market pro Českou republiku.

Služba Bolt Market je součástí aplikace Bolt Food dostupné na Google Play i App Store. “Bolt Market Vršovice” ode dneška (28. prosince) v aplikaci vypadá jako online supermarket, ze kterého si uživatel může objednat pouhým kliknutím na ikonu požadovaného zboží, načež se mu v aplikaci ukáže také odhadovaný čas doručení objednávky. Zákazník si navíc může zvolit bezkontaktní předání nákupu, kdy partnerský kurýr objednávku zanechá na zákazníkem předem určeném místě bez toho, aby došlo k osobnímu kontaktu. 

„V létě jsme si dali cíl spustit Bolt Market do konce roku 2021. Jsem obrovsky pyšný na celý Bolt Market tým v Praze i v Estonsku za to, že se nám tahle výzva povedla. Obzvláště mě těší spuštění těsně před Silvestrem. Dosahem, který náš vršovický Bolt Market má, dokážeme pokrýt značnou část Prahy, a já se těším na to, že naše produkty zásobí pražské domácnosti i v pozdních nočních hodinách na Silvestra. Každému se určitě stalo, že těsně před půlnocí dojdou ingredience na chlebíčky, nebo že zjistí, že si na půlnoc nemá s čím připít. Mou ambicí je Pražanům letos tyhle starosti vyřešit,” dodává Karel Složil.

Prostřednictvím Bolt Food si v Česku lze objednat jídlo i potraviny v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích. Celkem je Bolt Food k dispozici ve více než 50 městech ve 20 zemích světa, ve kterých kurýři se zelenou termotaškou rozváží z 15 tisíc restaurací a obchodů pro 3 miliony uživatelů. Po Estonsku, kde platforma Bolt sídlí, je Česká republika jedním z devíti vybraných trhů, na kterých je funkce Bolt Market k dispozici jako první.

O Boltu

Bolt je evropskou superaplikací, jejíž misí je dělat dopravu po městě dostupnou a udržitelnou. Platforma Bolt již slouží 75 milionům zákazníků ve 45 zemích napříč Evropou a Afrikou. Bolt nabízí širokou škálu služeb mobility včetně odvozu autem, sdílení automobilů a elektrických koloběžek, stejně jako doručování jídel a potravin.