Huawei získal evropská ocenění za investice do výzkumu a vývoje i podporu startupů

Praha, 29. prosince 2021 – Technologická společnost Huawei vítá konec tohoto roku s úspěchem. V průzkumu Společného výzkumného střediska Evropské komise jí bylo uděleno druhé místo v hodnocení investic do průmyslového výzkumu a vývoje v EU za rok 2021, čímž oproti loňsku poskočila o jednu příčku vzhůru. Další významné ocenění získala Huawei v prestižní výroční soutěži Corporate Startup Stars Awards, kde se zařadila mezi TOP 25 nejaktivnějších společností podporujících startupy a otevřené inovace. 

Srovnávací tabulka investic do průmyslového výzkumu a vývoje v EU 2021 hodnotí úroveň investic 2 500 společností po celém světě, jež společně odpovídají za 90 % podnikového financování světového výzkumu a vývoje. Studie publikovaná Evropskou komisí patří v tomto segmentu k nejuznávanějším. „Huawei je nyní hodnocen jako druhý největší soukromý investor do výzkumu a vývoje na světě,” uvedl Tony Ťin, hlavní představitel Huawei pro evropské instituce. „Mezinárodní spolupráce v oblasti výzkumu a vědy je velmi důležitá, aby byl zaručen vývoj těch nejvíce inovativních produktů a služeb,“ dodal. 

Velká část globálního výzkumu vedeného společností Huawei, se odehrává v Evropě. V roce 2000 zřídila Huawei své první výzkumné centrum ve Švédsku. Během následujících let se síť výzkumných center napříč Evropou rozšířila na 23 lokalit, ve kterých nyní společnost zaměstnává přes 2 400 výzkumných pracovníků. Díky řadě partnerství s více než 150 evropskými univerzitami je Huawei významnou součástí výzkumného ekosystému ICT na starém kontinentu. To potvrdila i soutěž Corporate Startup Stars Awards, která již šestým rokem oceňuje velké společnosti na základě nominací přímo od zástupců startupů. Huawei se zařadilo mezi TOP 25 Global Corporate Startup Stars. Ocenění si odnesly také společnosti jako Allianz, AXA, Mastercard či Telefónica.

„Huawei poskytuje svou cloudovu infrastrukturu a ekosystém Huawei Mobie services k podpoře růstu startupů, vývoji nových produktů a expanzi na nové trhy, přičemž těží z propojení s velkým počtem začínajících firem, které přirozeně využívají cloudová řešení, umělou inteligenci, big data,“ prohlásil Alberto Onetti, předseda výzkumné společnosti Mind the Bridge, jež soutěž pořádá v rámci platformy Startup Europe Partnership pod záštitou Evropské komise a ve spolupráci s Mezinárodní obchodní komorou. 

„Před 34 lety společnost Huawei zahájila činnost se základním kapitálem menším než 5 000 eur. V té době jsme naštěstí těžili ze štědrosti jiných velkých společností, které byly ochotny dát šanci nováčkovi. Proto není překvapením, že jsme chtěli přispět svým dílem a poskytnout tuto vřelost a podporu dalším dnešním startupům. Věříme, že tato myšlenka vrácení služby je důležitá pro zdravý vývoj ekosystému,“ uvedla při této příležitosti Catherine Čchen, prezidentka oddělení pro veřejné záležitosti a komunikaci společnosti Huawei a zároveň vyzdvihla aktivity, jimiž Huawei podporuje startupovou scénu. „Například ve Francii pomohl náš program Digital InPulse v posledních osmi letech na mezinárodní trh více než 80 startupům. Společně s iniciativami, jako jsou naše programy Shining Star a Huawei Developer Program určený pro jednotlivé vývojáře, chceme zvýšit počet startupů na trhu a podpořit jednotlivé podnikatele a vývojáře.“

Programům na podporu startupů se věnuje Huawei i v České republice. Pravidelně je například součástí uznávané soutěže Nápad roku pořádané společností Vodafone, kde ve své vlastní kategorii Huawei Startup roku oceňuje nadějné začínající podnikatele a firmy. Huawei je rovněž partnerem Výzkumného ústavu pro podnikání a inovaci při Hospodářské komoře ČR.

O společnosti Huawei 

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům. 

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

Pro více informací prosím navštivte naše webové stránky www.huawei.com nebo nás sledujte na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei 

http://www.twitter.com/Huawei 

http://www.facebook.com/Huawei 

http://www.youtube.com/Huawei