DLA Piper Prague posiluje svůj Corporate a M&A tým o Jana Žídka

Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře DLA Piper rozšiřuje svůj tým zaměřený na korporátní právo a M&A o zkušeného advokáta Jana Žídka, který nastupuje na pozici Senior Associate.  

Jan Žídek má za sebou deset let praxe, během které působil převážně v českých advokátních kancelářích s lokální i mezinárodní klientelou, pro kterou se podílel na právním poradenství zaměřené na fúze a akvizice, korporátní a závazkové právo. Zkušenosti má také s poradenstvím ve farmaceutickém a medicínském právu a rovněž i v oblasti práva na ochranu osobních údajů, ve které získal i profesní certifikát CIPP/E (Certified Information Privacy Professional/Europe).

„Za nabídku od DLA Piper jsem velmi rád. Vždy mě lákala práce pro renomovanou mezinárodní advokátní kancelář, kde bych měl možnost podílet se na významných lokálních i přeshraničních transakcích a pracovat tak na projektech pro velmi známé české i zahraniční klienty,“ říká Jan Žídek.  

„V minulém roce jsme zaznamenali rekordní množství transakcí, jak na českém, tak i na středoevropském trhu. Očekáváme, že tento trend bude pokračovat i v letošním roce, proto máme radost, že můžeme přivítat v našem týmu tak zkušeného advokáta,“ říká Miroslav Dubovský, vedoucí korporátní praxe a Country Managing Partner DLA Piper Prague. „Honzovo zaměření, zkušenosti a znalosti nám umožní dále posunout naši rostoucí praxi a poskytovat tak poradenství stále většímu počtu našich klientů,“ dodává Dubovský. 

Advokát Jan Žídek je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, cenné zkušenosti získal také ve Švýcarsku, kde studoval na Právnické fakultě Univerzity v Lausanne. Mluví plynně anglicky i francouzsky.

Konec

Poznámka pro editory:

  1. DLA Piper je mezinárodní advokátní kancelář působící ve více než 40 zemích napříč Evropou, Amerikou, Blízkým východem, Afrikou i oblastí Asie a Tichomoří, což jí umožňuje poskytovat klientům právní pomoc kdekoli ve světě.
  2. Další informace o organizaci a službách firmy lze nalézt na stránkách www.dlapiper.com