Nejsledovanějším vánočním zápasem Premier League byl duel Leicesteru s Liverpoolem

Nejslavnější fotbalová liga světa, britská Premier League, jako tradičně pokračovala i během vánočních svátků. A nezastavil ji ani covid-19.

Vánoční fotbalové zápasy mají ve Velké Británii obrovskou tradici a pro fotbalové fanoušky jsou sportovním vyvrcholením končícího roku. Během letošního 19. a 20. kola se mělo odehrát celkem 20 zápasů, nakonec se jich kvůli zhoršující epidemiologické situaci hrálo čtrnáct. 

Televize Telly měla v plánu z dvacítky zápasů odvysílat většinu – 16 utkání v živých přenosech živě s českým nebo slovenským komentářem. Nakonec odvysílala 11 zápasů; osm na stanici Premier Sport 1 HD a další tři v rámci kanálu Premier Sport 2 HD. 

Z duelů 19. a 20. kola, odehraných mezi 26. až 30. prosincem byl českými diváky nesledovanější zápas Leicesteru s Liverpoolem, následovaný duelem Newcastle – Manchester United.

Velice atraktivní podívanou slibovaly zápasy následujícího kola, které se odehrály mezi prvním až třetím lednem letošního roku. A zde jednoznačně dominoval zápas Chelsea – Liverpool, který v hodinové sledovanosti v rámci televize Telly dosáhl téměř stejného výsledku jako vysílání stanice Prima. Vynikající sledovanosti u českých diváků dosáhl i zápas Arsenal – Manchester City z prvního dne letošního roku. 

„Zájem o přenosy Premier League během vánočních svátků nevybočil z obvyklého standardu. Vše se ale změnilo během následujícího kola, kdy sledovanost vyskočila více než dvojnásobně proti prosincovým zápasům,“ říká Jan Schöppel, marketingový ředitel televize Telly. 

Fotbalové soutěže mají na Telly dlouhou tradici. Premier League mohli zákazníci Telly (dříve DIGI) sledovat již od roku 2010. DIGI tehdy byla první televizí, která českým divákům nabídla přímé přenosy z Premier League.

O Telly s.r.o.

Televizní operátor Telly nabízí divákům v ČR služby internetové a satelitní televize. V jejich programové nabídce je kromě řady filmových, seriálových, zábavných i dokumentárních kanálů také atraktivní sportovní obsah na oblíbených kanálech Premier Sport 1 HD a Premier Sport 2 HD, a na stanici Nova Sport 3 HD a Nova Sport 4 HD. Ty obsahují například fotbalovou Champions League UEFA, anglickou Premier League, německou Bundesligu, italskou Serii A, španělskou LaLigu, americkou NFL nebo zápasy UFC. Telly je také poskytovatelem pevného internetového připojení. Na českém trhu měli zákazníci možnost využívat služby pod označením DIGI již od roku 2006, značka Telly plynule navazuje na její dobré jméno. Telly je čistě českou společností, patří do skupiny LAMA ENERGY GROUP a všechny daně, včetně daně z příjmu, odvádí v ČR.