ROUVY se stává data partnerem Garminu

Vimperk, 17. ledna 2022 – ROUVY, světová mobilní platforma virtuálních tréninků pro cyklisty a běžce spouští spolupráci s Garmin Inc. Integrace API pro aktivity ROUVY s Garmin Connectumožní majitelům zařízení Garmin synchronizovat své sportovní aktivity a všechna tréninková data z platformy ROUVY přímo do jejich účtu v Garmin Connect™.

Díky boomu on-line aktivit boří jednotlivé sporty hranice sezónnosti a sportovci tak mohou v přípravě či trénincích pohodlně pokračovat plynule po celý rok. Nyní si udrží detailnější přehled i v rámci cyklistiky či běhu, a to díky propojení dat dvou světových značek. ROUVY jako další z partnerů Garmin Connect™ pomůže sbírat data pro monitoring aktivit a následná upozornění. Integrace ušetří sportovcům čas a urychlí přístup k tréninkovým datům stovkám tisíc uživatelů zařízení Garmin.

„Pro ROUVY spojení znamená konec čekání naší globální komunity, která po této integraci volala už drahnou dobu. Ze spolupráce máme velikou radost a těší nás, že jsme dostali příležitost stát se partnerem Garminu. Naši sportovci museli bohužel doposud své aktivity exportovat a importovat ručně. Nyní se už mohou plně soustředit jen na výsledky tréninků a neplýtvat časem na spárováním dat,“ uvedl Petr Samek, generální ředitel ROUVY.

Uživatelé systémy propojí velice jednoduše, stačí se přihlásit ke svému účtu ROUVY, zvolit propojení s Garmin Connect a automaticky se importují tréninkové aktivity z ROUVY, kde je bude možné vidět v kategoriích „virtuální cyklistika“ či „virtuální běh“. Více podrobností včetně návodu zde.  

Další fáze – finální integrace všech importovaných metrik z ROUVY do pokročilých analýz Garmin Connectu (jako je např. doba zotavení nebo čas intenzivní aktivity) bude Garminem dokončena zhruba v únoru.

O Garminu
Po desetiletí je Garmin průkopníkem nové GPS navigace a bezdrátových zařízení a aplikací, které jsou určeny pro lidi žijící aktivním životním stylem. Garmin International, Inc., je dceřinou společností Garmin Ltd. (Nasdaq: GRMN). Společnost Garmin Ltd. je registrována ve Švýcarsku a její hlavní dceřiné společnosti se nacházejí ve Spojených státech, na Tchaj-wanu a v UK. garmin.com

O Garmin Connect 

Garmin Connect je bezplatná online fitness platforma a komunita, která uživatelům umožňuje analyzovat průběh tréninku, stanovovat a sledovat cíle a sdílet aktivity s ostatními uživateli Garmin Connect nebo na sociálních sítích. Prožít znovu běh, vyhodnotit tepovou frekvenci, soutěžit v segmentech a připojit se k online výzvám k dosažení kondičních cílů. Uživatelé si navíc mohou naplánovat své tréninky nebo získat tréninkový plán a odeslat ho přímo do kompatibilního zařízení Garmin.  connect.garmin.com

ROUVY, které se v srpnu 2021 stalo součástí investorské skupiny Pale Fire Capital, aspiruje na světovou jedničku v žebříčku cyklo aplikací a stalo se jasnou volbou pro nejrealističtější indoor trénink. Díky síle rozšířené reality a 3D avatarům kol přináší světové cyklotrasy přímo až do pohodlí domova. Stovky cyklotras v rozšířené realitě, včetně skvostů jako Mont Ventoux, Stelvio a Cap de Formentor nebo téměř 10 000 skutečných tras pomůže sportovním nadšencům udržet svou fit kondici, motivaci i příležitost jezdit v týmu s přáteli v jakékoli době a jakémkoliv počasí.