Společnost PPL je Top zaměstnavatelem i skvělým místem pro práci

(Praha, 24. ledna 2022) – PPL získala prestižní ocenění Top Employer a rovněž se může pyšnit certifikací Great Place to Work.

„Jsme velice potěšeni a zároveň pyšní na to, že PPL získalo tyto dvě mezinárodně uznávané certifikace. Rok 2021 byl plný výzev a z pohledu přepravených zásilek opět rekordní, našim zákazníkům jsme doručili 55 milionů zásilek. Jsme si vědomi, že poskytování kvalitní profesionální služby není samozřejmostí, zejména pak v posledních náročných letech. Přes technické vymoženosti a inovace jsou to právě naši kolegové a kolegyně napříč organizací PPL, kdo dává naší službě tvář, emoce a všudypřítomnou/potřebnou vášeň.  Úspěchy naší společnosti jsou hlavně zásluhou skvělých lidí v PPL, kteří vytvářejí přátelské pracovní prostředí, v jehož středu zájmu stojí náš zákazník,“ uvádí CEO PPL Petr Horák. 

Průzkum Top Employer zkoumá šest oblastí souvisejících s lidskými zdroji, přičemž se zaměřuje na témata z této oblasti včetně strategie, pracovního prostředí, získávání talentů, vzdělávání, rozmanitosti a inkluze a další. 

„Ohlédneme-li se zpět za dvěma náročnými roky, které kladly na organizace po celém světě obrovské nároky, můžeme říct, že společnost PPL ukázala, že zaměstnanci jsou pro ni klíčoví a zároveň se jí úspěšně daří řešit výzvy měnícího se světa,“ uvádí generální ředitel organizace Top Employers Institut David Plink. 

Organizace Top Employers Institute představuje celosvětovou autoritu při oceňování vynikajícího přístupu k práci se zaměstnanci. Instituce byla založena před více než třiceti lety a od té doby certifikovala přes 1857 organizací ve 123 zemích nebo regionech. Zaměstnavatelé, kteří získali ocenění Top Employer, mají pozitivní vliv na životy více než 8 milionů zaměstnanců po celém světě.

PPL nedávno získala i roční certifikaci Great Place to Work, která je udělována na základě nezávislé anonymní zpětné vazby od zaměstnanců a analýzy činností a programů uskutečňovaných v oblasti lidských zdrojů. Organizace Great Place to Work uděluje každoročně certifikaci vynikajícím mezinárodním, národním či regionálním zaměstnavatelům. Tento institut se sídlem v Kolíně nad Rýnem byl založen v roce 2002.

„Dobří zaměstnavatelé mají jedno společné. Ctí závazek důvěryhodného a spravedlivého vedení lidí a aktivní péče o zaměstnance. Významnými součástmi firemní kultury jsou respekt, důvěra a týmový duch,“ říká Sebastian Diefenbach, manažer oddělení zákaznického poradenství v organizaci Great Place to Work.

„Jsme nesmírně rádi, že nás zaměstnanci v anonymním průzkumu hodnotili tak vysoko. Certifikace Great Place to Work nám navíc poskytuje cenné podněty, na jejichž základě se můžeme jako zaměstnavatel dále rozvíjet,“ dodává CEO PPL Petr Horák. 


O společnosti PPL

Společnost PPL CZ je součástí divize DHL eCommerce Solutions a na tuzemském trhu představuje předního poskytovatele přepravních služeb pro firmy a podnikatele. Nabízí však i služby pro soukromé osoby se službou Balík pro tebe. PPL CZ se specializuje na balíkovou přepravu po ČR a do celé Evropy. Společnost zaměstnává téměř 1000 pracovníků a 2000 řidičů. Disponuje 24 depy, centrálním překladištěm a rozsáhlou sítí výdejních a podacích míst – PPL Parcelshopů a Parcelboxů, kterých je 3000 po celé České republice. DHL eCommerce Solutions je součástí skupiny Deutsche Post DHL Group, která je přední světovou poštovní a logistickou společností. Skupina spojuje lidi a trhy a umožňuje globální obchodování. DPDHL Group zaměstnává přibližně 550 000 lidí ve více než 220 zemích a teritoriích po celém světě, díky čemu je jedním z největších soukromých zaměstnavatelů na světě.