Která kola značky Festka měla v roce 2021 největší ohlas na sociálních sítích?

Praha, Česká republika, 31. ledna 2022 – Česká společnost Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu karbonových rámů silničních kol, zaznamenala v minulém roce opět zvýšený zájem o svoje výrobky. Jedním z hnacích motorů povědomí o značce je její prezentace na sociálních sítích, zejména na Instagramu, kde společnost představuje nejen kola, ale kde také nechává nahlédnout do zákulisí výroby a kde představuje své světové prodejce a ambasadory. Festka již podruhé představila mezi Vánoci a Novým rokem přehled příspěvků, které se na Instagramu setkaly s největším ohlasem. Podívejte se na přehled deseti nejúspěšnějších Festek s komentáři od spoluzakladatele značky Michaela Mourečka.  

TOP 10

#10 – SCOUT MUMIE

Obsah obrázku kolo, doprava

Popis byl vytvořen automaticky

Festka Scout, nový gravel model uvedený na trh v roce 2021. Toto kolo, provedené v grafickém designu jménem Mumie, jsme postavili pro Češku žijící ve Švýcarsku. Je to již několikáté kolo pro tuto nadšenou sportovkyni, která svá kola využívá velmi aktivně.

#9 – SCOUT COPPER

Obsah obrázku kolo, doprava

Popis byl vytvořen automaticky

Festka Scout je gravel kolo pro náročnější terény a bikepacking. Tento konkrétní exemplář je zajímavý sadou komponentů od španělské firmy Rotor, která se ovládá hydraulicky namísto běžnější mechaniky či elektroniky. 

Recenze modelu v prestižním britském cyklistickém magazínu Cyclist Festka Scout review | Cyclist.

#8 – SCALATORE SPIRIT 3 (2021)

Obsah obrázku interiér, bílá

Popis byl vytvořen automaticky

Jeden z grafických designů z kategorie Spirit ukazuje na našem nejpopulárnějším modelu Scalatore, že krása je opravdu často v jednoduchosti. 

#7 – SCALATORE CORE R&D

Obsah obrázku kolo, doprava, opřené, zaparkované

Popis byl vytvořen automaticky

Ač toto kolo vypadá celkem nenápadně, lépe vybavený bicykl, aby jeden pohledal. Na tomto stroji jsou jen ty nejlepší dostupné komponenty a tomu odpovídala i jeho cena. 

#6 – Pepovo kolo

Obsah obrázku kolo, doprava, opřené, regál

Popis byl vytvořen automaticky

Osobní kolo jednoho ze služebně nejstarších zaměstnanců Festky, rámaře Josefa Kabeše, ukazuje, že dosáhnout extrémně nízké hmotnosti nemusí být o závratném rozpočtu. Kolo je plné speciálních detailů jako jsou vlastnoručně vyrobená řídítka či sedlo. Garážovka jak má být. 

#5 – Doppler Spirit 4 (2021) 

Na modelu Festka Doppler se unikátním způsobem setkávají dva ušlechtilé materiály: karbon a titan. Karbonové části jsou u tohoto konkrétního kola nalakovány barvou Chameleon Eclipse která svou proměnlivostí dělá čest svému jménu. Výsledkem je velmi působivý, výrazný, ale zároveň elegantní rám.

#4 – SCOUT Ondrash & Kasparek

Obsah obrázku kolo, doprava, letecká doprava

Popis byl vytvořen automaticky

Na světě nenajdete moc gravelových kol v takto unikátním provedení. Tento Scout prošel rukama (a barevnými lázněmi) umělecké dvojice Ondrash & Kašpárek

#3 – Doppler inspired by Felipe Pantone

Obsah obrázku stativ

Popis byl vytvořen automaticky

Ještě jeden Doppler, tentokrát kus stvořený pro jednoho z našich prodejců v USA. Design je inspirován prací argentinského umělce Felipe Pantoneho a kombinuje klasické mokré lakování s anodizací titanu. Jedinečné dílo. 

#2 – Rover Antti by Festka

Obsah obrázku kolo, žlutá, zaparkované

Popis byl vytvořen automaticky

Model Rover byl před více než třemi lety naším prvním gravelovým rámem. Toto unikátní provedení je inspirováno designem závodního vozu Audi Sport Quattro S1 E2 z roku 1986, které jezdilo legendární kategorii Rally group B. Kolo bylo vytvořeno pro zákazníka z Finska, který si celý grafický koncept navrhl zcela sám včetně velmi umně předesignovaných log původních sponzorů na loga značek komponentů, které byly na stavbu použity. 

#1 – Scalatore Ondrash & Kasparek

Obsah obrázku kolo, doprava

Popis byl vytvořen automaticky

Umělecká dvojice Ondráš & Kašpárek stojí i za naším nejúspěšnějším instagramovým příspěvkem roku 2021. Pánové svoji jedinečnou uměleckou metodu aplikovali nejen na samotný rám ale i na sedlo, představec a vidlici. Výsledný stroj je osazen špičkovými komponenty a dnes již čím dál méně používanými ráfkovými brzdami. 

O společnosti Festka 

Festka je česká technologická firma, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality. Sídlo a výroba firmy je v centru Prahy v České republice. Festky sedlá celá řada zajímavých lidí od hollywoodských celebrit a miliardářů až po obyčejné začátečníky, kteří si chtějí užívat jízdy na mimořádném produktu, který vznikl např. i díky podpoře Evropské vesmírné agentury (ESA). Firmu založili Michael Moureček a Ondřej Novotný a na estetickou úroveň kol Festka dohlíží od samého začátku umělecký ředitel Tomáš Hnida. Zhruba 90 % procent rámů a kol firma exportuje do celého světa, 80 % míří k zákazníkům mimo EU – zejména do Asie a USA.

www.festka.com

https://www.facebook.com/festka

https://www.instagram.com/festka/