Arbes dál roste. Oznámil akvizici společnosti SC Servis SflB

Praha, 7. února 2022 – Česká společnost Arbes Technologies, specialista na softwarová řešení pro bankovní a finanční sektor oznámila akvizici společnosti SC Servis Software for Investment Banking. Důvodem je posílení odbornosti a vývoj nových modulů pro oblast výkonu depozitáře fondů, custody služeb a regulatorního reportingu. Vzájemná synergie specialistů obou společností zrychlí vývoj nové generace systémů pro investiční bankovnictví opírající se mikroservisní architekturu a další moderní technologie.

SC Servis SfIB se specializuje na oblast peněžního a kapitálového trhu. Arbes Technologies tedy nejen, že zvyšuje svůj podíl na trhu dodavatelů software pro investiční bankovnictví, ale také zároveň prohlubuje svou expertízu v oblasti investičního bankovnictví. Akvizicí získává Arbes sehraný tým specialistů z oblasti obchodování s cennými papíry, jejich správou, portfolio a risk managementu či výkaznictví pro ČNB, které je pro bankovní sektor zásadní. 

„Z akvizice mám upřímnou radost, protože navyšujeme své lidské zdroje o tým, který má v tomto segmentu letité zkušenosti. Společně budeme moci rozšířit nabídku softwarových řešení a navázat spolupráci s potenciální klientelou mezi předními bankovními a finančními institucemi,“ dodává Michal Houštecký, CEO a člen představenstva společnosti Arbes Technologies. V průběhu tohoto roku dojde k plné integraci týmu SC Servis do struktur společnosti Arbes Technologies.

Jde o již čtvrtou akvizici v řadě 

V posledních čtyřech letech Arbes akvírovala slovenský Finamis, startup INBRAIT a Crede Experto, a to se stejným cílem – růst. Větší tržní podíl umožňuje strategické doplnění služeb a produktů pro kompletní řešení v oblasti podnikových, finančních a bankovních informačních systémů. 

„Spolupráci mezi Arbes Technologies a SC Servis vnímám jako významný krok kupředu. Společnými silami můžeme vyvíjet bankovní software nové generace, při jehož tvorbě nás budou motivovat a hnát stejné firemní hodnoty: profesionalita, flexibilita, inovace, férovost a odpovědnost,“ komentuje novou etapu Jiří Šafář, jednatel společnosti SC Servis. Obě firmy spojují tři desetiletí na trhu, hluboké odborné znalosti a zkušenosti. 

O společnosti Arbes Technologies:

Jsme ARBES Technologies, český dodavatel bankovních systémů a řešení pro kapitálové trhy s více než 30letou zkušeností. Rozsáhlé dovednosti a zkušenosti našich týmů jsou zárukou úspěšného nasazení implementací navazujících na řadu zrealizovaných projektů z předchozích let. Disponujeme více než 200 odborníky v oblasti vývoje bankovních systémů a systémů pro kapitálové trhy. Přinášíme finančním institucím možnost rychle a ekonomicky zavádět a poskytovat unikátní produkty i služby pro své koncové klienty s minimálním úsilím na jejich straně. Naše digitální řešení vychází z principů moderní mikroservice architektury a modularizace s využitím vlastní nebo cloudové infrastruktury zákazníka. Jsme spolehlivým partnerem pro velké i menší finanční organizace. Naší ambicí je být prvním a preferovaným dodavatelem komplexních systémových řešení pro privátní banky a společnosti v oblasti investic.