Unicorn v roce 2021 rostl o 15 % a utržil 5,5 miliard korun

Praha | 7. února 2022 – Skupina společností Unicorn, která poskytuje široké portfolio řešení a služeb založených na robustních softwarových řešeních pro velké firmy, střední a malé podniky a pro lidi, v roce 2021 utržila 5,541 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst 15 % (4,801 miliardy Kč v roce 2020). Skupina zaměstnává 2 586 spolupracovníků.

Tržby tvořily dodávky rozsáhlých informačních systémů a řešení z oblasti informačních technologií pro korporátní klienty, poskytování chytrých on-click řešení, produktů a služeb pro střední a malé firmy i jednotlivce prostřednictvím internetové služby Plus4U.net a vzdělávání lidí a společností zajišťované Unicorn University. Mezi klienty patří více než 1 100 firem a organizací z 28 zemí světa, více než 225 000 uživatelů internetové služby Plus4U a 833 studentů Unicorn University. Společnost má 25 vývojových center v 19 městech 6 evropských zemí.

Unicorn vytvořil řadu špičkových řešení pro nejvýznamnější evropské podniky z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky a utilit, komunikace a médií, výroby, obchodu i veřejné správy. V oblasti energetiky patří mezi tato řešení nově například Flexigy, systém pro průběžnou identifikaci flexibility a její optimální využití v portfoliu agregátora, nebo Lancelot Hub, systém sloužící jako jednotný zdroj unifikovaných obchodních a technických dat. Na řešení Certigy byl spuštěn nový registr záruk původu NECS pro společnost Statnett. Z dalších oblastí to bylo geoinformatické řešení pro Letiště Praha postavené na platformě Esri nebo on-premise uuCloud ve společnosti Amprion.

Chytrá on-click řešení, poskytovaná internetovou službou Plus4U.net, využívají stovky škol, lékařů a poskytovatelů dobíjecích stanic po celé Evropě. Naše služba ChargeUp eMobility začala spravovat 1 000 nabíjecích stanic ve městě Göteborg ve Švédsku. Pro pojišťovnu a stavební spořitelnu Wüstenrot byl spuštěn rezervační systém Bookigy. O identifikaci a ověření totožnosti klientů ve společnosti ROIER se postará naše řešení idGuard. Do stávající nabídky Plus4U.net byla přidána nová služba +4U Stream, přes kterou můžete sledovat koncert nebo představení z pohodlí svého domova.

„Společně s vývojem business produktů naše produktové týmy rozvíjely technologické komponenty, které nám umožňují rychle a efektivně vytvářet digitální dvojčata a služby pro velké firmy, střední a malé podniky a pro lidi, což nám přináší obrovskou konkurenční výhodu. Intenzivně jsme se věnovali rozvoji front-endové knihovny uu5, aplikačního serveru uuAppServer, uuCloudu pro provozování aplikací a řadě dalších komponent,” říká David Kimr, Chief Technology Officer a člen představenstva Unicorn.

Portfolio produktů Unicornu se v loňském roce rozšířilo dvěma akvizicemi. Akvizice firmy TelcoOSS divize Intelis posílila naši kompetenci v telekomunikační oblasti. Součástí společnosti ChargeUp, která patří do skupiny Unicorn, se stala společnost ELEXIM eMobility, a rozšířila tak naše působení v oblasti elektromobility o nabídku dobíjecích stanic.

Unicorn University zaměřená na informační technologie, byznys a datovou analýzu, na které studuje 833 studentů z 22 zemí, získala jako první česká vysoká škola od Národního akreditačního úřadu akreditaci na plně distanční formu studia v programu Softwarový vývoj. Již v únoru pak odstartoval první semestr plně online bakalářského studijního programu. Nakladatelství elektronických knih a online výukových kurzů Unicorn Publishing nabízí kurzy pro vysoké školy, firmy, jednotlivce a širokou veřejnost. Pod značkou Red Monster byla významně rozšířena nabídka online výukových kurzů pro žáky základních a středních škol. Ve spolupráci s více než 50 autory byly publikovány desítky výukových kurzů, které aktivně studuje 30 tisíc žáků. Unicorn Top Gun Academy zajišťuje komplexní vzdělávání všech spolupracovníků a rozvíjí jejich 5+1 dovedností nutných k tomu, abychom dobře dělali software.

V roce 2021 získal Unicorn cenu IBM Partner roku, ocenění Microsoft Awards 2021 za řešení idGuard a také patří k 10 nejlepším IAM poskytovatelům v Evropě. Společnost Unicorn se rovněž stala členem iniciativy EnergyTag, jejímž cílem je ukázat, jak vypadá budoucnost zelené energetiky.

„Soustředíme se na poskytování softwarových řešení a služeb, které našim zákazníkům umožňují vytvářet digitální dvojčata jejich procesů a výstupů jejich činností. Zvyšují produktivitu, šetří čas, umožňují poskytovat nové služby a chovat se zodpovědně k životnímu prostředí. Vzdělávání je pro nás prioritou. Chceme vzdělávat lidi a také společnost. Vytváříme online vzdělávací kurzy pro vše, co si dokážete představit. Reference našich zákazníků a rostoucí poptávka po našich produktech a službách ukazují, že jdeme správnou cestou,“ vysvětluje generální ředitel a předseda představenstva Unicorn Systems Jan Jaroš. „Unicorn je mezinárodní tým motivovaných, výborně vzdělaných, kreativních a chytrých lidí, kteří nejen tvrdě pracují, ale také se věnují společensky prospěšným aktivitám, které ze světa kolem nás dělají lepší místo pro život. Je skvělé být součástí toho týmu!“ dodává.

O Unicornu

Unicorn je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu přinášenou našim zákazníkům. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Jsme zároveň provozovateli internetové služby Plus4U, ve které nabízíme široké portfolio služeb založených na robustních softwarových řešeních pro malé a střední podniky a hlavně pro lidi. Naším cílem je vzdělávat lidi a také společnost. Proto jsme v roce 2007 založili Unicorn University, která zároveň provozuje Unicorn Top Gun Academy – komplexní vzdělávací systém pro naše spolupracovníky, tedy pro všechny z nás.