Nové síťové produkty Cisco přinesou efektivnější fungování hybridního modelu práce

Praha, 8. února 2022 – Společnost Cisco představila další inovace, které firmám pomohou lépe zvládat nároky hybridního uspořádání práce. Aktuální set nových řešení se soustředí na síťové technologie a zajištění spolehlivé konektivity s dostatečnou kapacitou. 

Cisco vyvinula a představila řešení pro oblast bezdrátových sítí a síťového přístupu. Vychází přitom z přesvědčení, že právě síť představuje základní předpoklad pro bezchybné fungování a rozšiřování hybridního modelu práce. Připojování rostoucího počtu uživatelů a zařízení vyžaduje všudypřítomnou bezdrátovou konektivitu, vyšší kapacitu a odolnost sítě a spolehlivé zabezpečení na principu nulové důvěry.

Filosofie je jednoduchá: pokud má bez výpadků fungovat firma, která má kromě pracovníků přímo v podniku značnou část lidí také doma nebo venku v terénu, je třeba pro všechny zajistit stejně kvalitní připojení. Odkudkoli. 

„Hybridní práce bez sítě nefunguje. Síť je základem všech hybridních pracovních řešení. Schopnosti sítě posilují schopnosti pracovní síly. Čím více výkonu, agility a flexibility je integrováno do sítí, tím výkonnější jsou také pracovníci firmy,“ řekl Todd Nightingale, výkonný viceprezident a generální ředitel, Enterprise Networking and Cloud, Cisco.

Inovace Cisco v oblasti bezdrátových sítí a síťového přístupu:

  • Wi-Fi 6E (Catalyst 9136 a Meraki MR57): V zájmu maximálního urychlení spojení bude technologie Wi-Fi 6E k dispozici prostřednictvím přístupových bodů Catalyst 9136 a Meraki MR57. Nové produkty Cisco s Wi-Fi 6E představují v současnosti naprostou špičku a přinášejí více než gigabitový výkon.
  • Cisco Private 5G: Služba Cisco Private 5G doplňuje Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6E. Nabízí bezdrátové prostředí, které se snadno zavádí, intuitivně ovládá a je důvěryhodné pro účely hybridního modelu práce a IoT. Spravovaná služba doplní Wi-Fi a pomůže s propojením fyzického prostředí podniků se systémy IT a jejich analytikou. Soukromá 5G společnosti Cisco je dodáváno z cloudu, aby se snížila technická, provozní a obchodní rizika, takže podnikové IT může implementovat digitální přechod na hybridní práci a bezpečné nasazení IoT.
  • Přepínače Catalyst 9000X: Nové modely přepínačů Catalyst 9000X tvoří páteř sítě a zajišťují rychlost, přenosovou kapacitu a rozsah potřebný k podpoře síťového přístupu 100G/400G pro potřeby přechodu na hybridní model práce přímo v areálu podniku, ale i k posílení zabezpečení poboček díky systému nulové důvěry.
  • Přepínače řady Catalyst jsou nově vybavené čipy Cisco Silicon One: Procesor Cisco Silicon One, byl původně určen pro rozsáhlé, rychle rostoucí sítě a sítě poskytovatelů služeb. Ale prokazuje své schopnosti a flexibilitu i pro účely modernizace podnikových sítí. Nové přepínače řady Catalyst 9500X a 9600X jsou založené na procesorech Cisco Silicon One Q200.

Další informace

O Cisco Systems 

Cisco (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti technologií, které zajišťují fungování internetu. Cisco inspiruje a otevírá nové možnosti tím, že mění váš pohled na aplikace, zabezpečuje vaše data, transformuje vaši infrastrukturu a pomáhá vašim týmům k úspěchu v globální a inkluzivní budoucnosti. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.