Celosvětová flotila strojů Bell 505 překonala 100 000 letových hodin

Fort Worth, TX (14. února 2022) – Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že celosvětová flotila vrtulníků Bell 505 překonala 100 000 letových hodin. Od prvního dodávky tohoto ikonického stroje, která se uskutečnila v roce 2017, Bell globálně dodal přes 360 strojů, které svým zákazníkům umožňují tím nejpokročilejším lehkým jednomotorovým vrtulníkem na světě úspěšně plnit nejrůznější mise.  

„Od okamžiku, kdy se Bell 505 zavedl do provozu, tak neustále přesvědčuje provozovatele po celém světe o svém bezkonkurenčním výkonu a schopnosti,“ uvedl Lane Evans, ředitel divize Bell 505 Sales and Support, a pokračoval: „Jedná se o významný milník, který jasně prokazuje, jak si zákazníci váží této platformy, a zejména její všestrannosti, neboť ta jim umožňuje využití v soukromých, užitkových, výcvikových a bezpečnostních misích.“  

Stroj 505 v sobě kombinuje nejmodernější avioniku a technologii řízení motoru s velkou otevřenou kabinou, která poskytuje panoramatický výhled všem cestujícím. Plně integrovaná sada avioniky Garmin G1000H NXi a dvoukanálový motor Safran Arrius 2R řízený systémem FADEC poskytují pilotům všech úrovní dovedností maximální přehled o situaci a snižují jejich pracovní zátěž. Díky univerzální kabině a vynikajícímu výkonu patří stroj Bell 505 k nejoblíbenějším vrtulníkům ve své kategorii mezi uživateli z řad jak soukromých majitelů, tak bezpečnostních složek a výcvikových organizací. 

Fabrice Condamine, viceprezident pro programy Arriel a Arrius ve společnosti Safran Helicopter Engines, k tomu sdělil: „Nesmírně nás těší, jak se náš vztah s Bellem pozitivně vyvíjí a že se Bell 505 s naším motorem široce etabloval v kategorii lehkých vrtulníků. Hlavní prioritou pro nás i nadále zůstává včas dodat zákazníkům nejpokročilejší motory ve své třídě.“ 

Nedávno tým Bell 505 oslavil 60. evropskou dodávku pro letectvo Černé Hory, první prodej Bell 505NXi na Slovensko a dodávku pro indonéské námořnictvo. Letoun má celosvětové provozovatele od Mexika přes Polsko a Českou republiku až po Nový Zéland a působí v 59 zemích.

###

O společnosti Bell 

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Tato tvrzení podléhají známým a neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se naše skutečné výsledky budou významně lišit od těch, které jsou v těchto výhledových prohlášeních uvedeny, včetně mimo jiné efektivnosti investic do výzkumu a vývoje nových produktů, případně neočekávaných výdajů nebo zpoždění v souvislosti se uváděním významných nových produktů nebo programů. Dále mezi tyto okolnosti patří změna priorit nebo snížení výdajů na obranu vlády USA, včetně těch, které se týkají vojenských operací v zahraničí; změny celosvětových ekonomických nebo politických podmínek, které ovlivňují poptávku po našich produktech, úrokové sazby nebo směnné kurzy; naše schopnost fungovat podle očekávání a kontrolovat náklady na základě smluv s vládou USA; kompetence vlády USA jednostranně upravovat nebo ukončovat své smlouvy s námi podle potřeb vlády USA nebo pro naše neplnění, měnit platné zásady zadávání veřejných zakázek a účetnictví nebo za určitých okolností zadržovat platby nebo nás pozastavit nebo vyloučit jako dodavatele způsobilého k získání budoucích zakázek; změny v prioritách financování zahraničního vojenského sektoru nebo rozpočtová omezení a rozhodnutí anebo změny vládních nařízení nebo politik týkajících se vývozu a dovozu vojenských a komerčních produktů; a problémy s výkonem u klíčových dodavatelů, subdodavatelů nebo obchodních partnerů.