Lidé si na Valentýna objednali prostřednictvím Dáme jídlo o 355 % více květin než loni

Praha, 17. února 2022 – Češi si na Valentýna objednávali mnohem víc květin až na práh svého domu. Trend je jasný, rychlé online nákupy si lidé oblíbili a dokážou je využívat i pro jiné věci než nákup základních potravin. Oproti loňskému Valentýnu je nárůst počtu objednávek květin prostřednictvím platformy Dáme jídlo 355 %. Letos převažoval zájem o jídlo z restaurací v kombinaci s online nákupem květin.

Letošní Valentýn potvrdil jasný trend, kdy si Češi zvykli objednávat rychlé online nákupy s doručením až domů. Oproti roku 2021 představuje nárůst počtu objednávek květin prostřednictvím Dáme jídlo 355 %.

Potěšit partnera na svátek zamilovaných krásnou řezanou květinou, například z obchodu Kytky od Pepy, se ukázalo jako hit letošního Valentýna. Navíc pro zákazníky mohlo být lákavé, že doručení do 15 minut od objednání je často časově výhodnější než cesta do květinářství s dlouhou frontou,“ říká ředitelka marketingu Dáme jídlo Kristína Poláková.

Jídlo z restaurace, květiny a něco na zub z Dáme market – oslava bez front a stresu

Lidé stále dávají přednost objednání valentýnského jídla ze své oblíbené restaurace. Celkově ale roste trend objednávek potravin pro přípravu pokrmů doma. Zájem o maximální komfort zákazníci projevili na Valentýna objednáváním jídel z restaurací. V kombinaci s kyticí, sektem a jahodami nebo jinými pochutinami, které si lze objednat s doručením za čtvrt hodiny až ke dveřím, je to cesta k oslavě svátku zamilovaných bez front a stresu.

Také na Valentýna byla nejoblíbenějším pokrmem pizza. Výjimkou nebyly ani burgery nebo asijská kuchyně. Zakázky bylo možné objednat z více než 6 tisíc restaurací a obchodů po celé republice.

Květiny byly druhou nejčastěji objednávanou položkou

V rámci online nákupů prostřednictvím Dáme jídlo byly valentýnské kytice druhou nejčastěji objednávanou položkou. Ostatní nákupy zahrnovaly zboží jako pečivo, ovoce, ale také laskominy pro zamilované nebo víno.

Vlastní síť online supermarketů Dáme market představuje v rámci platformy Dáme jídlo možnost nákupu do několika minut od objednání z celkem 11 skladů v ČR. Zájem o nákupy prostřednictvím Dáme market byl na Valentýna o jednotky procent vyšší než v běžném období. Nejvíce se prodávaly potraviny. Průměrná doba doručení nákupu byla 15 až 20 minut.

O společnosti Dáme jídlo

Dáme jídlo je největší česká platforma, která partnerům z řad restaurací a obchodů přivádí zákazníky a pomáhá jim se správným komerčním nastavením a efektivností rozvozu. Společnost spolupracuje s téměř 6 000 partnery ve 170 obcích po celé České republice a svou pestrou nabídkou tak pokrývá přes 60 % tuzemské populace. Během denní špičky doručí více než 10 000 jídel a dalších položek za hodinu a toto číslo stále roste. Dáme jídlo je součástí Delivery Hero, celosvětově největšího hráče na trhu food delivery a quick commerce, který se v roce 2020 stal součástí klíčového evropského akciového indexu DAX, kam patří 30 nejvýznamnějších německých veřejně obchodovaných firem.