Další certifkace TAPA pro Gebrüder Weiss

Praha, 22. února 2022 – Gebrüder Weiss ČR opět získal certifikaci zabezpečení budov a skladových procesů pro své sídlo v Jenči a nově získal tuto certifikaci pro pobočku Syrovice poblíž Brna. Sdružení pro ochranu přepravovaného majetku TAPA (Transported Asset Protection Association) uděluje certifikace TAPA, které umožňují společnostem certifikovat svoje provozy a procesy. Ty definují oblasti jako je bezpečnostní ostraha, osvětlení a kamerový systém, systémy detekce narušení nebo bezpečnostní procesy.

„Certifikace TAPA je celosvětově uznávaným potvrzením, že skladové a logistické operace se zásilkami našich klientů realizujeme bezpečně, spolehlivě a s náležitou péčí. Dodržování bezpečnostních standardů asociace TAPA potvrzují certifikovaní auditoři a ve světě logistiky jsou jasným potvrzením zabezpečené přepravy a skladování,“ vysvětluje Harald Prohaska, výkonný ředitel Gebrüder Weiss Česká republika. 

Nastavení procesů a vybudování areálů, které vyhovují standardům TAPA, jsou komplexní a časově i finančně náročnou metou. „Nová certifikace TAPA pro naši pobočku v Syrovicích u Brna je jedním z výsledků naší dlouhodobé investiční strategie. V regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA) má nyní některou z certifikací TAPA jen přibližně 600 členských společností a partnerů této asociace. V rámci sítě Gebrüder Weiss je Česká republika geografickým územím s nejvyšším počtem poboček s certifikací TAPA v oblasti střední a východní Evropy,“ vysvětluje Harald Prohaska.

Certifikace TAPA jsou rozděleny do různých skupin, každá z nich potom dále do tří různých kvalitativních úrovní. Logistické areály Gebrüder Weiss v Jenči (Praha), Jažlovicích (Praha) byly certifikovány v minulých letech, pobočka v Syrovicích (Brno) nově splňuje aktuální podmínky pro certifikaci ve skupině FSR (Facility Security Requirements). „Certifikace FSR se vztahuje k zabezpečení budov, ve kterých realizujeme skladové a logistické procesy se zbožím vysoké hodnoty. Udělení TAPA certifikace potvrzuje, že způsob skladování a manipulace se zásilkami našich klientů probíhá za nejvyšších bezpečnostních standardů a má vynikající úroveň,“ doplňuje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Logistický terminál Gebrüder Weiss v Syrovicích u Brna splňuje po loňském rozšíření podmínky pro certifikaci TAPA ve skupině FSR (Facility Security Requirements). (zdroj: Gebrüder Weiss)

Obsah obrázku text, osoba, pózování, lidé

Popis byl vytvořen automaticky

Tým Gebrüder Weiss ČR s nejnovějším certifikátem TAPA pro pobočku v Syrovicích u Brna. (zdroj. Gebrüder Weiss)

……………………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 375 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.