ČSOB vytváří rodičům nadstandardní podmínky k práci. Inspiruje se i od startupů.

Stovky zaměstnanců banky, kteří se starají o malé děti, se mohou těšit nejen na další usnadnění návratu do práce z rodičovské dovolené, ale i na zlepšení běžných pracovních podmínek i rovnováhy mezi prací a rodinou. ČSOB využila i expertízy jednoho z účastníků akcelerátoru Start it @ČSOB firmy M.arter, která pod heslem „Rodičovská není brzda, když nechcete“ pomáhá jak rodičům v návratu do práce, tak samotným firmám s touto skupinou zaměstnanců pracovat.

ČSOB se dlouhodobě řadí mezi TOP zaměstnavatele v České republice. Je to i proto, že pečuje o všechny potřeby svých zaměstnanců, a to včetně rodičů. Během rodičovské dovolené v ní na zkrácený úvazek pracuje zhruba 18 procent z nich, což je přibližně třikrát víc, než je průměr mezi tuzemskými firmami. Novým rodičům v návratu do práce pomáhají nejen firemní školky, ale i příspěvky na péči o děti a flexibilita práce.

„Podpora brzkého návratu rodičů z rodičovské dovolené je pro nás důležitá a chceme jej ještě více usnadnit. Rozhodli jsme se proto využít zkušenosti a znalosti startupu M.arter a s jejich pomocí posunout náš Program pro rodiče na vyšší úroveň. Například nyní spouštíme nový interní program Akademie pro rodiče, který pomůže k plynulému návratu zpět do práce a proaktivnímu navazování kontaktů mezi rodiči, manažery a HR,” říká Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB a vrchní ředitelka pro oblast Lidé a komunikace.

Díky konzultacím s M.arter byla ČSOB schopna lépe zacílit komunikaci s čerstvými rodiči a ještě lépe pochopit to, co konkrétně potřebují. Banka se například rozhodla v Akademii pro rodiče spustit tematické workshopy zaměřené na osobnostní rozvoj rodičů či skloubení rodiny a práce.

„Jsme rádi, že ČSOB patří k progresivním zaměstnavatelům na trhu, kteří chápou, že přicházet o zaměstnance po rodičovské dovolené je drahé a iracionální. Její postoj přesně ladí s naší misí: Rodičovská není brzda, když nechcete,” říká o spolupráci Andrea Bohačíková, zakladatelka a CEO organizace M.arter. Ta nabízí nejen podporu ženám a mužům na rodičovské dovolené, ale pomáhá i zaměstnavatelům identifikovat problematické oblasti, nalézt vhodné řešení a stát se firmou přátelskou k rodinám.

K navázání spolupráce mezi M.arter a ČSOB došlo v akceleračním programu pro začínající inovativní firmy Start it @ČSOB, kterého se M.arter nyní účastní. „Program nás přiměl podívat se na vše, co jsme již měli vytvořené, znovu, lépe a z jiných úhlů pohledu. I díky Start itu jsme byli schopni vytvořit 5 z 9 produktů v rámci naší nabídky pro B2B klienty z řad velkých zaměstnavatelů v České republice. Start it nám pomohl ještě více pochopit a hlavně prodat naši jedinečnost a přidanou hodnotu na trhu práce v ČR,” hodnotí přínos programu Bohačíková.

Akcelerátor Start it @ČSOB během čtyř let podpořil na padesát začínajících projektů a startupů. Je unikátní v tom, že se neomezuje na konkrétní oblasti, jasným trendem je využívání digitálních řešení pro zjednodušení každodenního života i podnikání. Startupy, které programem prošly, jsou úspěšné v získávání investic i významných ocenění. Například Resistant.AI, který se zaměřuje na prevenci kybernetických útoků umělou inteligencí, získal již několik stovek milionů korun od investorů.

Program vychází ze Start it @KBC, projektu mateřské společnosti, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu. V rámci skupiny KBC byl projekt spuštěn i v Maďarsku. Český i belgický akcelerátor jsou členy GAN, vysoce ceněné komunitě akcelerátorů, partnerů a investorů. Ta sdružuje přes 10 000 nejlepších startupů ze šesti kontinentů.