Druhý ročník seriálu Extreme E odstartoval. Nové pneumatiky z PET lahví od společnosti Continental zažily úspěšnou premiéru

  • Letošní kalendář Extreme E se stejně jako při loňské premiéře skládá z pěti závodů, které se konají v oblastech ohrožených současným klimatickým vývojem
  • Společnost Continetnal také v roce 2022 zaujímá roli hlavního technologického partnera Extreme E
  • Nová generace pneumatik CrossContact Extreme E, vyrobených unikátní technologií – každá obsahuje recyklovaný polyester z přibližně 60 PET lahví. Tuto technologii postupně Continental začlení i do sériové výroby prémiových plášťů pro osobní vozy

Praha, 28. února 2022 – Unikátní seriál elektrických SUV Extreme E má za sebou vydařený start do druhé sezony, která i za přispění společnosti Continental přináší hned několik novinek. Z vítězství v prvním závodě nového ročníku se v Saúdské Arábii radovala posádka ve složení Mikaela Ahlinová-Kottulinská a Johan Kristoffersson z týmu Rosberg X Racing.

Seriál Extreme E zůstává jedinečným v mnoha oblastech – jde o závody elektrických speciálů, organizovaných v destinacích zasažených klimatckými změnami. Smyslem Extreme E je na tyto změny upozornit a mimo jiné i tímto způsobem apelovat na rozvoj opatření, která pomohou řešit tuto vážnou situaci.

Nová generace pneumatik Continental z PET lahví

Posádky jednotlivých týmů, které vždy tvoří muž a žena, čelí mimořádně náročným podmínkám, protože se závodí v těžkých terénech a na nejrůznějších površích, které kladou vysoké nároky na univerzální schopnosti soutěžích. Velkým výzvám čelí i technika – to se týká hlavně speciálních pneumatik CrossContact Extreme E, které exkluzivně pro sérii Extreme E vyvinula společnost Continetnal.

Závodníci budou letos důvěřovat pneumatikám CrossContact Extreme E nové generace. Oproti předešlému modelu nabízejí nové pláště vyšší výkonnost a navíc je při jejich výrobě brán ještě větší ohled na přírodu. Pláště CrossContact Extreme E se z jedné třetiny vyrábějí z recyklovatelných a obnovitelných materiálů – na výrobu každé pneumatiky je využito přibližně 60 PET lahví.

Zpětné využití recyklovaných PET lahví jako součást strategie trvalé udržitelnosti plánuje Continental v blízké době rozšířit i do výroby prémiových pneumatik pro osobní auta. Již v tomto roce by měly z výrobních pásů sjet první pneumatiky Continental, které budou obsahovat polyester z až patnácti PET lahví. Nejpozději do roku 2050 poté plánuje společnost Continental postupně používat při výrobě pneumatik 100 % udržitelných materiálů. S používáním recyklovaného PET materiálu tedy učiní další úspěšný krok směrem k cíli – cirkulární ekonomice.

Obhájí titul opět tým Nika Rosberga?

V minulé sezoně zažili fanoušci těsný souboj týmů, za kterými stojí bývalí rivalové a šampioni z F1 Nico Rosberg a Lewis Hamilton. Šťastnější byl nakonec prvně jmenovaný a Rosberg X Racing ovládl pořadí týmů, zatímco jeho piloti Molly Taylorová a Johan Kristoffersson nenašli přemožitele v hodnocení jezdců.

Velká jména nechybějí ani v letošním ročníku Extreme E. Počet týmů rozšířil legendární McLaren a i v roce 2022 si budou fanouši vychutnávat souboje velkých postav motorsportu, mezi něž se řadí nejúspěšnější jezdec historie WRC Sébastian Loeb či vítězové dakarské rallye Carlos Sainz, Násir al-Attíja a Jutta Kleinschmidtová.

Po prvním závodě má k titulu nejblíže posádka Mikaela Ahlinová-Kottulinská /Johan Kristoffersson z týmu Nika Rosberga, která vyhrála úvodní podnik sezony v Saúdské Arábii. Švédská pilotka Ahlinová-Kottulinská, ambasadorka značky Continental, tak zažila veleúspěšný debut po přestupu ke stáji Rosberg X Racing.

Sezona 2022 v kostce

  • Přihlášeno je 10 týmů a každý z nich nasazuje dva jezdce. Počet účastníků rozříšila stáj McLaren XE
  • Nový kvalifikační formát – jízdy proti chronometru byly nahrazeny kvalifikačními rozjížkami o pěti vozech, které určí nasazení pro vyřazovací fázi
  • Nové lokace – Extreme E poprvé zavítá do Chile, do Skotska (zatím nebylo potvrzeno) a do Uruguaye
  • Ani letos nechybí Continental Traction Challenge – posádka, jež během závodního víkendu zaznamená v jakékoliv soutěžní jízdě v předem určeném úseku nejrychlejší čas, získává pět bonusových mistrovských bodů

Kalendář

19. – 20.2. Desert X-Prix – Saúdská Arábie

7. – .8.5. Island X-Prix – Sardínie, Itálie

9. – 10.7. Ocean X-Prix – Skotsko, nebo Senegal

10. – 11.9. Copper X-Prix – Chile

26. – 27.11. Energy X-Prix – Uruguay

Continental AG

Continental vyvíjí pokrokové technologie a nabízí služby pro udržitelnou a provázanou mobilitu lidí a jejich majetků. Technologická společnost, založená roku 1871, nabízí bezpečná, účinná, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a přepravu. V roce 2020 dosáhla společnost Continental obratu 37,7 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 235 000 zaměstnanců v 58 zemích světa. V roce 2021 společnost oslavila 150 let od svého založení.

Divize pneumatik má v současnosti 24 výrobních a vývojových míst po celém světě. Jako jeden z předních světových výrobců pneumatik, který zaměstnává kolem 56 000 zaměstnanců, generovala v roce 2020 tržby ve výši 10,2 miliardy eur. Continental se v oblasti výroby pneumatik řadí mezi technologické leadery a nabízí širokou řadu produktů pro osobní i nákladní vozy a pro jednostopá vozidla. Prostřednictvím neustálých investic do výzkumu a vývoje zásadním způsobem přispívá k zajištění nákladově efektivní a ekologické mobility zákazníků. Portfolio divize pneumatik obsahuje také služby, zaměřené na obchod s pneumatikami a jejich použití ve flotilách, stejně jako digitální systémy řízení pro pneumatiky nákladních vozidel.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě a Horšovském Týně. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. Koncern Continental AG zaměstnává v České republice a na Slovensku  na 17 200 zaměstnanců. Do portfolia společnosti patří pneumatiky značek Continental, Barum, Semperit, Matador a General Tire.

Odkazy

www.continental.cz
www.continental-corporation.com