Home Credit nabídne jako první odloženou platbu ve vybraných kamenných obchodech

Brno, 28.2.2022 – Home Credit přichází se zcela novou službou, kdy budou mít zákazníci možnost měsíčního odkladu platby ve vybraných kamenných obchodech. Pilotně bude tato novinka spuštěna 1. března 2022 v prodejnách Samsung Brand Store. V současné době, kdy dochází k enormnímu zdražování, může tato služba pomoci napjatým rodinným rozpočtům. Home Credit nabízí jako první v kamenných obchodech zákazníkům možnost odnést si domů spotřebič, který zaplatí až po měsíci užívání. 

Ve vybraných online obchodech je tato metoda placení již dobře známá, poprvé v České republice ale vstupuje i do kamenných prodejen. V podstatě se jedná o bezplatnou půjčku s jednoměsíční splatností. Princip je přitom velmi jednoduchý. Zákazník si v obchodě vybere libovolné zboží v hodnotě od 2 000 do 10 000 Kč. Následně vyplní společně s prodejním personálem krátký formulář a v případě, že je vše v pořádku, si za pár minut odnáší bez zaplacení své zboží domů. Celou částku uhradí až za měsíc, a to bez jakýchkoliv poplatků, bez navýšení nebo zdlouhavého vyřizování smlouvy. Uhradit odloženou platbu může klient ze svých úspor nebo k tomu využít Šikovný účet od Home Creditu.     

„Službu spouštíme pilotně ve značkových kamenných prodejnách Samsungu. Jednáme s dalšími významnými obchodními řetězci, jejich vybrané prodejny by se měly k projektu odložené platby připojit ještě v průběhu měsíce března. Odložená platba je určena pro kamenné prodejny, její hlavní výhodou je jednoduchost a snadnost vyřízení,“ uvádí Michal Fila z Home Creditu. 

Odložená platba by měla pomoci klientům vyřešit krátkodobý problém s hotovostí. Svůj nový spotřebič tak budou moci zapnout hned a zaplatit až později.

Společnost Home Credit a. s., Společnost Home Credit a.s. byla založena v roce 1997 a dnes je součástí globální fintech skupiny, která ve svém oboru patří k největším na světě. Home Credit pomáhá lidem nejen při nákupech na splátky přímo v obchodech a na internetu, ale nabízí také hotovostní úvěry a úvěry na auta, konsolidaci stávajících půjček nebo kreditní karty. V Česku poskytl Home Credit a.s. v roce 2020 úvěry v celkové výši 10,4 miliard Kč. Více na www.homecredit.cz.

Skupina PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Svůj růst staví na rozvíjení tradičních i nových odvětví, budování moderní infrastruktury, digitální ekonomiky a propojení českého talentu a schopností s globálními příležitostmi. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši 40,3 miliardy eur a zaměstnává celosvětově 80 000 lidí (k 30. 6. 2021). Daně z příjmu hradí společnosti ze skupiny PPF v každé z 24 zemí, kde podnikají a tvoří zisk.